Proběhlé akce

Čapkoviny - výtvarný obor ZUŠ po celý školní rok zpracovával téma Josefa a Karla Čapkových. Přijměte pozvání na výstavu ve sklepení a chodbách školy a prohlédněte si poutavé práce dětí zpracované různými technikami - keramika, kresba, linoryt, kombinované techniky ad. Od pondělí 17. 6. do středy 19. 6. v budově Základní umělecké školy od 14 do 17 h. Jste srdečně zváni.

5. července opět proběhne tradiční lidový jarmark na Rýchorském náměstí od ranních do večerních hodin s hlavní hudební scénou, dětskou scénou ve dvorku muzea, řemeslnou uličkou, kejklíři, chůdaři, předváděním řemesel, dobrým jídlem a pitím.... Těšíme se na Vás

Přijďte si ozdobit nejrůznější skleněné nádoby šňůrou, krajkami a dalšími dekoracemi podle vlastní fantazie. Výtvory se budou krásně vyjímat na vašem letním stole jako váza nebo nádoba na příbory při grilování. Těšíme se na vás v sobotu 22. června ve 13,30 h v žacléřském muzeu

V sobotu 8. června se konal tradiční cyklovýlet Údolím Bobru, který uspořádal Miroslav Vlasák. Trasa vede po cyklostezce, která kopíruje tok řeky Bobr. Zúčastnili se jej cyklisté z Čech i Polska, startovalo se od žacléřského muzea. Na začátku skropil účastníky déšť, poté už ale panovalo jen hezké počasí a dobrá nálada.

Město poskytlo Královéhradeckému kraji bývalý Domov mladých horníků pro výstavbu nového Domova důchodců zhruba před rokem. A věci nabývají nečekaně rychlý spád. Projekt je téměř hotový a při příznivé konstelaci by stavba mohla být zahájená už příští rok. Nasvědčuje tomu i nedávná zpráva na krajských webových stránkách.

Dne 3. 6. došlo k předání/převzetí stavby a rekonstrukci hlavní komunikace přes město tak nebrání již vůbec nic. Silničáři takédokončili krajnice na objízdné trase přes Křenov.

Autobusové zastávky na náměstí jsou přesunuty o kousek níže. Zastávka pro směr Trutnov přes Bernartice je umístěna u domu čp. 118 (bývalá kabelovka) a zastávku pro směr Trutnov přes Babí naleznete naproti prodejně Otesánek.

Termíny rekonstrukce hlavní silnice II/300 jsou zatím stanoveny takto (možnost změny vyhrazena): úsek Rýchorské náměstí – policie: 3.6. - 7.7. úsek policie - Keramtech: 8.7. - 11.8. úsek Keramtech – křižovatka u Sportu: 12.8. - 8.9. křižovatka u Sport: 9.9. – 13.10.

Seznamte se s příběhy vodních mlýnů, které stávaly většinou do konce II. světové války na říčkách v Prkenném Dole, Křenově, Lamperticích, Bernarticích a Bečkově. K vidění je mnoho fotografií, modelů mlýnů, interaktivních prvků pro děti. Nechybí 2 temné mlynářské historky.

Rekonstrukce silnice II/300 přes Žacléř byla zahájena. Práce budou rozdělené na dva roky a nezahrnují úsek Stachelberg – Prkenný Důl. Investorem je Královéhradecký kraj a dodavatelem firma M-Silnice.

Byli jsme Ministerstvem vnitra ČR požádáni o předání informací pro bývalá občanská sdružení (nyní spolky) o jejich povinnostech, které jim stanovuje občanský zákoník. Informace je obsažena v přiloženém letáku.

TJ Baník Žacléř, fotbalový klub, pořádá nábor dětí od 5 let. Přijďte si s námi zahrát tento nejoblíbenější sport na světě každou středu nebo pátek od 16:30 hodin na fotbalový stadion v Žacléři. Těšíme se na vás!

Výzva k podání žádosti o poskytnutí příspěvku na obnovu hospodaření na vybraných lučních enklávách evropsky významné lokality Krkonoše.

Cesty v Černé Vodě se dočkají zasloužené obnovy. V úterý ráno jsme předali staveniště firmě Repare, práce začnou příští týden u pomníku J. A. Komenského směrem ke "křižovatce".

Město Žacléř vyhlásilo fotografickou soutěž pro širokou veřejnost. Dosud zaslané snímky najdete v následující galerii.

Pokračuje projekt Východní Krkonoše a Lubawská brána žijí kulturou a sportem kalendář akcí pro rok 2019 obsahuje 16 zajímavých akcí v česko-polském příhraničí.

Královéhradecký kraj představil novou podobu Domova důchodců v Žacléři. Práce by mohly začít již v roce 2020.

Od 1.7.2018 dochází k některým změnám v oblasti vydávání cestovních pasů. V přiloženém letáku najdete podrobné informace.

Od 1. 7. 2018 dochází k některým změnám v oblasti vydávání občanských průkazů. V příloze najdete podrobné informace.

zpět

  webkamera

  videoreportáře

  hlášení závad

  odběr sms

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit.

  nahlásit závadu

Aktuální informace o dění ve městě přímo do vašeho mobilního telefonu.

  odebírat sms

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace