Kalendář akcí

  zpět

Žacléřskem na kole - cyklistické putování regionem

22. 8. 2020

Akce se startem a cílem v Žacléři propojí všechny obce regionu, účastníci tak během vyjížďky projedou územím Lampertic, Královce, Bernartic a Zlaté Olešnice. Trasa v délce cca 28 kilometrů není náročná a zvládnou ji i rodiny s dětmi, které si mohou trasu kdykoli upravit dle svých potřeb. Důležité je pouze odstartovat z náměstí v Žacléři a dorazit do cíle, který bude na novém hřišti v Bobru. Tady každý účastník obdrží pamětí tričko a občerstvení.

Zajímavé zpestření bude čekat účastníky i kohokoli dalšího na startu, od 9.30 do 10.00 hodin tu bude k vidění profesionální cyklotrialová a mtb show. Následně se na start vydají zhruba tři desítky účastníků závodu Okolo republiky, kteří budou zdolávat trasy v délkách 1400 a 1000 km.

Základní trasa Žacléřskem na kole: Žacléř – Křenov (Křenovskou cestou) – železniční zastávka Křenov – větrné elektrárny Zlatá Olešnice – Rybníček – traverz pod Vraními horami – Královec – před Černou Vodou odbočka do Lampertic – průjezd Lamperticemi – kolem nádraží k Burgu – Černá Voda – Bobr.

Účastníci z okolních obcí se na trasu mohou napojit kdekoli a kdykoli, dle jejich chuti, možností a schopností.

Akce by měla být putovní, tedy příští rok se pořádání ujme další obec našeho mikroregionu.

 

  webkamera

  videoreportáře

  hlášení závad

  odběr sms

Aktuální informace o dění ve městě přímo do vašeho mobilního telefonu.

  odebírat sms

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace