O městě

Poskytuje informace o Žacléři, historii, geografii, demografii atd. Představení představitelů města (starosta, radní a zastupitelé) a jejich kompetence...

 

Život v Žacléři

Řešení životních situací, podatelna, on-line objednání, pracovní místa, úřední hodiny, služby úřadů, úřední deska, organizační struktura, veřejné zakázky, orgány města ...

 

Turista

Katalog akcí, sport, kultura, turistická nej, příroda, naučné stezky, volný čas, galerie, muzea, sportovní akce, kongresová turistika, Žacléř pro děti...

memorial 2018Mistrovství se mohou zúčastnit jen hráči, kteří mají vazbu na Město Žacléř nebo jsou členy ligových týmů TJ Baník Žacléř. Vazbou se chápe: trvalé bydliště, zaměstnání, pobyt v katastru města stávající, ale i v minulosti, blízká příbuzenská vazba apod. Konečné slovo o posouzení vazby má výhradně hlavní rozhodčí turnaje tel. 777 065 519.

Přímo před žacléřským svatostánkem - kostelem Nejsvětější Trojice - byla v období mezi pátkem a nedělí odcizena žlutá nádoba na posyp (včetně posypu), které město Žacléř rozmísťuje pravidelně na zimní období do různých částí města, aby mohli obyvatelé v případě nouze použít její obsah při ledovatce. Pokud někdo ze všímavých občanů zaznamenal v těchto místech podezřelou osobu, prosíme o nahlášení na městský úřad.

Stanoviště zůstávají jako při předchozích akcích - kotelna Na Pilíři a prostory u vlakového nádražní. Přistavení kontejnerů je plánováno na osmou hodinu ranní. Kontejnery budou dle potřeby průběžně odváženy až do cca 18.00 hodin. Po celou dobu akce bude na obou stanovištích přítomen pracovník TSŽ, který bude dohlížet na pořádek. Tato služba je určena pro občany města Žacléř – není určena pro podnikatele. Více informací na stránkách TS Žacléř.

krkonos veletrhZveme vás k návštěvě 9. ročníku Krkonošského veletrhu, který se bude konat v pátek 27. dubna od 9 do 18 hod. a v sobotu 28. dubna od 9 do 17 hod. ve Společenském centru Uffo v Trutnově. Přijďte načerpat inspiraci a pobavit se na Krkonošský veletrh. Představí se vám na venkovní i vnitřní ploše více než 60 vystavovatelů z oboru Stavba - Bydlení - Zahrada - Hobby.

vysivani muzeumMěstské muzeum Žacléř spolu s Annou Talábovou vás srdečně zvou na výtvarnou dílnu v sobotu 12. května od 13.30 hodin. Technika vyšívání stužkou je vhodná i pro starší děti. Hlásit se můžete předem na tel. 608 830 171 nebo e-mailu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. Akce je podpořená z grantového programu města, poplatek činí 10 Kč.

vaclav petira 007V neděli 25. 3. 2018 zemřel pan Václav Petira. Široké veřejnosti je znám jako vášnivý sběratel žacléřského porcelánu. Spolu s dalšími kolegy jsme měli možnost jej blíže poznat zejména jako velkého patriota trutnovského regionu a podporovatele umění. Setkávali jsme se pravidelně u příležitosti vernisáží a seminářů, podnikli jsme společnou cestu po stopách Joanna Koehlera do německého Výmaru, nebo zašli na kávu při náhodném setkání v Trutnově. Kromě velkého koníčku, který představovala již jmenovaná sbírka porcelánu, byl nadšený pro tvorbu Emila Schwantnera a neúnavně mapoval jeho četná díla v širokém okolí, zaobíral se také osobností malíře Joanna Koehlera.

werner zosel 022V pátek 23. března 2018 v 17 h byla v Galerii Pošta slavnostně zahájena výstava žacléřského fotografa Wernera Zosela, který zde představil výběr své fotografické tvorby. Na svých snímcích zachytil krajinu i lidské okamžiky. Výstava je přístupná do 2. června 2018.

nazivo 2018Srdečně Vás zveme na další taneční večer v Kulturním domě v Žacléři. V neděli 13. května v 17 hodin zahraje kapela Naživo, kterou jistě znáte z TV. Vstupné 110,- Kč v předprodeji i na místě. Lístky možno objednat na tel.: 731 314 253, emailem: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., či zakoupit v Městském muzeu v Žacléři. Pořádá Attila Nagy.

galerie zoselV pátek 23. března v 17 h proběhne slavnostní zahájení výstavy výběru z celoživotní fotografické tvorby pana Wernera Zosela ze Žacléře v Galerii Pošta čp. 10. Výstava potrvá do 2. června.

Po dobu 1 roku se děti ze žacléřské základní školy pod vedením učitelů paní D. Vodičkové, J. Chmelíkové a Radovana Vlčka věnovaly druhům ptáků, kteří se vyskytují v našem blízkém okolí. Cílem projektu bylo vypěstovat v dětech pozitivní vztah ke krajině, vnímání souvislostí a probuzení zájmu o přírodní vědy. Pozorování jim přineslo mnoho zajímavých zážitků i poznatků. Výsledkem všech aktivit je mimo jiné brožurka s mnoha fotografiemi, kresbami i zajímavostmi. V roce 2018 navíc proběhne na toto téma výstava v žacléřském muzeu. Projekt vznikl ve spolupráci se školou v polských Miszkowicích a byl financován díky grantu z Programu přeshraniční spolupráce Interreg V-A. Brožurku lze stáhnout na odkazu zde.

nahoru

Copyright © 2007 Zacler.cz Všechna práva vyhrazena. Vytvořilo internetové studio websitte.cz a KT Zacler