Zima

  zpět

Běžecké lyžování

Samotné městečko Žacléř leží na úpatí Žacléřského hřbetu, ve výšce 600 m n. m. U žacléřského zámku navléknete běžky a můžete se dát do bruslení nebo klasického stoupání hřebenovou cestou směrem k Rýchorské boudě, do výše 1000 m n. m. Věřím, že se občas zastaví i ti, co pořád trénují. Krásné pohledy do dálek vám zpříjemní vydýchání. Nad Boberskou strání směrem k severu a východu vás zastaví pohled přes hranice s Polskem k přehradní nádrži Bukowka. V sedle zvaném Vízov se směrem k jihu, k Trutnovu, vine údolí osady Rýchory. Čeká vás další stoupání k Polzovu kříži, odměna však stojí za to. Nejdříve se otevře pohled k východu přes Královecké sedlo k Vraním horám a dál k Broumovským stěnám, za Braunovou chalupou pak pohled k západu na krásné panorama Studniční hory, Sněžky a Svorové hory. Pod vámi je Suché údolí a napravo Albeřice. Na Rýchorskou boudu, kde si dáte čajík nebo pivko to už máte kousek. Ti, kteří si naplánovali delší túru, odbočí u Rýchorského (Polzova) kříže, a po Krkonošské magistrále dojedou až na Pomezní boudy.

Skutečným romantikům, kterým nevadí pouze prošlápnutá stopa, doporučujeme okruh Dvorským lesem (pralesem). Bizarní stromy pokryté sněhem i ledem, peřiny prašanu, naprosté ticho, jen vy sami a kouzelná příroda, stoprocentní lék pro vystresovanou duši.

Pokud jsou sněhové podmínky příznivé, vedou jsou další upravené běžecké trasy přes Bobr, Černou vodu až do Královce a zpět. Nástupní místa jsou pod "Polákem", u nádraží v Žacléři, a nebo přímo na křižovatce odboček Bobr, Černá voda a Hornický skanzen.

V žacléřském muzeu a Turistickém informačním centru na Rýchorském náměstí lze zdarma získat mapku s nově značenými lyžařskými běžeckými trasami. Aktuální stav zle sledovat na www.bilestopy.cz.

  webkamera

  videoreportáře

  hlášení závad

  odběr sms

Aktuální informace o dění ve městě přímo do vašeho mobilního telefonu.

  odebírat sms

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace