Proběhlé akce

Poděkování hejtmana Královéhradeckého kraje Jiřího Štěpána.

Vážení spoluobčané, zveme vás na 7. zasedání zastupitelstva města, které se uskuteční ve čtvrtek 12. prosince od 18.00 v jídelně základní školy.

Přinášíme Vám do adventního času trochu luštění. Zkuste své štěstí a luštěte s Elektrowinem. http://cistykraj.cz/verejnost-souteze-aktualni.html

Tradiční akcí Rozsvěcení vánočního stromu jsme v neděli 1. 12. přivítali adventní čas. Výtěžek z prodeje medoviny a svařeného vína je věnován místním školám (autor fotografií Jiří Pospíšil)

Mikulášská party pro děti - dpoledne plné her, písniček, tanečků a legrace, zahraje DJ Vašek, 7. 12. od 14 h v kulturním domě Žacléř a následně od 21 h Super Oldies diskotéka, hraje DJ Vašek. Jste zváni 7. 12. 2019 v kulturním domě.

V sobotu 7.12.2019 proběhne pravidelný svoz nebezpečného odpadu. Stanoviště v ul. Na Pilíři od 09:00 do 09:30 hodin a poté od 09:30 do 10:00 hodin u Technických služeb na druhém konci města. Povolený druh odpadů k odevzdání je na přiloženém letáku.

Ve spolupráci s Annou Talábovou vás srdečně zve Městské muzeum Žacléř, Klub žen Žacléř, kroužek krajkářek z Trutnova a krajkářky z Chełmska Śląskiego na výstavu krajky háčkované, paličkované a ukázky dalších druhů krajek. Ve společenských prostorách Městského muzea Žacléř. Otevřeno: út - ne, 10 - 16 h, vchod z ul. Sadová, slavnostní zahájení v sobotu 30. 11. 2019 ve 13 hodin.

V příštím týdnu (25.-29.11.2019) dojde k ukončení sezónního svozu kontejnerů na biologický odpad. Kontejnery budou přistaveny opět na jaře 2020.

Plesová sezóna začíná. Již 16. Městský ples, tentokrát v námořnickém duchu, se uskuteční v Žacléři v pátek 24. ledna 2020 od 20 h v sále kulturního domu. K tanci zahraje Koplaho band Pavla Plašila, večer zpestří lightshow. Příchod v námořnickém potěší, není však podmínkou. Vstupné 150,- Kč. Předprodej vstupenek v infocentru a muzeu Žacléř, nebo na tel: 499 739 225.

30. výročí listopadového dění jsme si v muzeu připomněli promítáním fotografií Bohdana Holomíčka Pro návštěvníky byly dále připraveny 3 panely přibližující žacléřské události a návštěvu Václava Havla v Trutnově 27. 1. 1990, na kterou mířilo také mnoho žacléřských občanů. Bylo také možné nahlédnout do kronik města z 80. a 90. let 20. st.

Akce Krabice od bot má za cíl potěšit děti z chudších rodin v České republice. Radost těmto dětem udělají zase děti, jimž dospělí pomohou připravit jejich krabici od bot. Tu společně naplní dětskými dárky k Vánocům a zabalí.

Přijďte si dne 14.12.2019 od 18:00 hodin poslechnout do kostela Nejsvětější trojice v Žacléři vánoční koncert kapely Pro BoHa! Band. Vstupné je dobrovolné.

Strojírenská firma s dlouholetou tradicí v Žacléři hledá nové kolegy na pozice LISAŘ V KOVOVÝROBĚ, SVÁŘEČ a SEŘIZOVAČ V KERAMICKÉ VÝROBĚ. Podrobné informace najdete na facebooku/koster.cz. Kontakt na: zatecka@koster.cz nebo tel.: +420 499 776 581.

MUDr. Zuzana Pohlová bude mít od 22.11. do 6.12. dovolenou, zajistěte si proto včas své léky. Zastupovat jí bude MUDr. Vrtala.

Firma Keramtech hledá strojního zámečníka na údržbu a opravy strojů a zařízení.

V sobotu se na Růžovém paloučku konal křest komiksu Jan Amos v Exilu. Přítomní si mohli nechat dílo podepsat od autorů Karla a Denise Jeriových, o životě a díle J.A.K. hovořila ředitelka muzea v Úpici Jana Nešněrová.

Město Žacléř vyhlašuje i na příští rok 2020 grantový program na podporu kulturních a sportovních akcí pro občany našeho města, pořádané na území našeho města.

Město Žacléř pronajme formou obálkové metody tyto byty: 1+1 v ul. Na Pilíři 51/29, 1+1 v ul. Revoluční 191/6, a 1+1 v ul. Rýchorské náměstí 305/1.

Povinné označování psů Od 1. ledna 2020 vstupuje na základě novely veterinárního zákona č. 302/2017 Sb. v účinnost povinnost označovat psy na území České republiky mikročipem. Níže naleznete odpovědi na nejčastější otázky, s nimiž se Státní veterinární správa v souvislosti s „povinným čipováním“ psů setkává.

Ve dnech 10. a 11. října byla zahájena nová SAUNAŘSKÁ SEZONA. Jako vždy ve čtvrtek ženy (od 15.00 h) a muži v pátek (od 14.00 h). Na návštěvu se těší Saunaclub Žacléř.

Navštivte v Galerii Pošta fotografie účastníků prvního ročníku soutěže Mikroregion Žacléřsko ve fotografii. Výstava v Galerii Pošta bude zdarma ke zhlédnuté v rámci otevírací doby muzea a pošty do 31. 12. 2019. K vidění je přes sto snímků, každý autor je zastoupen minimálně jedním záběrem. 

V Městském muzeu Žacléř byla zahájena výstava výtvarníka Jana Semeráka z nedaleké osady Vrchová. Pro děti je připravený doprovodný program - výroba papírových loutek, malování a obrázkový kvíz. Výstava potrvá do 29. 12. 2019

Městské muzeum Žacléř společně se sociální a zdravotní komisí, místními školkami, výtvarnicí Irenou Hirai, Aničkou Talábovou a dalšími pro Vás připravili 8.ročník Dnů evropského dědictví. Zpřístupěny byly např. kaple v Křenově,

Zubní pohotovost může potřebovat kdokoli a proto je dobré vědět, kam se v kritický okamžik obrátit. Situace sice není z pohledu pacienta ideální, ale možnosti tu přeci jen jsou.

Power jógu můžete cvičit každou středu od 17.00 a 18.30 hodin v zrekonstruované tělocvičně Barevné školky Na Pilíři.

Oznámení o uložení doporučené zásilky a výzvy s poučením pro občany, kteří mají adresu trvalého pobytu Rýchorské náměstí 181, 542 01 Žacléř

Úvodní ročník soutěže Mikroregion Žacléřsko ve fotografii zná vítěze.

Chodník kolem komunikace na Rýchorském náměstí se po dohodě vzhledem k plánované kompletní opravě na jaře 2020 nebude osazovat starými původními dlaždicemi, ale bude pouze zasypán a pokryt asfaltovým recyklátem...

Nárůst vlčí populace na našem území s sebou přináší vyšší počet konfliktů mezi zvířaty a zájmy lidí. Jeden ze střetů nastal i v Bernarticích, kde vlci napadli stádo daňků a velkou část zahubili.

Od ředitele Oblastní nemocnice Trutnov Miroslava Procházky jsme obdrželi ne příliš potěšující zprávu o ukončení provozu ambulance ortopedie:

Den lidových řemesel, foto Jiří Pospíšil - Městské muzeum Žacléř a TIC

Největší kulturní akcí kraje Vysočina je letos jihlavské Havíření, kterého se o víkendu zúčastnily tisíce lidí. A několikrát tu byl veřejně zmíněný i Žacléř. Jednak díky účasti havířů ve velkolepém průvodu, jednak proto, že jsme oficiálně z rukou primátorky Karolíny Koubové převzali pořadatelskou štafetu Setkání hornických měst a obcí České republiky. Akce se v našem městě uskuteční druhý zářijový víkend 2020.

Město poskytlo Královéhradeckému kraji bývalý Domov mladých horníků pro výstavbu nového Domova důchodců zhruba před rokem. A věci nabývají nečekaně rychlý spád. Projekt je téměř hotový a při příznivé konstelaci by stavba mohla být zahájená už příští rok. Nasvědčuje tomu i nedávná zpráva na krajských webových stránkách.

Termíny rekonstrukce hlavní silnice II/300 jsou zatím stanoveny takto (možnost změny vyhrazena): úsek Rýchorské náměstí – policie: 3.6. - 7.7. úsek policie - Keramtech: 8.7. - 11.8. úsek Keramtech – křižovatka u Sportu: 12.8. - 8.9. křižovatka u Sport: 9.9. – 13.10.

Byli jsme Ministerstvem vnitra ČR požádáni o předání informací pro bývalá občanská sdružení (nyní spolky) o jejich povinnostech, které jim stanovuje občanský zákoník. Informace je obsažena v přiloženém letáku.

TJ Baník Žacléř, fotbalový klub, pořádá nábor dětí od 5 let. Přijďte si s námi zahrát tento nejoblíbenější sport na světě každou středu nebo pátek od 16:30 hodin na fotbalový stadion v Žacléři. Těšíme se na vás!

Výzva k podání žádosti o poskytnutí příspěvku na obnovu hospodaření na vybraných lučních enklávách evropsky významné lokality Krkonoše.

Město Žacléř vyhlásilo fotografickou soutěž pro širokou veřejnost. Všechny zaslané snímky najdete v následující galerii. Nyní jsme ve fázi hlasování, které probíhá přes Facebook pomocí označení To se mi líbí, neboli lajků. Hlasování končí 31. srpna ve 12.00.

Pokračuje projekt Východní Krkonoše a Lubawská brána žijí kulturou a sportem kalendář akcí pro rok 2019 obsahuje 16 zajímavých akcí v česko-polském příhraničí.

Královéhradecký kraj představil novou podobu Domova důchodců v Žacléři. Práce by mohly začít již v roce 2020.

Od 1.7.2018 dochází k některým změnám v oblasti vydávání cestovních pasů. V přiloženém letáku najdete podrobné informace.

Od 1. 7. 2018 dochází k některým změnám v oblasti vydávání občanských průkazů. V příloze najdete podrobné informace.

zpět

  webkamera

  videoreportáře

  hlášení závad

  odběr sms

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit.

  nahlásit závadu

Aktuální informace o dění ve městě přímo do vašeho mobilního telefonu.

  odebírat sms

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace