Proběhlé akce

Pokračování rekonstrukce hlavní silnice II/300 se blíží, dosud jsme však neobdrželi konečnou a potvrzenou variantu termínů a objízdných tras. Podle dosavadních informací by se na předloženém návrhu z února nemělo nic měnit, finální verze se však zdržela v administrativním procesu (souhlas ze Žacléře odešel již 3. března). Takže, co zatím víme:

Rehabilitační ambulance bude od pondělí 30.3. přesunuta do zdravotního střediska. Kontakt na p. Šafránkovou: 605 846 560 Ordinační hodiny: pondělí – čtvrtek 7 - 17 hodin

Vážení rodiče, po dohodě se zřizovatelem a podle doporučení MŠMT pokračuje do odvolání omezení provozu pro pracující rodiče. Ve středu 1. 4. budou otevřeny obě pracoviště a podle počtu dětí bude oznámeno, který provoz bude od 2. 4. otevřen. Jana Nagyová, ředitelka MŠ

V pondělí 23. března proběhlo další předání roušek těm, kdo si přišel před prodejny COOP a ROSA MARKET. Dalších 40 ks putovalo v tomto týdnu na Technické služby Žacléř a několikrát byl doplněn i rouškovník, který je při vstupu na Městský úřad.

Vláda bere na vědomí - mimořádné opatření Ministerstva zdravotnictví ze dne 23. března 2020, kterým bylo prodlouženo omezení volného pohybu osob až na výjimky a kterým bylo nařízeno omezení pohybu na veřejně dostupných místech a omezení kontaktů, a to na dobu do dne 1. dubna 2020 do 6:00 hod.;

Kabelová televize: program ČT 3 pro seniory je nově zařazen místo programu Relax, takže není nutné přelaďovat televizi.

Vážení rodiče, z důvodu malého počtu dětí a po dohodě se zřizovatelem se v období 24. 3. - 31. 3. uzavírá provoz mateřské školy Pohádka, B. Němcové 373, Žacléř. Provoz pro pracující rodiče z obou pracovišť je zajištěn na pracovišti Barevná školka Na Pilíři.

U vchodu do městského úřadu jsme umístili Rouškovník poslední záchrany. Pokud opravdu někdo roušku nemá a nemůže sehnat, může si tady zdarma kdykoli vzít. Zároveň, pokud někdo doma má jednu či dvě roušky navíc, může ji sem v dobře uzavřené igelitové tašce kdykoli zavěsit pro jiné. Aleš Vaníček

Další, přes víkend našité roušky, budou rozdávány členkami sociální komise v pondělí 23. 3. od 8.30 hodin před obchodem ROSA MARKET v ulici B. Němcové a od 8.45 hodin u prodejny COOP Na Pilíři. Na každé výdejní místo mají připravených 75 roušek. Žádáme, aby si pro roušku ZDARMA přišel opravdu ten, který ji ještě nedostal. Jsou mezi námi stále lidé, kteří ji nemají a nutně potřebují.

Blíží se termín podání daňových přiznání a i v této oblasti dochází za současné situace ke změnám. V přílohách najdete základní stanoviska k podávání daňových přiznání a dvě tiskové zprávy Finančního úřadu pro Královéhradecký kraj. A. Vaníček

Vážení spoluobčané, nacházíme se ve složité době, pohyb venku a většina aktivit je omezených, byli jsme nuceni uzavřít i městskou knihovnu. Nelze však trávit čas jen sledováním televize a někteří z vás jistě ocení, že tuto nepříjemnou situaci jsme se rozhodli řešit rozvážkovou službou knih tzv. "Za dveře".

V dopoledních hodinách, jak jsme avizovali, byly rozdány roušky, které dobrovolnice ušily pro sociální komisi. Bohužel se na všechny nedostalo, ale pracuje se dál. Vydali jsme dnes 133 kusů roušek. Pro někoho je to možná malé číslo, ale aktivně nám šijí pouze tři ženy, kterým tímto moc děkujeme i jménem všech občanů. Další ženy stříhají, žehlí a připravují pro šití.

Město Žacléř má již od počátku týdne objednány roušky a také 125 litrů dezinfekčního prostředku na ruce, čekáme na dodání. Roušky budeme distribuovat potřebným, dezinfekci poskytneme především na místa s větším pohybem osob. Nabídky na zajištění nákupů a dalších služeb občané zatím využívají jen sporadicky.

Šije celá země a šije se i na žacléřském úřadě. Největší práci v tomto směru odvádějí členky sociální a zdravotní komise, které šijí, organizují a distribuují roušky zejména seniorům. Velké poděkováním všem, kteří se zapojili, zejména pak Regině Kligerové a Pavle Jiruškové.

Během dnešního dne bylo členkami sociální komise rozdáno dalších 56 roušek občanům našeho města, převážně seniorům. Další várka hotových roušek ZDARMA, od dobrovolnic bude k vydání v pátek 20. března v časech od 10.00 do 10.30 hodin před obchodem COOP Na Pilíři a v od 10.45 do 11.15 hodin před obchodem ROSA MARKET na sídlišti B. Němcové.

Vážení spoluobčané, v úterý 24.3.2019 od 8:00 do 12:00 hod. dojde k přerušení dodávky pitné vody na tlakovém pásmu VDJ H. Bobr z důvodu čištění a rekonstrukce vodojemu. Odstávka se dotkne objektů čp.1,2,58,63,66,68,77,81,125,164,176 a č.e.1,9. Děkujeme za pochopení.

Vážení spoluobčané, dnes rozdala sociální komise téměř 120 ks roušek, převážně seniorům. Jenom je nutné bohužel připomenout, že roušky jsou vyráběny svépomocí, několik žen stříhá, žehlí a další šijí. Rozváží jé také svými soukromými auty, tedy není potřeba volat opakovaně, když se k vám nedostane rouška do několika minut.

Věnujte prosím pozornost tomuto nařízení vlády, které již zítra dopoledne vstupuje v platnost: Vláda zakazuje s účinností od 19. března všem osobám přítomnost v maloobchodních prodejnách potravin v čase mezi 10:00 hod. a 12:00 hod., a to s výjimkou osob starších 65 let věku a majitelů a zaměstnanců provozovatele prodejny nebo osob v obdobném poměru.

Vážení spoluobčané, první várka roušek ZDARMA od sociální komise a dobrovolnic, se bude dnes odpoledne rozvážet v ulici Havířská všem seniorům. Poté budeme informovat, jak bude pokračovat v rozdávání dalších hotových roušek, ale v každém případě mají nejprve přednost lidé nad 60 let. V případě zájmu o roušku ZDARMA, prosím volejte na čísla: 605 930 520 nebo 608 863 290.

Právě dorazilo nařízení hejtmana Královéhradeckého kraje o zákazu vstupu, pobytu a pohybu osob bez ochranných prostředků dýchacích cest (ústenky, roušky, respirátory, šátky, šály a obdobné prostředky) na veřejná prostranství, do prostředků veřejné hromadné dopravy, provozoven, sociálních a zdravotnických zařízení, sídel orgánů veřejné moci, školských zařízení atd.

Informujeme občany našeho města, že důležité a aktuální informace, jsou k dispozici ve vysílání městského infokanálu v kabelové televizi.

Telefonní kontakt na Městský úřad Žacléř pro zajištění pomoci občanům v souvislosti se současnou krizovou situací: 499 739 212 (sociální odbor) 724 790 372 (starosta) Jedná se zejména o nákupy potravin, vyzvednutí či nákup léků, hygienických pomůcek a podobně.

Zákaz vstupu bez roušek do zdravotního střediska, mateřských škol a městského úřadu

Dobrý den, nabízím seniorům nad 70 let dovážku potravin. Pokud zde nemáte nikoho blízkého, kdo by se o Vás v tomto směru postaral, zavolejte na tel. 603827575, stačí prozvonit a já zavolám zpět. Nákupy bych realizoval u místních obchodníků, rozvážka je zdarma, platili byste pouze cenu potravin. Tomáš Ticháček Arrakis, s.r.o.

Kdo ztratil klíče a čip do jídelny, může si je vyzvednout na městském úřadě (s rouškou).

Vážení spoluobčané, sociální a zdravotní komise města Žacléř vyzývá všechny, kteří by se chtěli zapojit do šití roušek. Pokud máte doma šicí stroj, znáte někoho, kdo umí šít, tak šijte.

Na základě nařízení vlády ČR musí být do odvolání veřejné úřady pro veřejnost v provozu jen v úřední dny a to pouze 3 hodiny v uvedený den.

Kancelář správy nemovitostí je z důvodu omezení pohybu osob na veřejnosti uzavřena. Kontaktujte nás prosím prostřednictvím emailů a telefonů. spravadomu@gracik.net tel. 499 876 077, 499 876 078, 775 085 171. Děkujeme za pochopení.

INFORMACE O FUNGOVÁNÍ MĚSTSKÉHO ÚŘADU ŽACLÉŘ

Stávající situace se týká i provozu ordinací v Žacléři. Níže naleznete aktuální informace. Děkujeme za pochopení.

Jídelna Základní školy Žacléř vaří obědy jen dnes, od úterý 17.3. bude do odvolání uzavřena. Další informace sledujte na webových stránkách města a základní školy.

Opatření společnosti Rehamedica při výdeji obědů.

Pokud občanům Žacléře, především seniorům, vzniknou v souvislosti se současnými omezeními kvůli koronaviru vážnější potíže či komplikace, mohou se obrátit na telefonní číslo 499 739 212 (sociální odbor, paní Světlana Římanová).

Město Žacléř a Mateřská škola Žacléř vyzývají rodiče, kteří nechodí do zaměstnání, aby své děti nechali doma a nevodili je do školky po dobu následujících dvou týdnů. Omezení pohybu dětí i dospělých přispěje k větší bezpečnosti všech občanů města. Další informace sledujte na webových stránkách města a mateřské školy. Děkujeme za pochopení Aleš Vaníček, starosta Jana Nagyová, ředitelka MŠ Žacléř

Vážení občané, v souvislosti s nouzovým stavem, který vyhlásila vláda ČR ve čtvrtek 12. 3. 2020 od 14:00 hodin, Vás informujeme, že se Městské muzeum, knihovna a sauna do odvolání uzavírají. Děkujeme za pochopení a přejeme pevné zdraví.

Vážení občané, v souvislosti s nouzovým stavem, který vyhlásila vláda ČR ve čtvrtek 12. 3. 2020, informujeme, že Technické služby nadále fungují bez omezení. Apelujeme však na občany, aby zvážili situaci a pokud to bude možné, odložili osobní vyřízení záležitostí, případně upřednostnili jejich vyřízení telefonicky či e-mailem a pro platby využívali bezhotovostní platební styk. Děkujeme za pochopení.

PRAVIDELNÝ SVOZ NEBEZPEČNÉHO ODPADU

Z důvodu prevence šíření onemocnění koronavirem žádáme občany města, aby omezili návštěvy Městského úřadu v Žacléři ve věci vyřizování běžných záležitostí na nezbytně nutné případy. Děkujeme za pochopení

Kancelář pana Karla Šaška z České pojišťovny a.s. se ke dni 16. 3. 2020 přemísťuje z Městského úřadu do budovy pošty/muzea čp. 10 na žacléřském náměstí, vchod z boku v ulici Sadová. Provozní doba zůstává stejná - každé pondělí od 14-16 hodin.

MIMOŘÁDNÉ OPATŘENÍ !!! Uzavření Základní školy v Žacléři a Základní umělecké školy od 11.3.2020. Mateřské školy budou v provozu.

Koncert kytarového dua Siempre Nuevo plánovaný na 18. března v sále ZUŠ se ruší. Náhradní termín bude případně oznámen.

Co dělat, pokud jste přicestovali v posledních 14 dnech z rizikové oblasti nákazy novým koronavirem: Čína, Jižní Korea, Itálie – region Lombardie a oblast Benátek.

Louka pod Polákem hostila na magické datum 22.2.2020 již 8. ročník Historického trojboje na ski. Sněhu sice moc nebylo, ale na závody to organizátorům nakonec stačilo. Sjelo se přes 20 lyžců.

Šestnáct dětí od 4 let z Barevné Mateřské školy Žacléř absolvovalo tento týden lyžařský výcvik. Ten v areálu na Formánkách v Janských Lázních zakončily páteční závody. Dětem přijeli fandit i rodiče.

Blízko, opravdu blízko za hranicemi vznikly nové lezecké trasy pro širokou veřejnost. Naleznete je v okolí Lubawky, Kamiennej Góry i Miszkowic a navíc, polští partneři k tomu vydali podrobnou brožuru s překladem do češtiny. Získat ji můžete v Muzeu a Informačním centru Žacléř a naplánovat si tak výlet na letní sezónu.

V Galerii Pošta byla zahájena výstava fotografií žacléřského mladého fotografa Filipa Demutha. K vidění je zdarma ve vestibulu pošty/muzea do 17. dubna 2020. Všichni jste srdečně zváni.

Devětadvacet žáků dvou devátých tříd si na tradičním Školním plese ZŠ Žacléř na konci pololetí převzalo šerpy po absolventy. Je za nimi skoro 9 let, teď je čekají přijímací zkoušky na střední školy.

V sobotu 25. 1. byla v žacléřském muzeu zahájena výstava fotografií Michaely Pfeifferové z jejích četných cest do Indie. K vidění jsou nejen fotografie, ale i trojrozměrné předměty - kupř. indické sárí, šperky, sošky... Dozvíte se zajímavosti o indických svatých mužích, školách, palmových listech a běžném životě...

16. Městský ples byl letos na téma námořnický. Kulturní dům se změnil v jednu velkou palubu. Nalodili se námořníci různých hodností, pirát Jack Sparrow i kapitán Titanicu.

S velkým úspěchem proběhla v druhém lednovém týdnu jubilejní dvacátá Tříkrálová sbírka.

Firma Köster v Žacléři nabízí celkem tři pracovní místa na pozice: lisař v kovovýrobě, svářeč, seřizovač v keramické výrobě.

Zastupitelstvo města Žacléř na svém zasedání dne 12.12.2019 schválilo pořízení nového Územního plánu.

Technické služby Žacléř vyhlašují výběrové řízení na pozici vedoucí úseku komunální služby a údržby.

Technické služby Žacléř vyhlašují výběrové řízení na pozici mistr vodovodů a kanalizací. Předpokládaný nástup: 1. 7. 2020 nebo dle dohody Svůj životopis zašlete na email vincalek@tszacler.cz do 30. 4. 2020. Bližší informace poskytne jednatel společnosti Jaroslav Vinčálek na tel. 777 050 224 nebo vedoucí VAK Ing. Petr Horáček na tel. 608 830 017.

Nová vyhláška o poplatku z pobytu není výmysl města Žacléř, ale jde o zákonnou povinnost reagovat na novelizaci zákona o místních poplatcích.

Klidné svátky, pohodu a mnoho zdaru v novém roce městu Žacléři i všem jeho občanům.

Královéhradecký kraj vypsal v roce 2019 zcela nový dotační program na podporu muzeí. Žacléřské muzeum využilo tuto šanci a zažádalo o finanční prostředky na nákup regálového vybavení pro depozitář muzea, ve kterém jsou uloženy sbírky žacléřského muzea. Dále pořídilo vybavení na digitalizaci sbírkového fondu.

Konec roku 2019 si žáci 2. stupně základní školy zpříjemnili sportem. Na tradiční Vánoční turnaj se také vymódili. Kluci se utkali ve florbale, holky ve florbale a přehazované. Do školy se děti po vánočních prázdninách, které začínají v sobotu 21. prosince, vrátí 6. ledna.

Poděkování hejtmana Královéhradeckého kraje Jiřího Štěpána.

Přinášíme Vám do adventního času trochu luštění. Zkuste své štěstí a luštěte s Elektrowinem. http://cistykraj.cz/verejnost-souteze-aktualni.html

Tradiční akcí Rozsvěcení vánočního stromu jsme v neděli 1. 12. přivítali adventní čas. Výtěžek z prodeje medoviny a svařeného vína je věnován místním školám (autor fotografií Jiří Pospíšil)

V příštím týdnu (25.-29.11.2019) dojde k ukončení sezónního svozu kontejnerů na biologický odpad. Kontejnery budou přistaveny opět na jaře 2020.

30. výročí listopadového dění jsme si v muzeu připomněli promítáním fotografií Bohdana Holomíčka Pro návštěvníky byly dále připraveny 3 panely přibližující žacléřské události a návštěvu Václava Havla v Trutnově 27. 1. 1990, na kterou mířilo také mnoho žacléřských občanů. Bylo také možné nahlédnout do kronik města z 80. a 90. let 20. st.

Strojírenská firma s dlouholetou tradicí v Žacléři hledá nové kolegy na pozice LISAŘ V KOVOVÝROBĚ, SVÁŘEČ a SEŘIZOVAČ V KERAMICKÉ VÝROBĚ. Podrobné informace najdete na facebooku/koster.cz. Kontakt na: zatecka@koster.cz nebo tel.: +420 499 776 581.

Firma Keramtech hledá strojního zámečníka na údržbu a opravy strojů a zařízení.

V sobotu se na Růžovém paloučku konal křest komiksu Jan Amos v Exilu. Přítomní si mohli nechat dílo podepsat od autorů Karla a Denise Jeriových, o životě a díle J.A.K. hovořila ředitelka muzea v Úpici Jana Nešněrová.

Město Žacléř vyhlašuje i na příští rok 2020 grantový program na podporu kulturních a sportovních akcí pro občany našeho města, pořádané na území našeho města.

Povinné označování psů Od 1. ledna 2020 vstupuje na základě novely veterinárního zákona č. 302/2017 Sb. v účinnost povinnost označovat psy na území České republiky mikročipem. Níže naleznete odpovědi na nejčastější otázky, s nimiž se Státní veterinární správa v souvislosti s „povinným čipováním“ psů setkává.

Ve dnech 10. a 11. října byla zahájena nová SAUNAŘSKÁ SEZONA. Jako vždy ve čtvrtek ženy (od 15.00 h) a muži v pátek (od 14.00 h). Na návštěvu se těší Saunaclub Žacléř.

Navštivte v Galerii Pošta fotografie účastníků prvního ročníku soutěže Mikroregion Žacléřsko ve fotografii. Výstava v Galerii Pošta bude zdarma ke zhlédnuté v rámci otevírací doby muzea a pošty do 31. 12. 2019. K vidění je přes sto snímků, každý autor je zastoupen minimálně jedním záběrem.

Městské muzeum Žacléř společně se sociální a zdravotní komisí, místními školkami, výtvarnicí Irenou Hirai, Aničkou Talábovou a dalšími pro Vás připravili 8.ročník Dnů evropského dědictví. Zpřístupěny byly např. kaple v Křenově,

Zubní pohotovost může potřebovat kdokoli a proto je dobré vědět, kam se v kritický okamžik obrátit. Situace sice není z pohledu pacienta ideální, ale možnosti tu přeci jen jsou.

Power jógu můžete cvičit každou středu od 17.00 a 18.30 hodin v zrekonstruované tělocvičně Barevné školky Na Pilíři.

Oznámení o uložení doporučené zásilky a výzvy s poučením pro občany, kteří mají adresu trvalého pobytu Rýchorské náměstí 181, 542 01 Žacléř

Úvodní ročník soutěže Mikroregion Žacléřsko ve fotografii zná vítěze.

Chodník kolem komunikace na Rýchorském náměstí se po dohodě vzhledem k plánované kompletní opravě na jaře 2020 nebude osazovat starými původními dlaždicemi, ale bude pouze zasypán a pokryt asfaltovým recyklátem...

Nárůst vlčí populace na našem území s sebou přináší vyšší počet konfliktů mezi zvířaty a zájmy lidí. Jeden ze střetů nastal i v Bernarticích, kde vlci napadli stádo daňků a velkou část zahubili.

Od ředitele Oblastní nemocnice Trutnov Miroslava Procházky jsme obdrželi ne příliš potěšující zprávu o ukončení provozu ambulance ortopedie:

Den lidových řemesel, foto Jiří Pospíšil - Městské muzeum Žacléř a TIC

Největší kulturní akcí kraje Vysočina je letos jihlavské Havíření, kterého se o víkendu zúčastnily tisíce lidí. A několikrát tu byl veřejně zmíněný i Žacléř. Jednak díky účasti havířů ve velkolepém průvodu, jednak proto, že jsme oficiálně z rukou primátorky Karolíny Koubové převzali pořadatelskou štafetu Setkání hornických měst a obcí České republiky. Akce se v našem městě uskuteční druhý zářijový víkend 2020.

Město poskytlo Královéhradeckému kraji bývalý Domov mladých horníků pro výstavbu nového Domova důchodců zhruba před rokem. A věci nabývají nečekaně rychlý spád. Projekt je téměř hotový a při příznivé konstelaci by stavba mohla být zahájená už příští rok. Nasvědčuje tomu i nedávná zpráva na krajských webových stránkách.

Termíny rekonstrukce hlavní silnice II/300 jsou zatím stanoveny takto (možnost změny vyhrazena): úsek Rýchorské náměstí – policie: 3.6. - 7.7. úsek policie - Keramtech: 8.7. - 11.8. úsek Keramtech – křižovatka u Sportu: 12.8. - 8.9. křižovatka u Sport: 9.9. – 13.10.

Byli jsme Ministerstvem vnitra ČR požádáni o předání informací pro bývalá občanská sdružení (nyní spolky) o jejich povinnostech, které jim stanovuje občanský zákoník. Informace je obsažena v přiloženém letáku.

TJ Baník Žacléř, fotbalový klub, pořádá nábor dětí od 5 let. Přijďte si s námi zahrát tento nejoblíbenější sport na světě každou středu nebo pátek od 16:30 hodin na fotbalový stadion v Žacléři. Těšíme se na vás!

Výzva k podání žádosti o poskytnutí příspěvku na obnovu hospodaření na vybraných lučních enklávách evropsky významné lokality Krkonoše.

Město Žacléř vyhlásilo fotografickou soutěž pro širokou veřejnost. Všechny zaslané snímky najdete v následující galerii. Nyní jsme ve fázi hlasování, které probíhá přes Facebook pomocí označení To se mi líbí, neboli lajků. Hlasování končí 31. srpna ve 12.00.

Pokračuje projekt Východní Krkonoše a Lubawská brána žijí kulturou a sportem kalendář akcí pro rok 2019 obsahuje 16 zajímavých akcí v česko-polském příhraničí.

Královéhradecký kraj představil novou podobu Domova důchodců v Žacléři. Práce by mohly začít již v roce 2020.

Projekt Demolice bytových domů čp. 221, 222, 223 v ulici Havířská byl realizován za přispění prostředků státního rozpočtu ČR z programu Ministerstva pro místní rozvoj.

Vážení občané, věnujte pozornost informaci o provozu Městského úřadu Žacléř v období vánočních svátků.

Městský úřad Žacléř vyhlašuje výběrové řízení na obsazení pracovního místa „Investiční technik“. Pracovní náplň: příprava a realizace jednotlivých investic menšího rozsahu nebo částí velkých investic, příprava výběrových řízení investičních akcí po věcné stránce ...

Od 1.7.2018 dochází k některým změnám v oblasti vydávání cestovních pasů. V přiloženém letáku najdete podrobné informace.

Od 1. 7. 2018 dochází k některým změnám v oblasti vydávání občanských průkazů. V příloze najdete podrobné informace.

zpět

  webkamera

  videoreportáře

  hlášení závad

  odběr sms

Aktuální informace o dění ve městě přímo do vašeho mobilního telefonu.

  odebírat sms

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace