Projekty

  zpět

Modernizace a rozšíření turistického informačního centra Žacléř

Projektu, který je z programu na podporu obcí ležících na území Krkonošského národního parku spolufinancován Státním fondem životního prostředí České republiky na základě rozhodnutí ministra životního prostředí. Projekt je realizován v období od ledna 2018 do prosince 2020 a rozdělen do dvou částí. V první fázi projektu proběhla modernizace a rozšíření Turistického informačního centra Žacléř, kdy byla provedena rekonstrukce rozvodů plynového vytápění, elektroinstalace a datové sítě, rozšíření obslužného pultu o kancelářské zázemí pro obsluhujícího pracovníka informačního centra, výmalba upravených prostor a pořízení technického a kancelářského vybavení, což přinese efektivnější poskytování služeb a vyřizování požadavků návštěvníků.

Druhou částí projektu je vydání publikace Rýchory. Izolovaný horský masiv na východním okraji Krkonoš stojí co do popularity tak trochu ve stínu svého západního souseda. Toto malé pohoří je v mnoha ohledech unikátní. Díky pestré geologické stavbě a dlouhému složitému vývoji se na jeho území nachází překvapivé množství geologických, geomorfologických, ale i paleontologických zajímavostí, které v sousedních Krkonoších nenajdeme. Tvary terénu se, spolu se specifickými klimatickými podmínkami, promítají do živé přírody. Rýchory jsou domovem celé řady vzácných, často silně nebo kriticky ohrožených druhů rostlin, z nichž některé se v sousedních Krkonoších nevyskytují. Protože jsou Rýchory i krajinou, která byla od konce středověku trvale osídlena a člověkem přeměněna, vděčí celá řada zdejších unikátů za svou existenci právě lidské činnosti a ani v naší publikaci není tato skutečnost opomenuta.

Kniha Rýchory vám na 152 stranách formátu A4 představí tento krajinný celek z pohledu neživé i živé přírody, ale i historie osídlení. Chceme vás přesvědčit, že si Rýchory samostatnou publikaci zaslouží.

  webkamera

  videoreportáře

  hlášení závad

  odběr sms

Aktuální informace o dění ve městě přímo do vašeho mobilního telefonu.

  odebírat sms

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace