Proběhlé akce

  zpět

Oslava 25letého výročí firmy Köster CZ s.r.o. v Žacléři

Společnost Köster CZ je dceřinou společností stejnojmenné německé firmy, která vznikla již v roce 1952 a dodnes patří k předním výrobcům udávajícím celosvětově trend v oblasti svorníkového svařování. V Žacléři působí od roku 1993, kdy ji založili její vlastník Detlef Köster a místní rodák Lothar Bönisch. V počátcích spočívala výroba v prostém obrábění svorníků na vrtačkách, ale postupným vývojem a investicemi do strojního vybavení se společnost stala významným hráčem v oboru. V současnosti se zabývá se výrobou a vývojem svorníků, dílů tvářených za studena, keramických kroužků, prodejem a servisem svářecích agregátů i svařováním na zakázku. V následujících 3 letech jsou již naplánovány investice do nového strojního vybavení. Její výrobky se vyvážejí do 60 zemí světa a jsou využívány v širokém spektru průmyslových odvětví, nejčastěji při stavbách mostů, výškových budov, elektráren, kolejových vozidel či lodí. 

V industriální historické budově mezi nádražím a sportovním stadionem v současné době zaměstnává 45 převážně místních lidí. Potřeba rozšiřování výroby vyústila v letošní nákup střední lodi – hlavní budovy někdejší Nové žacléřské sklárny. Při příležitosti oslav 25. výročí od založení firmy a v rámci Evropských dnů kulturního dědictví byla přímo v této monumentální hale s ocelovým krovem, kde se před sto lety tavilo 35 000 tun skla ročně, zpřístupněna výstava připomínající tuto průmyslovou historii. Hala dostane novou střechu a podlahu a bude dál sloužit jako skladový a výrobní prostor, díky čemuž bude tento cenný doklad industriálního dědictví konzervován a nebude dále chátrat.

Od založení firmy bylo v Žacléři vyrobeno přes 350 milionů svorníků a 45 miliónů keramických kroužků. Firmě se daří prosazovat vytyčené cíle a objem výroby dlouhodobě narůstá. Při příležitosti výročí je na místě vyjádřit velký dík všem jednotlivcům z řad současných i bývalých zaměstnanců, partnerů, zákazníků a dodavatelů, kteří nám pomohli a pomáhají svým úsilím a vědomostmi budovat společnost, jejíž působení dává smysl nejen v lokálním, ale i celosvětovém měřítku.

  webkamera

  videoreportáře

  hlášení závad

  odběr sms

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit.

  nahlásit závadu

Aktuální informace o dění ve městě přímo do vašeho mobilního telefonu.

  odebírat sms

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace