Kalendář akcí

  zpět

Promítání Bohdana Holomíčka v Žacléři - Už je to 30 let

16. 11. 2019

U příležitosti 30. výročí sametové revoluce pořádá Městské muzeum Žacléř Promítání fotografií Bohdana Holomíčka, následně proběhne beseda s představiteli žacléřského Občanského fóra o dění v Žacléři v roce 1989 a 1990.  V prostorách Městského muzea Žacléř v sobotu 16. listopadu od 15 h. 

„Bohdan Holomíček je vzácný fenomén české kultury. Fotograf přátelských setkání, zachycující pozitivní situace, okamžiky milosti, záblesky lásky za magického přispění světla.“ Tak dnes již legendárního fotografa Bohdana Holomíčka charakterizovala historička fotografie Anna Fárová. Není to fotoreportér ani dokumentarista – jeho snímky jsou více osobní a v souhrnu vytvářejí památník nevšedních okamžiků všedního života.

Bohdan Holomíček se narodil 14. srpna 1943 ve vesnici Sienkiewiczowka na Ukrajině. V roce 1947 využívají jeho rodiče, matka Ukrajinka a otec Volyňský Čech, možnost přesídlit do Mladých Buků v Krkonoších. V osmé třídě dostává k Vánocům sovětský fotoaparát Smena a deset kinofilmů, které ještě týž večer všechny exponuje… V současnosti ve své práci využívá digitální technologie a audiovizuální projekce.

 

 

 

  webkamera

  videoreportáře

  hlášení závad

  odběr sms

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit.

  nahlásit závadu

Aktuální informace o dění ve městě přímo do vašeho mobilního telefonu.

  odebírat sms

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace