Proběhlé akce

  zpět

Práce na nové silnici byly zahájeny

Rekonstrukce silnice II/300 přes Žacléř byla zahájena. Práce budou rozdělené na dva roky a nezahrnují úsek Stachelberg – Prkenný Důl. Investorem je Královéhradecký kraj a dodavatelem firma M-Silnice.

Letos nás čeká oprava úseku od náměstí za křižovatku Sport, v roce příštím pak úseky Prkenný Důl – náměstí a Žacléř - Královec. Po dobu rekonstrukce bude nákladní doprava nad 3,5 tuny svedena mimo, práce začnou v červnu na náměstí, objízdná trasa pro osobní dopravu a autobusy povede kolem kostela, školky a policie obousměrně. Slabé místo mezi kostelem a cukrárnou bude řešeno značkami, pokud bude třeba, nahradí je semafory.

Úsek mezi policií a porcelánkou je nejslabším článkem. Krátká objízdná trasa není, nezbude než volit variantu Křenov – Lampertice. Ještě před zahájením prací dojde k úpravě objízdných tras, kolik se toho podaří opravit, zatím nikdo není schopen říci.

V úseku mezi porcelánkou a Kulturním domem, resp. křižovatkou Sport budou zřejmě dvě objízdné trasy, každá pro jeden směr. A to mezi Tiny a Korálkem směrem dolů a kolem školky a Keramtechu pro směr nahoru. Tolik základní informace, které ještě mohou doznat dílčích změn, další jednání budou následovat.

A ještě poznámka na závěr. Jsme rádi že rekonstrukce konečně začala. Počítáme s komplikacemi, které stavba přinese. Umíme si představit rychlejší postup prací, větší opravy objízdných tras a podobně. Ale. Silnice patří Královéhradeckému kraji, ten platí a rozhoduje. Společnost M-Silnice staví pro kraj dle dané projektové dokumentace a za předem daný objem peněz. Město je v tomto případě tak trochu třetí vzadu. Jednáme, připomínáme, požadujeme, přinášíme podněty a nápady. Rozhodovací pravomoc však není na naší straně.

Aleš Vaníček

  webkamera

  videoreportáře

  hlášení závad

  odběr sms

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit.

  nahlásit závadu

Aktuální informace o dění ve městě přímo do vašeho mobilního telefonu.

  odebírat sms

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace