Proběhlé akce

  zpět

Trutnovští skauti přivezli do Žacléře Betlémské světlo

Betlémské světlo putovalo díky trutnovským skautům i do žacléřských domovů. V sobotu bylo možné jej zažehnout ve vstupních prostorách do muzea/pošty.

Šíření betlémského světla je novodobým vánočním zvykem, který vznikl v rakouském Linzi v roce 1986. Do Čech putovalo již po 30. Původně bylo zamýšlené jako poděkování těm, kteří ochotně a rádi pomáhají zrakově postiženým dětem a přinášejí pomyslné světlo do jejich životů. Od té doby se uskutečňuje pravidelně a putuje stále dál a dál. Každý ročník má své motto, tím letošním je „Mír potřebuje rozmanitost - společně pro tolerantní společnost“.

Betlémské světlo je přiváženo z Betléma z jeskynní kaple, v níž se dle tradice narodil Ježíš Kristus, v níž plane věčné světlo. Tam jej každý rok zažehne malý chlapec či děvče.Tento rok putovalo před vánočními svátky letecky ve speciálně upravené lucerně do Linze a odtud dále vlakem do evropských měst. Do Čech jej přivezli českobudějovičtí skauti a šířili jej dále.

(Foto T. Heidenreich)

 

  webkamera

  videoreportáře

  hlášení závad

  odběr sms

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit.

  nahlásit závadu

Aktuální informace o dění ve městě přímo do vašeho mobilního telefonu.

  odebírat sms

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace