Proběhlé akce

  zpět

Bílý dres pro žacléřského Šimona Vaníčka v Lidicích

Mezinárodní cyklistický závod Lidice je nejdéle fungující český etapák, o víkendu se konal již po třiapadesáté. A velmi dobře si v třídílném podniku vedl Šimon Vaníček, hájící barvy ČEZ Cyklo Teamu Tábor. „Páteční časovka dopadla průměrně, ovšem v sobotu i v neděli byl Šimon aktivní, což se odrazilo také ve výsledcích,“ chválil trenér Michal Bednář.

Sobotní 162 kilometrů dlouhá etapa v okolí Blatné byla zároveň závodem Českého poháru v silniční cyklistice a na startu se sešlo přes osmdesát účastníků. Peloton nechal odjet dvě dvojice, jejichž náskok narostl chvílemi až na 6 minut, dokázal ale včas zrychlit a manko smazat. Do posledních dvou kol tak najížděla prořídlá vedoucí skupina, v níž se pohyboval i Šimon Vaníček, který nakonec ve spurterském dojezdu bral 6. místo celkově a čtvrtý skončil v kategorii do 23 let.

V neděli se závodníci přesunuli na tříkilometrový okruh do Lidic, kde absolvovali 99 kilometrů. Zhruba 8 kol před koncem se do trojčlenného úniku zapojil Šimon Vaníček, náskok narostl až k minutě a předchozími ataky unavený balík již neměl sílu manko zlikvidovat. Šimon Vaníček dojel na stříbrné pozici, získal bílý dres pro celkově nejlepšího jezdce do 23 let a v konečném pořadí etapového závodu skončil třetí. „Ze začátku jsem nemohl roztočit nohy, ale postupně se to zlepšovalo a dopadlo to nad očekávání dobře. Především díky klukům z týmu, protože odvedli obrovský kus práce, bez níž by se nám odjet, a hlavně udržet náskok, nepovedlo,“ ví Šimon Vaníček.

„Byla to velmi dobrá příprava s výhledem k cyklokrosové sezóně, která je pro nás hlavní a kde očekáváme, že se Šimon stane stabilní součástí reprezentace do 23 let, byť je mu teprve osmnáct,“ věří Michal Bednář.

  webkamera

  videoreportáře

  hlášení závad

  odběr sms

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit.

  nahlásit závadu

Aktuální informace o dění ve městě přímo do vašeho mobilního telefonu.

  odebírat sms

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace