Pěšky nebo vlakem česko-polským pohraničím

Železniční trať v úseku Královec - Žacléř je sice provozuschopná, ale vlaky zde již mnoho let nejezdí. Součástí projektu bude připomenutí dříve běžně využívané tratě, a to nejen z hraničního Královce, ale i z polského příhraničí. Vzhledem k obnovenému provozu z Polska je možné dojet vlakem do Žacléře i z hraničního města Lubawka, obce Blazkowa, města Kamienna Góra a železničního uzlu Sedzislaw. Prostřednictvím něho bude v den projektu Žacléř železničně propojen s širokým pohraničním regionem na polské straně a díky napojení z Královce do Trutnova i na českou stranu. Železniční propojení bude zajímavé pro obyvatele a železniční nadšence na obou stranách hranice. V rámci projektu proběhne debata s polskými partnery o tom, zda se dokáže nalézt širší využití železničního spojení v rámci rozvoje cestovního ruchu.


1. Turistický pochod - V den akce proběhne turistický pochod a příjezd vlaku.
2. Železniční výstava - V Městském muzeu Žacléř bude 3 měsíce během léta probíhat výstava ke 140. výročí zavedení železnice do Žacléře.
3. Bude vydán průvodce po zajímavostech a krásách regionu se zvláštním zaměřením na propojení
česko - polského pohraničí pro cyklo a pěší turistiku. Katalog turistických zajímavostí, v němž bude přehledně představen region Žacléřska i Lubawky, s důrazem na cíle a trasy vhodné pro cyklo a pěší turistiku. Katalog bude obsahovat i důležité kontakty, tipy na výlety, vložená mapa, možnosti kulturního i sportovního vyžití.
Náklad: 15 000 ks
Jazykové verze: česko - polská 10 000 ks, anglicko-německá 5000 ks
V místě se pohybuje mnoho cizinců nejen polsky hovořících, z tohoto důvodu bylo přistoupeno i k dalším jazykovým mutacím.
4. Spolupráce při organizaci pěšího pochodu realizovaného polským partnerem.

Pěšky nebo vlakem česko-polským pohraničím - reg. č. CZ.11.4.120/0.0/0.0/16_008/0003059

Partner projektu: Gmina Lubawka

 

  webkamera

  videoreportáře

  hlášení závad

  odběr sms

Aktuální informace o dění ve městě přímo do vašeho mobilního telefonu.

  odebírat sms

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace