O městě

Poskytuje informace o Žacléři, historii, geografii, demografii atd. Představení představitelů města (starosta, radní a zastupitelé) a jejich kompetence...

 

Život v Žacléři

Řešení životních situací, podatelna, on-line objednání, pracovní místa, úřední hodiny, služby úřadů, úřední deska, organizační struktura, veřejné zakázky, orgány města ...

 

Turista

Katalog akcí, sport, kultura, turistická nej, příroda, naučné stezky, volný čas, galerie, muzea, sportovní akce, kongresová turistika, Žacléř pro děti...

Město Žacléř pronajme formou obálkové metody tyto byty: 1+0 v ul. Revoluční 91/6, 1+1 v ul. Na Pilíři 124/25, 1+1 v ul. Na Pilíři 124/35, 1+1 v ul. Ml. horníků 137/5, 1+0 v ul. Ml. horníků 137/23 a 1+0 v ul. Havířská I 217/6. Prohlídky budou realizovány dne 05.04.2017 (ul. Na Pilíři, Ml. horníků, Havířská I). Všechny prohlídky je nutné předem potvrdit na tel. č. 499 876 077. Případný další termín je možno dohodnout s panem Markem Gracíkem – Správa a údržba nemovitostí Žacléř, tel. 499 876 077. Záměr pronájmu bytů je umístěn na úřední desce u budovy městského úřadu a na internetových stránkách města www.zacler.cz v sekci „úřední deska“.

plakat krestMěstské muzeum Žacléř vás srdečně zve v pátek 7. dubna 2017 v 17 hodin na slavnostní křest knihy Petra Bergmanna, KRKONOŠE NA STARÝCH RYTINÁCH A LITOGRAFIÍCH. Součástí křtu bude komentovaná prohlídka stejnojmenné výstavy. Knihu bude možné zakoupit s 10 % slevou.

V Žacléři byla 18. 3. odchycena volně pobíhající fenka křížence. Případného majitele prosíme, aby kontaktovat Městský útulek v Trutnově 603 872 653.

29. července 2017 se uskuteční silniční cyklistický závod se startem a cílem v Trutnově. Propozice ke stažení zde a plakát zde.

panochovci platinova deskaSrdečně Vás zveme vás na další koncert KPH. Ve středu 5. dubna vystoupí v sále ZUŠ Panochovo kvarteto. Světoznámé smyčcové kvarteto, které již neuvěřitelných 49 let plní koncertní sály po celém světě, na svém kontě má již na 100 nahrávek u renomovaných nahrávacích společností, je držitelem zlaté medaile v Bordaux, zlaté i platinové desky Supraphonu, Grand Prix akademie Charlese Crose v Paříži, prestižní Midem Classical Awards apod. Na programu budou kvartety W. A. Mozarta a F. Schuberta. Předprodej vstupenek je v Základní umělecké škole, tel. 499 776 350. Plakát ke stažení zde.

Na odkazu http://www.zacler.pano3d.cz/ si můžete prohlédnout 2 pohledy ze Žacléře, první záběr byl pořízen od tzv. Bockovy lavičky a skýtá pohled na město s Vraními horami v pozadí, další zachycuje hornickou expozici v Městském muzeu Žacléř. Projekt vznikl ve spolupráci se Svazkem obcí východní Krkonoše a zahrnuje pořízení 2 pohledů na město v zimním a letním období. Obce měly možnost objednat si další záběry za sníženou cenu, čehož jsme využili a vznikl záběr z hornické expozice v městském muzeu. V letním období bude vyhotoven další záběr. Do projektu se zapojili i další členové Svazku obcí východní Krkonoše, jejich virtuální prohlídky si můžete prohlédnout zde: http://vychodnikrkonose.pano3d.cz/
Eva Rennerová

Území města Žacléř se dle rozhodnutí Krajské veterinární správy, kterým se nařizuje mimořádné veterinární opatření k zamezení šíření nebezpečné nákazy nachází v tzv. pásmu dozoru.

V pásmu dozoru se nařizuje:

Již několik let se zaměřujeme na obnovu zeleně v žacléřských ulicích. V minulém roce byla u příležitosti Dne Země a Dne Stromů vysazena nová zeleň v sídlišti Boženy Němcové. Nyní se zaměříme na sídliště Na Pilíři ulici Mírovou, kde bude pokácena část jehličnanů a odstraněny keře. Dne 21. dubna bude za asistence dětí z MŠ a ZŠ vysazena nová zeleň v celé délce ulice. Před domy čp. 354 - 352 střemcha hroznovitá (stromovitá podoba), před čp. 123 a 133 myrobalán třešňový a čp. 132, 120, 342 a 343 jeřáb prostřední. Celkem 23 ks stromů.

muzeum vystava 02 2017Přijďte do žacléřského muzea zhlédnout výstavu nazvanou „Krkonoše na starých mapách a grafikách ze sbírky Petra Bergmanna“. K vidění bude unikátní sbírka historických map a grafik různých autorů, zachycujících Krkonoše z české i polské strany. Slavnostní zahájení se uskuteční v pátek 17. února v 16 hodin. Výstava potrvá do 28. dubna 2017. Těšíme se na viděnou!

nahoru

Copyright © 2007 Zacler.cz Všechna práva vyhrazena. Vytvořilo internetové studio websitte.cz a KT Zacler