O městě

Poskytuje informace o Žacléři, historii, geografii, demografii atd. Představení představitelů města (starosta, radní a zastupitelé) a jejich kompetence...

 

Život v Žacléři

Řešení životních situací, podatelna, on-line objednání, pracovní místa, úřední hodiny, služby úřadů, úřední deska, organizační struktura, veřejné zakázky, orgány města ...

 

Turista

Katalog akcí, sport, kultura, turistická nej, příroda, naučné stezky, volný čas, galerie, muzea, sportovní akce, kongresová turistika, Žacléř pro děti...

Rekonstrukce silnice II/300 v Žacléři bude probíhat v termínu od 21. srpna do 15. listopadu 2017 v úseku od porcelánky k Penzionu Sport včetně křižovatky. Objízdná trasa bude vedena kolem žacléřské porcelánky a sídlištěm B. Němcové. Tato část je rozdělena na 2 etapy, které jsou přiblíženy v přiložených situacích.

Na 4 místech s tříděným odpadem ve městě nově naleznete zelené nádoby na sběr potravinářského oleje z domácností. Olej z domácností je nutné nalít do PET lahve, uzavřít a vhodit do připravené, označené nádoby. Nádoby naleznete: u kotelny Na Pilíři, u nádraží, v ulici Karla Čapka u domu čp. 374, v ulici Revoluční u čp. 27. K tomuto kroku jsme přistoupili na žádost obyvatel a také z důvodu, že vyléváním tuků do WC dochází k havarijním stavům na kanalizaci.

letni kino 004I v měsíci srpnu bude na žacléřském náměstí uspořádáno letní kino. V neděli 20. srpna v 21 h bude promítána trochu recesisticky zimní pohádka Anděl Páně 2. Vstupné opět dobrovolné. Občerstvení bude možné zakoupit v café baru Skol. Židličky k sezení, případně deky k uvelebení se na trávě s sebou. Všichni jste srdečně zváni.

Upozorňujeme čtenáře, že městská knihovna bude z technických důvodů zavřená aždo 6. srpna 2017. Děkujeme za pochopení Městská knihovna Žacléř.

DLR 2017 065Obrazové střípky ze 14. ročníku dne lidových řemesel Přinášíme několik zachycených momentů z letošního ročníku dne lidových řemesel, který je každoročně největší akcí města Žacléř. Bohatý program pro děti a dospělé přilákal více než 2700 platících návštěvníků. Opět jste měli možnost zhlédnout řemeslníky při práci, zakoupit rukodělné výrobky, pochutnat si na dobrotách tekutých i pevných. Dětská scéna ve dvorku muzeu ožila divadlem, kejklíři, výtvarnými dílnami i kolotočem.

Od 10. 7. 2017 se nově otevírá gynekologická ambulance MUDr. Pavla Trpáka v budově zdravotnického zařízení REHAMEDICA Žacléř a.s. Ordinační doba bude každé pondělí od 8.00 do 14.00. V delším horizontu, pokud bude o ordinaci zájem, lze případně rozšířit o další ordinační den. Telefon na ambulanci: 491 424 407, mobilní číslo: 720 981 529.
MUDr. Pavel Trpák

letni kinoKino ve městě chybí, náměstí vyjma několika tradičních akcí moc vzruchu nezažívá. Nová a rychle se rozšiřující vlna mobilních letních kin nám proto vnukla nápad pokusit se oživit historický prostor právě tímto způsobem. Navíc, když v nedalekém Vrchlabí mají s prázdninovým promítáním několikaleté dobré zkušenosti. Slovo dalo slovo a tak se jejich nafukovací plátno objeví i u nás. Pro začátek jsme zvolili dvě představení, jedno na polovinu července, druhé na srpen. Vrchlabí promítá od středy do soboty, měli jsme proto výběr zúžený, zvítězila neděle.

plakat tisk hanusPrvní výstavou v nové Galerii Pošta je výstava fotografií Jana Hanuše. Ve vestibulu budovy pošty a muzea vzniká nová galerie nesoucí název GALERIE POŠTA, přístupná bude zdarma široké veřejnosti a budou v ní prezentovány zejména fotografie místních tvůrců. První výstavu tvoří fotografie nedávno zesnulého JANA HANUŠE. Slavnostní zahájení výstavy proběhne 28. června 2017 v 18 h. Všichni jste srdečně zváni, k vidění bude po celé léto.

Ordinace praktické lékařky paní MUDr. Pohlové bude ve dnech od 24. července do 4. srpna 2017 zavřená z důvodu čerpání dovolené. Zastupuje MUDr. Vrtala.

drevo na prodejOd Technických služeb Žacléř lze odkoupit dřevo - vrbu. Info na tel: 777 056 100.

29. července 2017 se uskuteční silniční cyklistický závod se startem a cílem v Trutnově. Propozice ke stažení zde a plakát zde.

nahoru

Copyright © 2007 Zacler.cz Všechna práva vyhrazena. Vytvořilo internetové studio websitte.cz a KT Zacler