Proběhlé akce

  zpět

Kateřina Englichová - harfa, Martina Kociánová - mezzosoprán - koncert

Přijměte pozvání na koncert Kruhu přátel Hudby. Ve středu 26. dubna v 19 h vystoupí v koncertním sále ZUŠ harfenistka Kateřina Englichová a mezzosopranistka Martina Kociánová.

Martina Kociánová je v povědomí veřejnosti pro svou moderátorskou a novinářskou profesi. Vystudovaná historička muzeoložka je známa ze zpravodajství ČT, TV Nova, Prima, v rozhlase moderovala diskuzní pořady, rozhovory, nakonec se osamostatnila a založila webové Rádio Svobodné universum a připravuje pořad Kupředu do minulosti. Zároveň však její vášní je klasický zpěv. A tak souběžně se svojí profesí úspěšně absolvovala řadu mezinárodních pěveckých soutěží, hostovala ve Státní opeře Praha, Divadle F. X. Šaldy Liberec, Jihočeském divadle České Budějovice, Slezském divadle Opava, Hudebním divadle Karlín, kde nastudovala řadu mezzosopránových rolí (Verdi, Puccini, Gounode, Mozart, Dvořák, Čajkovskij, Strauss atd.). Koncertuje nejen na domácích scénách, ale i v New Yorku, San Franciscu, Los Angeles, Německu, Rakousku, Francii, Japonsku.

Kateřina Englichová je výraznou osobností evropské harfové scény. Absolventka Konzervatoře Praha a prestižního Curtisova institutu ve Filadelfii je vítězkou mnohých mezinárodních soutěží (včetně prestižního Pro Musicis INt. Award v New Yorku), vystupuje na prestižních scénách (včetně Carnegie Hall v New Yorku) po celé Evropě, Severní Americe, v Japonsku, Honkongu, Izraeli, Novém Zélandu, spolupracuje s významnými orchestry, komorními soubory i sólisty. Je vyhledávanou porotkyní na mezinárodních soutěžích, podílela se na více než 40 CD nahrávkách.

  webkamera

  videoreportáře

  hlášení závad

  odběr sms

Aktuální informace o dění ve městě přímo do vašeho mobilního telefonu.

  odebírat sms

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace