Proběhlé akce

Pokračuje projekt Východní Krkonoše a Lubawská brána žijí kulturou a sportem kalendář akcí pro rok 2019 obsahuje 16 zajímavých akcí v česko-polském příhraničí.

Chcete si vyzkoušet Power jógu, která vychází ze základních principů klasické jógy? Využíváním jógových pozic a dýchání rozvíjí koordinaci a rovnováhu, vnímání a ovládání těla, pružnost a sílu svalů, uvolňuje napětí, stres a únavu. Neváhejte a přijďte každý čtvrtek od 18.30 do tělocvičny v Barevné školce Na Pilíři.

V pátek 22. února ordinace dětského lékaře odpadá (účast na kongresu primární péče). V ordinaci bude sestřička, která ochotně poradí, na koho se v případě potřeby obrátit.

Město Žacléř vyhlašuje fotografickou soutěž pro širokou veřejnost. Pořizovat lze snímky barevné i černobílé, tematicky libovolné, bez omezení formátu i přístroje. Úvodem nabízíme první desítku snímků od Hany Sekerové a Petra Slováčka, autorům moc děkujeme. Brzy najdete na webu města samostatný odkaz pro fotosoutěž, snímky též budeme publikovat v galerii na facebooku města.

Rýchorský autoklub Vás srdečně zve již tuto sobotu 16. 2. 2019 v 8:30 na tradiční závody na bobech na Poláku!

Složité podmínky pro úpravu a hlavně technické problémy s rolbou jsou příčinami současného stavu v naší části běžecké magistrály. Zítra ale dojde k nápravě a trasy budou před víkendem upravené. I když předpověď počasí moc příznivá není.

Prohlédněte si video ze Školního plesu 2019, který se konal v žacléřském Kulturním domě.

Město Žacléř se snaží upravovat stopy v maximálním možném rozsahu, aby běžkaři měli co největší komfort. Občas ale dochází k jejich poškozování, prosíme proto všechny návštěvníky o dodržování následujících pravidel.

Dne 18. ledna se v žacléřském muzeu uskutečnilo slavnostní zahájení výstavy obrazů Daniela Macha. Výstava potrvá do 12. dubna 2019. Kromě obrazů jsou k vidění také autorské kresby a fotografie. Vybraná díla je možné zakoupit. Výstava je pořádána u příležitosti 20. výročí založení muzea.

Královéhradecký kraj představil novou podobu Domova důchodců v Žacléři. Práce by mohly začít již v roce 2020.

Spolek lyžců pořádá již VII. ročník Historického trojboje na ski, pro děti budou připravené závody na saních v sobotu 23. 2. na louce pod Polákem. Prezentace 12-12,45 h, start závodu ve 13 h. Jste srdečně zváni.

Nabídka farmářských výrobků v Žacléři začne nadcházející úterý. Zakoupit tradiční sortiment z regionu můžete každé úterý od 17.00 u Sportu a od 17.30 Na Pilíři.

V již tradičním termínu na první svátek vánoční se uskutečnil v herně stolního tenisu v Národním domě v Žacléři 36. ročník Vánočního turnaje tříčlenných družstev.

Dnes před víkendem upraveny běžecké tratě v Bobru, Černé Vodě i pod Polákem. Rolbou jsou upraveny tratě směr Rýchory a Pomezky, takže kdo má chuť, může vyrazit.

Běžkařské trasy v Bobru byly 7. ledna upraveny. Aktuální informace naleznete na odkazu http://bilestopy.cz/cs/krkonose/zacler

Před poštou dnes 3.1.2019 nalezeny klíče. Možnost vyzvednutí na Městském úřadě.

Městské muzeum Žacléř pořádá pravidelně každý měsíc komentované prohlídky unikátní sbírky porcelánu Václava Petiry, spojenou s ukázkou odlévání porcelánu. Dozvíte se zajímavosti o historii výroby porcelánu v Žacléři, kam všude byly výrobky exportovány, zajímavosti k jednotlivým figurkám, uvidíte všechny svaté, budete seznámeni se zajímavostmi ke glazování...

Ministerstvo zemědělství - dotazník pro občany

Od 1.7.2018 dochází k některým změnám v oblasti vydávání cestovních pasů. V přiloženém letáku najdete podrobné informace.

Od 1. 7. 2018 dochází k některým změnám v oblasti vydávání občanských průkazů. V příloze najdete podrobné informace.

zpět

  webkamera

  videoreportáře

  hlášení závad

  odběr sms

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit.

  nahlásit závadu

Aktuální informace o dění ve městě přímo do vašeho mobilního telefonu.

  odebírat sms

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace