Proběhlé akce

Louka pod Polákem hostila na magické datum 22.2.2020 již 8. ročník Historického trojboje na ski. Sněhu sice moc nebylo, ale na závody to organizátorům nakonec stačilo. Sjelo se přes 20 lyžců.

Šestnáct dětí od 4 let z Barevné Mateřské školy Žacléř absolvovalo tento týden lyžařský výcvik. Ten v areálu na Formánkách v Janských Lázních zakončily páteční závody. Dětem přijeli fandit i rodiče.

Blízko, opravdu blízko za hranicemi vznikly nové lezecké trasy pro širokou veřejnost. Naleznete je v okolí Lubawky, Kamiennej Góry i Miszkowic a navíc, polští partneři k tomu vydali podrobnou brožuru s překladem do češtiny. Získat ji můžete v Muzeu a Informačním centru Žacléř a naplánovat si tak výlet na letní sezónu.

V Galerii Pošta byla zahájena výstava fotografií žacléřského mladého fotografa Filipa Demutha. K vidění je zdarma ve vestibulu pošty/muzea do 17. dubna 2020. Všichni jste srdečně zváni.

Vážení spoluobčané, v úterý 18. února od 8:00 do 10:00 hod. dojde k přerušení dodávky pitné vody na tlakovém pásmu VJD Zámek. Odstávka se dotkne odběratelů v ulicích Rýchorská, J.E.Purkyně, Sadová, Mladých Horníků, Střízlivák, na Rýchorském náměstí a v Prkenném Dole.

Běžkařské trasy na klasiku dnes ráno Technické služby Žacléř upravily v úseku od prádelny přes Černou Vodu na letiště a dále od hranice na Polák. Podmínky na současný průběh zimy jsou dobré. Kvůli technickým problémům s GPS zatím nenajdete na Bílých stopách.cz.

Městský úřad Žacléř vyhlašuje výběrové řízení na pozici Vedoucí odboru výstavby a životního prostředí. Podrobnosti v příloze.

Město Žacléř pronajme formou obálkové metody tyto byty:

Devětadvacet žáků dvou devátých tříd si na tradičním Školním plese ZŠ Žacléř na konci pololetí převzalo šerpy po absolventy. Je za nimi skoro 9 let, teď je čekají přijímací zkoušky na střední školy.

Městský úřad v Žacléři byl pro dnešní den 5.2.2020 od 13:00 hodin z technických důvodů uzavřen. Obnova el. energie bude podle sdělení firmy ČEZ v 18:00 hodin. Důvodem je porucha na el. vedení v Prkenném Dole, kde je mimo jiné také spadlý sloup el. vedení.

V sobotu 25. 1. byla v žacléřském muzeu zahájena výstava fotografií Michaely Pfeifferové z jejích četných cest do Indie. K vidění jsou nejen fotografie, ale i trojrozměrné předměty - kupř. indické sárí, šperky, sošky... Dozvíte se zajímavosti o indických svatých mužích, školách, palmových listech a běžném životě...

Michaela Pfeifferová navštívila za posledních šest let už 8krát Indii. Se svými zážitky se rozhodla podělit v žacléřském muzeu. Na výstavu fotografií i různých předmětů s názvem Indie trochu jinak můžete do 10. dubna. Vernisáž byla i s ochutnávkou indických specialit.

16. Městský ples byl letos na téma námořnický. Kulturní dům se změnil v jednu velkou palubu. Nalodili se námořníci různých hodností, pirát Jack Sparrow i kapitán Titanicu.

Vážení spoluobčané, v úterý 28.1.2020 od 8:00 do 12:00 hod. dojde k přerušení dodávky pitné vody na tlakovém pásmu VDJ S. Porcelánka z důvodu opravy poruchy na vodovodním řadu. Odstávka se dotkne objektů čp. 39, 40, 41, 42, 54, 55, 57, 59, 127, 257, 292 v ulici J. A. Komenského. Děkujeme za pochopení.

S velkým úspěchem proběhla v druhém lednovém týdnu jubilejní dvacátá Tříkrálová sbírka.

Firma Köster v Žacléři nabízí celkem tři pracovní místa na pozice: lisař v kovovýrobě, svářeč, seřizovač v keramické výrobě.

Zastupitelstvo města Žacléř na svém zasedání dne 12.12.2019 schválilo pořízení nového Územního plánu.

Svoz nebezpečného odpadu proběhne v sobotu 1.2.2020. Bližší informace najdete v přiloženém souboru.

Technické služby Žacléř vyhlašují výběrové řízení na pozici vedoucí úseku komunální služby a údržby.

Technické služby Žacléř vyhlašují výběrové řízení na pozici mistr vodovodů a kanalizací. Předpokládaný nástup: 1. 7. 2020 nebo dle dohody Svůj životopis zašlete na email vincalek@tszacler.cz do 30. 4. 2020. Bližší informace poskytne jednatel společnosti Jaroslav Vinčálek na tel. 777 050 224 nebo vedoucí VAK Ing. Petr Horáček na tel. 608 830 017.

Nová vyhláška o poplatku z pobytu není výmysl města Žacléř, ale jde o zákonnou povinnost reagovat na novelizaci zákona o místních poplatcích.

Děkujeme trutnovským skautkám za doručení betlémského světla do Žacléře, kde jej mohli příchozí zažehnout ve vestibulu muzea/pošty (foto T. Heidenreich)

Klidné svátky, pohodu a mnoho zdaru v novém roce městu Žacléři i všem jeho občanům.

Královéhradecký kraj vypsal v roce 2019 zcela nový dotační program na podporu muzeí. Žacléřské muzeum využilo tuto šanci a zažádalo o finanční prostředky na nákup regálového vybavení pro depozitář muzea, ve kterém jsou uloženy sbírky žacléřského muzea. Dále pořídilo vybavení na digitalizaci sbírkového fondu.

Konec roku 2019 si žáci 2. stupně základní školy zpříjemnili sportem. Na tradiční Vánoční turnaj se také vymódili. Kluci se utkali ve florbale, holky ve florbale a přehazované. Do školy se děti po vánočních prázdninách, které začínají v sobotu 21. prosince, vrátí 6. ledna.

Poděkování hejtmana Královéhradeckého kraje Jiřího Štěpána.

Přinášíme Vám do adventního času trochu luštění. Zkuste své štěstí a luštěte s Elektrowinem. http://cistykraj.cz/verejnost-souteze-aktualni.html

Tradiční akcí Rozsvěcení vánočního stromu jsme v neděli 1. 12. přivítali adventní čas. Výtěžek z prodeje medoviny a svařeného vína je věnován místním školám (autor fotografií Jiří Pospíšil)

V příštím týdnu (25.-29.11.2019) dojde k ukončení sezónního svozu kontejnerů na biologický odpad. Kontejnery budou přistaveny opět na jaře 2020.

30. výročí listopadového dění jsme si v muzeu připomněli promítáním fotografií Bohdana Holomíčka Pro návštěvníky byly dále připraveny 3 panely přibližující žacléřské události a návštěvu Václava Havla v Trutnově 27. 1. 1990, na kterou mířilo také mnoho žacléřských občanů. Bylo také možné nahlédnout do kronik města z 80. a 90. let 20. st.

Strojírenská firma s dlouholetou tradicí v Žacléři hledá nové kolegy na pozice LISAŘ V KOVOVÝROBĚ, SVÁŘEČ a SEŘIZOVAČ V KERAMICKÉ VÝROBĚ. Podrobné informace najdete na facebooku/koster.cz. Kontakt na: zatecka@koster.cz nebo tel.: +420 499 776 581.

Firma Keramtech hledá strojního zámečníka na údržbu a opravy strojů a zařízení.

V sobotu se na Růžovém paloučku konal křest komiksu Jan Amos v Exilu. Přítomní si mohli nechat dílo podepsat od autorů Karla a Denise Jeriových, o životě a díle J.A.K. hovořila ředitelka muzea v Úpici Jana Nešněrová.

Město Žacléř vyhlašuje i na příští rok 2020 grantový program na podporu kulturních a sportovních akcí pro občany našeho města, pořádané na území našeho města.

Město Žacléř pronajme formou obálkové metody tyto byty: 1+1 v ul. Na Pilíři 51/29, 1+1 v ul. Revoluční 191/6, a 1+1 v ul. Rýchorské náměstí 305/1.

Povinné označování psů Od 1. ledna 2020 vstupuje na základě novely veterinárního zákona č. 302/2017 Sb. v účinnost povinnost označovat psy na území České republiky mikročipem. Níže naleznete odpovědi na nejčastější otázky, s nimiž se Státní veterinární správa v souvislosti s „povinným čipováním“ psů setkává.

Ve dnech 10. a 11. října byla zahájena nová SAUNAŘSKÁ SEZONA. Jako vždy ve čtvrtek ženy (od 15.00 h) a muži v pátek (od 14.00 h). Na návštěvu se těší Saunaclub Žacléř.

Navštivte v Galerii Pošta fotografie účastníků prvního ročníku soutěže Mikroregion Žacléřsko ve fotografii. Výstava v Galerii Pošta bude zdarma ke zhlédnuté v rámci otevírací doby muzea a pošty do 31. 12. 2019. K vidění je přes sto snímků, každý autor je zastoupen minimálně jedním záběrem.

Městské muzeum Žacléř společně se sociální a zdravotní komisí, místními školkami, výtvarnicí Irenou Hirai, Aničkou Talábovou a dalšími pro Vás připravili 8.ročník Dnů evropského dědictví. Zpřístupěny byly např. kaple v Křenově,

Zubní pohotovost může potřebovat kdokoli a proto je dobré vědět, kam se v kritický okamžik obrátit. Situace sice není z pohledu pacienta ideální, ale možnosti tu přeci jen jsou.

Power jógu můžete cvičit každou středu od 17.00 a 18.30 hodin v zrekonstruované tělocvičně Barevné školky Na Pilíři.

Oznámení o uložení doporučené zásilky a výzvy s poučením pro občany, kteří mají adresu trvalého pobytu Rýchorské náměstí 181, 542 01 Žacléř

Úvodní ročník soutěže Mikroregion Žacléřsko ve fotografii zná vítěze.

Chodník kolem komunikace na Rýchorském náměstí se po dohodě vzhledem k plánované kompletní opravě na jaře 2020 nebude osazovat starými původními dlaždicemi, ale bude pouze zasypán a pokryt asfaltovým recyklátem...

Nárůst vlčí populace na našem území s sebou přináší vyšší počet konfliktů mezi zvířaty a zájmy lidí. Jeden ze střetů nastal i v Bernarticích, kde vlci napadli stádo daňků a velkou část zahubili.

Od ředitele Oblastní nemocnice Trutnov Miroslava Procházky jsme obdrželi ne příliš potěšující zprávu o ukončení provozu ambulance ortopedie:

Den lidových řemesel, foto Jiří Pospíšil - Městské muzeum Žacléř a TIC

Největší kulturní akcí kraje Vysočina je letos jihlavské Havíření, kterého se o víkendu zúčastnily tisíce lidí. A několikrát tu byl veřejně zmíněný i Žacléř. Jednak díky účasti havířů ve velkolepém průvodu, jednak proto, že jsme oficiálně z rukou primátorky Karolíny Koubové převzali pořadatelskou štafetu Setkání hornických měst a obcí České republiky. Akce se v našem městě uskuteční druhý zářijový víkend 2020.

Město poskytlo Královéhradeckému kraji bývalý Domov mladých horníků pro výstavbu nového Domova důchodců zhruba před rokem. A věci nabývají nečekaně rychlý spád. Projekt je téměř hotový a při příznivé konstelaci by stavba mohla být zahájená už příští rok. Nasvědčuje tomu i nedávná zpráva na krajských webových stránkách.

Termíny rekonstrukce hlavní silnice II/300 jsou zatím stanoveny takto (možnost změny vyhrazena): úsek Rýchorské náměstí – policie: 3.6. - 7.7. úsek policie - Keramtech: 8.7. - 11.8. úsek Keramtech – křižovatka u Sportu: 12.8. - 8.9. křižovatka u Sport: 9.9. – 13.10.

Byli jsme Ministerstvem vnitra ČR požádáni o předání informací pro bývalá občanská sdružení (nyní spolky) o jejich povinnostech, které jim stanovuje občanský zákoník. Informace je obsažena v přiloženém letáku.

TJ Baník Žacléř, fotbalový klub, pořádá nábor dětí od 5 let. Přijďte si s námi zahrát tento nejoblíbenější sport na světě každou středu nebo pátek od 16:30 hodin na fotbalový stadion v Žacléři. Těšíme se na vás!

Výzva k podání žádosti o poskytnutí příspěvku na obnovu hospodaření na vybraných lučních enklávách evropsky významné lokality Krkonoše.

Město Žacléř vyhlásilo fotografickou soutěž pro širokou veřejnost. Všechny zaslané snímky najdete v následující galerii. Nyní jsme ve fázi hlasování, které probíhá přes Facebook pomocí označení To se mi líbí, neboli lajků. Hlasování končí 31. srpna ve 12.00.

Pokračuje projekt Východní Krkonoše a Lubawská brána žijí kulturou a sportem kalendář akcí pro rok 2019 obsahuje 16 zajímavých akcí v česko-polském příhraničí.

Královéhradecký kraj představil novou podobu Domova důchodců v Žacléři. Práce by mohly začít již v roce 2020.

Projekt Demolice bytových domů čp. 221, 222, 223 v ulici Havířská byl realizován za přispění prostředků státního rozpočtu ČR z programu Ministerstva pro místní rozvoj.

Vážení občané, věnujte pozornost informaci o provozu Městského úřadu Žacléř v období vánočních svátků.

Městský úřad Žacléř vyhlašuje výběrové řízení na obsazení pracovního místa „Investiční technik“. Pracovní náplň: příprava a realizace jednotlivých investic menšího rozsahu nebo částí velkých investic, příprava výběrových řízení investičních akcí po věcné stránce ...

Od 1.7.2018 dochází k některým změnám v oblasti vydávání cestovních pasů. V přiloženém letáku najdete podrobné informace.

Od 1. 7. 2018 dochází k některým změnám v oblasti vydávání občanských průkazů. V příloze najdete podrobné informace.

zpět

  webkamera

  videoreportáře

  hlášení závad

  odběr sms

Aktuální informace o dění ve městě přímo do vašeho mobilního telefonu.

  odebírat sms

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace