Proběhlé akce

  zpět

První krizový týden v Žacléři

Město Žacléř má již od počátku týdne objednány roušky a také 125 litrů dezinfekčního prostředku na ruce, čekáme na dodání. Roušky budeme distribuovat potřebným, dezinfekci poskytneme především na místa s větším pohybem osob. Nabídky na zajištění nákupů a dalších služeb občané zatím využívají jen sporadicky.

Nabídka ale stále platí a bude platit, dokud se situace nezlepší. Využít můžeme jak Pečovatelské služby, tak Technických služeb, hasičů i dobrovolníků, kteří se coby záloha přihlásili. Děkuji všem, kteří jsou v případě nouze ochotni pomoci.

Dnes jsme podnikli okružní cestu městem, navštívili především obchody, poštu, hraniční přechod v Bobru kteří střeží vojáci i další místa a situaci naši občané zvládají myslím dobře. Současný stav je natolik výjimečný, že nelze dosáhnout ideálního stavu ze dne na den. Určitá setrvačnost v reakci na nové pokyny vždy bude. Buďme proto prosím trpěliví, vždy je lepší slušně upozornit či požádat, než vyvolávat konflikty.
Lidé zprávy sledují, na pokyny reagují a situace se z pohledu dodržování mnoha rychle příchozích nařízení výrazně lepší. Největším problémem je nejistota, jak dlouho krizová situace potrvá. Odpověď nezná nikdo, snažme se proto brát situaci jaká je a udělat vše pro to, aby doba nejistoty byla co nejkratší. Za to vám předem děkuji.

Určitě to zvládneme Aleš Vaníček, starosta města

  webkamera

  videoreportáře

  hlášení závad

  odběr sms

Aktuální informace o dění ve městě přímo do vašeho mobilního telefonu.

  odebírat sms

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace