O městě

Poskytuje informace o Žacléři, historii, geografii, demografii atd. Představení představitelů města (starosta, radní a zastupitelé) a jejich kompetence...

 

Život v Žacléři

Řešení životních situací, podatelna, on-line objednání, pracovní místa, úřední hodiny, služby úřadů, úřední deska, organizační struktura, veřejné zakázky, orgány města ...

 

Turista

Katalog akcí, sport, kultura, turistická nej, příroda, naučné stezky, volný čas, galerie, muzea, sportovní akce, kongresová turistika, Žacléř pro děti...

Dne 30. 11. 2017 - od 8.00 do 16.00 h dojde k přerušení dodávek elektřiny v Žacléři v těchto lokalitách: Havířská, Hasičská, K. Čapka, K. H. Borovského, J. Jarosche, J. A. Komenského, Revoluční, Pod Zahradami, Nádražní, Mladých horníků, náměstí Josefa Čapka, B. Němcové, Dělnická a Boberská.

Oddíl stolního tenisu TJ Baník Žacléř pořádá 35. ročník Vánočního turnaje tříčlenných družstev. Turnaj se uskuteční 25. prosince 2017 od 08.00 hod. v Národním domě. V každém družstvu může startovat jeden registrovaný hráč. Přihlášky přijímá pan Mirek Vlasák na e-mailové adrese Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., nebo SMS na č. 608 863 289 do 21. 12. 2017. Sponzory turnaje jsou: město Žacléř, pan Libor Šrol, KERAMTECH, spol. s r.o., Žacléř. Startovné ve výši 150,-Kč za družstvo je třeba uhradit nejpozději při zahájení turnaje.

dynobrani 2017 005Dne 03.11.2017 se uskutečnila akce sociálně -zdravotní komise ,, Dýňobraní". Děti i s rodiči se dostavily v hojném počtu. Dýně ke dlabání poskytly některé z členek komise. Kromě dlabání dýní si děti mohly vyrobit malý lampiónek nebo ducha. K občerstvení bylo připraveno cukroví a punč. Vydlabané dýně se dětem velmi povedly. Děkujeme tímto paní Janě Jaklové za zaslané fotografie z této akce.

Přijměte pozvání na přednášku do žacléřské městské knihovny 4. 12. 2017 od 17 h, na které se dozvíte, jak začít sestavovat rodokmen, kam se obrátit, jak pátrat, co vás vlastně v matrikách čeká, kde je možné po předcích pátrat, jak se orientovat v archivech i matrikách, na co se při pátrání zaměřit. Plakát ke stažení zde.

srtomy b nemcova 2017 001Výsadba nové zeleně u příležitosti Dne Stromů Spolu s dětmi ze základní školy jsme dnes v Betlémě vysadili řadu malokorunních lip. Výsadba se uskutečnila u příležitosti Dne Stromů, jak je již několik let tradicí. Na jaře bychom chtěli navázat při Dni Země výsadbou v sídlišti Na Pilíři, případně podél silnice v Bobru. Postupně takto dochází k obnově zeleně ve městě. V podzimních týdnech ještě budou zkontrolovány a upraveny úvazky u stromů v ul. B. Němcové, které poškodil silný vítr. Před bývalým DMH navíc budou v příštím týdnu dosazeny 2 pyramidální habry na místo původního topolu.
E. Rennerová

Vzhledem k tomu, že se vyskytly problémy při předávání staveniště mezi Údržbou silnic Královéhradeckého kraje, a.s. a dodavatelem, společností EUROVIA CZ, přesouvá se kompletní rekonstrukce silnice II/300 v Žacléři na rok 2018. O termínech uzavírek jednotlivých úseků a postupu prací budete informováni v okamžiku, kdy budou jasné závazné termíny.
Starosta - M. Vlasák

sauna 003Konečně dopracováno a zítra začíná po rekonstrukci SAUNAŘSKÁ SEZÓNA 2017- 2018. Budeme tu pro Vás vždy ve čtvrtek - ženy a v pátek - muži. Doufáme, že se Vám u nás bude líbit a těšíme se na Vaši návštěvu. SAUNACLUB ŽACLÉŘ

muzeum 2017Městskému muzeu Žacléř se naskytla možnost prezentovat unikátní sbírku porcelánu z produkce zdejší porcelánky, dnes známé jako Keramtech, která bude v příštím roce slavit 140. výročí od svého založení. Soukromý sběratel pan Václav Petira započal se svou sbírkou již v 60. letech a podařilo se mu vytvořit jedinečnou a ucelenou sbírku, kterou budou moci návštěvníci žacléřského muzea obdivovat již příští letní sezónu jako další část stálé expozice. Sbírka bude vystavena v první ze dvou místností, kterou je nutné k tomuto účelu uzpůsobit a která nyní slouží časovým výstavám.

nahoru

Copyright © 2007 Zacler.cz Všechna práva vyhrazena. Vytvořilo internetové studio websitte.cz a KT Zacler