O městě

Poskytuje informace o Žacléři, historii, geografii, demografii atd. Představení představitelů města (starosta, radní a zastupitelé) a jejich kompetence...

 

Život v Žacléři

Řešení životních situací, podatelna, on-line objednání, pracovní místa, úřední hodiny, služby úřadů, úřední deska, organizační struktura, veřejné zakázky, orgány města ...

 

Turista

Katalog akcí, sport, kultura, turistická nej, příroda, naučné stezky, volný čas, galerie, muzea, sportovní akce, kongresová turistika, Žacléř pro děti...

Dne 27. a 28. dubna bude ordinace MUDr. Vrtaly mimo provoz. Zastupující lékař: MUDr. Pohlová Zuzana.

zapis MS 17 18Zápis do naší Barevné školky proběhne 2., 3. a 4 května od 9.00 do 11.00 hodin. Pokud se k nám chcete přijít podívat dřív, můžete kdykoliv. Stačí se pouze ohlásit na telefonním čísle 499 876 271 nebo 733 642 184. Budeme se na Vás těšit :)

Firma GEMEC – UNION a.s. Divize Gemec Žacléř přijme do hlavního pracovního poměru dělníky, zedeníky a svářeče. Důl Jan Šverma o.p.s. Hornický skanzen Žacléř areál DJŠ Žacléř přijme do hlavního pracovního poměru průvodce / průvodkyni.

Klub českých turistů pořádá každoročně mnoho zajímavých akcí. Nejbližšími jsou: Jarní provětrání dne 29. dubna s průchozí kontrolou a opékáním špekáčků na pevnosti Stachelberg a dne 13. května výlet do polských Wambierzyc, Mieroszowa, Laczne a Chelmska Slaskiego. Více informací na přiložených plakátech a na tel: 737 853 085. Plakát ke stažení: Jarní provětrání a Výlet do polských Wambierzyc.
Václav Čech

uklidme zacler 001V sobotu 8. dubna se město Žacléř poprvé připojilo k celorepublikové iniciativě Ukliďme Česko. Žacléřští dobrovolníci, celkem 14 účastníků, se sešli v Bobru u tzv. "svíčkárny", kde obdrželi pytle a vydali se do různých směrů. Na všechny čekaly kromě běžného odpadu pozoruhodné objevy kupř. v podobě černé skládky u bývalého penzionu Olivín sestávající z kupy lahví a deodorantů, nebo více jak desítka lahví (prázdných) od rumu u železničního přejezdu v Bobru, četné plechovky od polského piva na přechodu Bobr/Niedamirów, pneumatika od traktoru či rozkouskovaná molitanová matrace... Naplněno bylo téměř 40 pytlů. Některý nalezený odpad byl tak rozměrný, že byl ponechán u cest a bude vyzvednut Technickými službami Žacléř jako kupř. v lokalitě u boberského hřbitova.

lodka snezenkaNa rybník v Prkenném Dole byla po zimním "garážování" a údržbě převezena loďka. Byl natřena a opatřena slibovaným názvem Sněženka, který získala podle Sněžného potoka, který rybník napájí. Věříme, že opět poslouží ke zpříjemnění letního času. Připraveno je také ohniště a zásobárna se dřevem, kam byly nově doplněny i třísky pro lepší rozdělání ohně. Přístřešek na dřevo byl z jedné strany zakryt mapou, aby dřevo tolik nemoklo. V průběhu měsíců dubna, května, června také zahájíme práce na stezce na boso, která bude další atrakcí u rybníka. U rybníka se nám také zabydlel párek pestrobarevného kačera s družkou, buďte k nim tedy, prosím, ohleduplní :). Přejeme příjemné chvíle trávené u naší malé vodní plochy.
Eva Rennerová

JUTA - Bernartice u Trutnova přijme mzdovou účetní - personalistku. Více informací ke stažení zde.

2017 04 jarni kontejneryKaždoroční jarní velkoobjemové kontejnery budou v letošním roce přistaveny ve dnech 27. 04. 2017 čtvrtek a 28. 04. 2017 pátek. Stanoviště zůstávají jako při předchozích akcích - kotelna Na Pilíři a prostory u vlakového nádražní. Přistavení kontejnerů je plánováno na osmou hodinu ranní. Kontejnery budou dle potřeby průběžně odváženy až do cca 18.00 hodin . Po celou dobu akce bude na obou stanovištích přítomen pracovník TSŽ, který bude dohlížet na pořádek. Tato služba je určena pro občany města Žacléř – není určena pro podnikatele.

29. července 2017 se uskuteční silniční cyklistický závod se startem a cílem v Trutnově. Propozice ke stažení zde a plakát zde.

muzeum vystava 02 2017Přijďte do žacléřského muzea zhlédnout výstavu nazvanou „Krkonoše na starých mapách a grafikách ze sbírky Petra Bergmanna“. K vidění bude unikátní sbírka historických map a grafik různých autorů, zachycujících Krkonoše z české i polské strany. Slavnostní zahájení se uskuteční v pátek 17. února v 16 hodin. Výstava potrvá do 28. dubna 2017. Těšíme se na viděnou!

nahoru

Copyright © 2007 Zacler.cz Všechna práva vyhrazena. Vytvořilo internetové studio websitte.cz a KT Zacler