Proběhlé akce

Do soutěže Žacléřsko ve fotografii dorazilo téměř 90 snímků, což je výborné. Kvůli změně ve výstavním plánu Galerie Pošta ale dochází k posunu výstavy, ta bude vernisáží zahájena až na začátku listopadu, pravděpodobně pátého. Proto můžeme posunout i termíny pro zasílání soutěžních fotografií a následné hlasování.

Ve spolupráci s partnery z Centra Biblioteczno-Kulturalnego Gminy Kamienna Góra zve město Žacléř na rodinný výlet Slet skřítků v Trpasličích skalách. Sobota 31. července, přírodní rezervace v Gorzeszówie (20 km od Žacléře).

Letní kino ZRUŠENO. Počasí je stále velmi nevyzpytatelné a předpovídaný déšť může přijít každou chvíli, s ním vítr i chlad. Proto jsme se s dodavatelem letního kina dohodli na přesunu promítání animovaného snímku na jiný termín, pravděpodobně konec prázdnin. Děkujeme za pochopení

V sobotu dne 10. července 2021 se uskutečnilo slavnostní otevření žacléřského náměstí, návštěvníci mohli obdivovat na 20 veteránských automobilů, zhlédnout ukázky dělostřelců z Jihlavy, zúčastnit se uložení Stolpersteinu k uctění památky paní Elsy Löwitové. Připraven byl malý řemeslný trh, občerstvení zajišťovali žacléřští hasiči.

Rekonstrukce Rýchorského náměstí započala v roce 2017 odstraněním kamenné zdi podél hlavní komunikace, dokončena byla v tomto roce. Přinášíme několik fotografií Jiřího Pospíšila ze žacléřského muzea, dokumentujících průběh prací.

Zahraniční výrobní strojírenská společnost Keramos Žacléř s.r.o. hledá brigádníky na pozici: Operátor keramické výroby na období červenec a srpen 2021.

Rýchorská bouda je od července znovu otevřená a nabízí návštěvníkům široký výběr občerstvení. Otevřeno je každý den od 10 - do 17 hodin. Tak vyrazte na výlet.

Přijměte pozvání na vzpomínkovou jízdu, kterou každoročně pořádá CykloSkiTeam Žacléř. Start 17. července v 9.00 h na hřišti v Bobru.

Zúčastněte se srpnového sjíždění řeky Bobr na kajacích. Termínem akce je 28. 8. 2021 a jedná se o jednodenní akci. Rezervace na emailu vlasakzacler@seznam.cz, kde je možné získat také bližší informace.

MUDr. Zdeněk Vrtala nabízí očkování dvoudávkovou vakcínou Covid Moderna i pro neregistrované pacienty. Více info na telefonu 499 876 196.

Firma KERAMTECH s. r. o. Žacléř, Horská 139 hledá VÝPOMOC DO VÝROBY Pracovní poměr na dohodu o provedení práce. Vhodné pro studenty, maminky na rodičovské dovolené nebo aktivní důchodce. Nástup možný ihned nebo po dohodě. Bližší informace poskytne personální úsek společnosti. E-mail: jiruskova@keramtech.cz, Mobil: +420 736 751 809, Telefon: +420 499 739 713

Sbor dobrovolných hasičů oslavil v červnu 150. výročí založení. SDH Žacléř patří k nejstarším nejen v regionu, ale i v celé České republice. Po slavnostním odhalení pamětní cedule na budově hasičské zbrojnice a předání ocenění přišly na řadu i atraktivní ukázky z činnosti hasičů.

Aktualizace "Děti dětem"??‍♂️?‍♀️ Barevná školka, Žacléř vyhlašuje sbírku pro kamarády z Moravy a Lounska. Poptáváme bloky, pastelky, fixy, modelíny,... ??, dále hračky (nové nebo v perfektním stavu. Plyšáky s rozmyslem!). Věci noste od 1.7.-2.7. od 8:00 do 12:00. V době uzavření MŠ od 3.7. - 23.7. budou termíny aktualizovány.? Do naší sbírky se zapojilo i pracoviště Pohádka. Od 7.7. do 23.7. můžete vaše dary nosit do Pohádky nebo do Městské knihovny Žacléř.

Jsem rád, že i lidé ze Žacléře reagují na pohromu na jižní Moravě a dotazují se, jak mohou pomoci a zda budeme organizovat sbírku, finanční či materiální. V pondělí se domluvíme s ostatními radními a pošleme finanční dar za Město Žacléř, samostatný bankovní účet ale zřizovat nebudeme. Těch už je nyní u tradičních poskytovatelů humanitární pomoci dost, prosím, pošlete svůj dar přímo tam.

Vážení spoluobčané, v pondělí 28.6.2021 od 8:00 do 12:00 hod. dojde k přerušení dodávky pitné vody na tlakovém pásmu VDJ S. Porcelánka z důvodu výměny vodovodu. Odstávka se dotkne odběratelů v ulicích Revoluční (od čp. 31 směr Jiří kopec), Obránců míru, Sněžná, Na Jiřím kopci a Havířská II. Děkujeme za pochopení.

Přijďte dne 10. 7. na slavnostní otevření nového Rýchorského náměstí v Žacléři. Na náměstí bude i doprovodný program s vystavenými historickými vozidly, historickými replikami zbraní a prodejní stánky s místními výrobky i občerstvením.

Firma ČEZ Distribuce oznamuje plánovanou odstávku elektrické energie dne 23. 6. od 08:00 do 13:00 hodin. Odstávka se bude týkat objektu čp. 302, dále pak v ul. J. A. Komenského čp. 240, čp. 291 a v Černé Vodě čp. 153, 195, 573, 580 a ev. č. 26. Další odstávka je naplánována na den 30. 6. od 08:00 do 14:30 hodin pro ul. Revoluční čp. 29, 31, 249, 256, 277 a 577.

MUDr. Vrtala informuje, že bude od 21. do 25. 6. 2021 čerpat dovolenou, zastupovat bude MUDr. Pohlová. Zajistěte si včas své léky.

Rýchorská lékárna v Žacléři bude čerpat dovolenou ve dnech od 18. do 25. června 2021.

Zkuste Běh Havraní skály (Běh Vraních hor) v Lubawce Zveme vás na Běh Havraní skály pořádaný v nedaleké Lubawce. Akce se koná 13. června a je určena pro všechny věkové i výkonnostní kategorie.

Základní škola, Žacléř, okres Trutnov přijme pomocnou sílu do kuchyně na mytí nádobí po dobu nemoci. Pracovní doba je od 10.00 do 14.30 hodin. Nástup možný ihned. Informace u vedoucí kuchyně na tel. 774 725 998.

Zúčastněte se cyklovýletu Přejezd Krkonoš dne 24. 7. 2021, trasa 70 km Harrachov - Žacléř.

Základní škola Žacléř nabízí dvě pracovní místa asistenta (asistentky) pedagoga.

Po roční pauze se opět uskutečnilo Zahájení cyklosezóny na Žacléřsku. Vše probíhalo téměř v tradičním formátu, jen cestu do Polska bylo nutné vynechat. Z Rýchorského náměstí na okruh s cílem v Prkenném Dole vyrazilo i s polskými partnery téměř 150 lidí. Foto: Jiří Pospíšil

Zasedání zastupitelstva města s pořadovým číslem 14 se koná 3. června od 18 hodin v jídelně základní školy.

V sobotu 5. června proběhne pravidelný svoz nebezpečného odpadu.

Vážení občané, v úterý 1.června zahájí TSŽ výměnu vodovodního řadu v ulici Obránců míru. Ulici bude, od Onyxu až po napojení do ulice Revoluční, do konce června neprůjezdná. Zároveň bude během stavby docházet k dílčím odstávkám, které mohou přechodně zhoršit kvalitu pitné vody (zákal). Děkujeme za pochopení.

Zveme vás na Běh Havraní skály pořádaný v nedaleké Lubawce. Akce se koná 13. června a je určena pro všechny věkové i výkonnostní kategorie.

Zápis žáků ke studiu na ZUŠ Žacléř se uskuteční elektronickou formou a následně formou přijímacího pohovoru. Přihlášky je možné podávat do 17. 6. 2021, do poznámky napíšete den a čas, který by nejvíce vyhovoval k přijímacímu pohovoru a odešlete. Škola potvrdí přijetí přihlášky a upřesní čas pohovoru. Přijímací pohovory budou probíhat od 21. do 23.června vždy od 15:00 do 17:30 hodin. Více informací také na www.zuszacler.cz

MUDr. Pohlová oznamuje čerpání dovolené v době od 7.7. do 9.7. a dále od 2.8. do 6.8.2021. Zastupujícím lékařem bude MUDr. Vrtala.

Přijďte 19. června s žacléřskými dobrovolnými hasiči oslavit 150. výročí jejich založení. Bližší informace na přiloženém letáku.

Pomalu se vracíme k normálnímu životu a zpestřením určitě bude i Sympozium dřevosochařů, které se po mnoha letech vrací do areálu Bret v Prkenném Dole.

Rozvolňování protiepidemických opatření probíhá stále rychlejším tempem, UPOZORŇUJEME ale, že i nadále TRVÁ NUTNOST TELEFONICKÉHO OBJEDNÁNÍ na vyšetření u praktické lékařky pro děti a dorost MUDr. Dagmar Paverové. Děkujeme

Město Žacléř se Svazkem obcí Východní Krkonoše zvou na veřejné projednání dokumentu Plán rozvoje města. Uskuteční se v pondělí 24. května od 17.00 v jídelně základní školy.

ALZHEIMER HOME ve Svobodě nad Úpou aktuálně disponuje volnou lůžkovou kapacitou. Nabízí možnost krátkodobých i dlouhodobých pobytů. Mimořádná cena za lůžko je aktuálně 380 Kč/den a je časově omezená.

Rekonstrukce malé tělocvičny v základní škole je hotová. Po několikaměsíční práci řemeslníků je pro děti i další návštěvníky připravena její nová podoba a změny jsou to velké.

V první polovině května se začne pracovat na opravě silnice ve Zlaté Olešnici. K tomu projde rekonstrukcí také most v Bernarticích. Bude to znamenat uzavírky a objížďky. Na větší provoz se musí připravit také Žacléř.

V pondělí 3. května mají začít práce na opravě mostků a komunikace I/16 ve Zlaté Olešnici a v Bernarticích. V přílohách najdete termíny a plánované objízdné trasy. Žádné objízdné jízdní řády nedorazily, podle získaných informací by autobusy měly stavbou projet. AV

Projekt „V rámci SOVK myslíme strategicky, r. č. CZ.03.4.74/0.0/0.0/17_080/ 0010100“ je spolufinancován Evropskou unií. Díky tomuto projektu byly vytvořeny 2 dokumenty pro město Žacléř – Pasport zeleně a Plán rozvoje města.

V příloze naleznete informaci Finančního úřadu pro Královéhradecký kraj k platbám daně z nemovitostí.

Obec Lubawka a Město Žacléř zvou na druhý ročník sportovní soutěže Hraniční hlídka, soutěže pro běžce či příznivce horských kol. Závody se budou konat 22. května 2021, start a cíl jsou v obci Opawa na sportovním stadionu.

Potřebujete osobní asistenci? Víte, co je to osobní asistence? Je to terénní sociální služba, jejíž pracovníci, osobní asistenti a asistentky, docházejí za klienty do domácností. Díky této službě mohou klienti zůstat v prostředí, které důvěrně znají, mají zde své vzpomínky, osobní věci, přátele a jistotu známého místa.

Upozorňujeme čtenáře, že knihovna je již od 12. dubna otevřená. Od 26. dubna již nebudou výpůjčky automaticky prodlužovány, budou zasílány upomínací dopisy. Prosíme čtenáře, kteří mají knihy již delší dobu doma o vrácení.

Firma Keramtech Žacléř nabízí pracovní pozici na místo seřizovač, bližší informace v přiloženém souboru.

Ve dnech 29. a 30. dubna 2021 proběhne v našem městě jarní svoz objemného odpadu. Věnujte pozornost seznamu věcí, které do kontejnerů patří a které naopak ne.

Z technických důvodů nestihl Transport Trutnov pondělní svoz komunálního odpadu. Situaci s nimi od prvního dne řešíme a máme přislíbený náhradní svoz na středu ráno. Omlouváme se za nastalé komplikace

Město Žacléř vyhlašuje výběrové řízení na pozici „REFERENT odboru výstavbu a životního prostředí“

Zahraniční výrobní strojírenská společnost Keramos Žacléř s.r.o. hledá zaměstnance na pozice: Seřizovač – obsluha lisu a Pracovník expedice, přípravář hmoty.

Knihovna bude od pondělí 12. dubna otevřena za dodržování těchto opatření: Vstup do knihovny max. 2 čtenáři, Použití dezinfekce, Dodržování rozestupů 2 m, Zakryté dýchací cesty.

Místní akční skupina Krkonoše, přes kterou i město Žacléř čerpalo několik dotací, nás požádala o pomoc se získáním odpovědí do čtyř dotazníků, zaměřených na naše území: občanská spokojenost, podnikatelské aktivity, zemědělství a dotazník pro majitele lesů a podnikatelů v lesnictví a myslivosti.

Od úterý 6. 4. 2021 budou pro občany města k dispozici na deseti místech po městě 240 litrové hnědé popelnice na bioodpad.

Od 1. 4. 2021 bude možné v areálu Technických služeb Žacléř celoročně odevzdávat bezplatně použité pneumatiky z motorových vozidel, motocyklů nebo pracovních strojů a dále také použité autobaterie, které bude následně městu smluvní firma na základě nového zákona o odpadech zdarma odvážet.

Od pondělí 29. 3. 2021 budou pracovníci Technických služeb rozvážet přihlášeným zájemcům popelnice na tříděný odpad společně se svozovým kalendářem a smlouvou o výpůjčce. Pokusů o předání popelnic bude uskutečněno několik včetně víkendu, takže se popelnice ke každému nakonec dostanou. Popelnice by měly být umístěny tak, aby nedošlo k jejich odcizení a tedy nebyly vystaveny na veřejně přístupném místě.

Testování na Covid-19 se rozhodlo v Žacléři nabízet také zdravotnické zařízení Rehamedica. Vždy dvakrát týdně, pondělky 8 - 11 a čtvrtky 11 - 14 hodin. Bez objednání, průkaz pojištěnce sebou, potvrzení na vyžádání. Možnost výběru testu z nosu či krku.

Další testování na Covid-19 v Žacléři, již po páté: středa 17. března od 13.00 do 18.00 v Národním domě

Město Žacléř obdrželo od státu, resp. kraje, zásilku roušek pro ekonomicky a sociálně slabší občany města. Přesně definovat cílovou skupinu a adresně rozdělit takto získané ochranné prostředky je takřka nemožné, proto město zvolilo tři způsoby distribuce.

V souvislosti s přetrvávajícím omezením pohybu obyvatel přistoupil Královéhradecký kraj k omezení veřejné dopravy.

Od 1. dubna se spustí v našem městě nová služba s popelnicemi na tříděný odpad pro rodinné domy a s tím souvisí i změna svozu popelnic na komunální odpad (pouze pro rodinné domy).

Již od roku 1869 probíhá na našem území každých deset let sčítání lidu. Sčítání 2021 začíná o půlnoci z 26. na 27. 3. 2021. V první fázi má každý možnost sečíst se online prostřednictvím elektronického formuláře na webu nebo v mobilní aplikaci. Kdo se nesečte online, má zákonnou povinnost od 17. 4. do 11. 5. 2021 vyplnit a odevzdat listinný sčítací formulář.

V pořadí 13. jednání zastupitelstva města se uskuteční 9. března od 18.00 v jídelně základní školy.

Pro občany Žacléře se aktuálně podařilo zajistit další bezplatné testování, sice na kratší dobu, ale zase máme potvrzené dva termíny. Proto, kdo má čas, prosíme přijďte: Středa 3. března od 14.30 do 16.30 hodin Středa 10. března od 14.30 do 16.30 hodin Místo testů: tělocvična v Národním domě

Provoz knihovny od 1.3.202. Knihy lze zapůjčit pouze na telefonickou nebo emailovou objednávku. Objednávku pište na email knihovny: mkzacler@volny.cz, či volejte tel.: 774 411 978. Vracet a vyzvedávat knihy můžete v následujících dnech u hlavního vchodu knihovny.

Respirátory FFP2 pro ekonomicky a sociálně slabší občany jsou k vyzvednutí po 5 ks na městském úřadě Žacléř (sociální odbor). Vždy v úřední dny (pondělí a středa) 8 - 11.30 a 13 - 17 hodin.

Děkujeme občanům Žacléře za přístup k testování na Covid-19, které pro nás prováděl tým z nemocnice v Trutnově a tým Armády ČR. V obou případech byla kapacita využita na maximum, lidé přicházeli před začátkem testovací doby a odcházeli po plánovaném ukončení.

Město Žacléř obdrželo mimořádnou dodávku roušek, určenou nejvíce postiženým územím. Primárně je dodávka určena pro sociálně slabší občany, Město Žacléř je ale bude rozdávat všem v počtu 5 ks na občana (co zásoby dovolí). Ve výdejním místě je třeba dokladem doložit trvalý pobyt na území Žacléře.

Knihy lze zapůjčit pouze na telefonickou nebo emailovou objednávku. Objednávku pište na email knihovny: mkzacler@volny.cz, či volejte t.č.:774 411 978. Vracet a vyzvedávat knihy můžete v následujících dnech u hlavního vchodu knihovny. Úterý: 9.00-11.00 hod. Středa: 14.00-16.00 hod. Čtvrtek: 9.00-11.00 hod.

Datum a čas: čtvrtek 18. února 13 – 17.30 hodin Místo testů: tělocvična v Národním domě Budou prováděny antigenní testy, v případě pozitivity pak na místě také PCR testy.

Vláda s účinností od 12. února od 00:00 hod. do 14. února do 23:59 hod. omezuje volný pohyb osob při vstupu na území okresu Trutnov a při jejich opuštění tak, že ....

Královéhradecký kraj vyhlásil další kolo Kotlíkové dotace z programu „Snížení emisí z lokálního vytápění domácností v Královéhradeckém kraji“. Datum a čas žádosti o přidělení pořadového čísla: 24. 2. 2021, od 10:00 hod do 13:00 hod Počet přijímaných pořadových čísel: 500

Ve spolupráci s nemocnicí Trutnov, krajským úřadem a Armádou ČR se podařilo dojednat testování na COVID-19 přímo v Žacléři a bezplatně. Datum a čas: čtvrtek 11. února 8 – 17 hodin (12 – 13 hodin pauza). Místo testů: tělocvična Mateřské školy Na Pilíři.

Firma Keramtech s.r.o. Žacléř nabízí práci ve výrobě. Více informací naleznete v přiloženém souboru

Obec Lubawka ve spolupráci s městem Žacléř realizuje projekt s názvem „Výstavba turistických přístřešků” s prvky malé architektury v Obci Lubawka spolufinancovaný Evropským fondem pro regionální rozvoj v rámci programu Interreg V-A Česká republika Polsko 2014 - 2020 Nisa - fond mikroprojektů Nisa.

Rehamedica Žacléř přijme na brigádu pomocnici na úklid. Nástup možný ihned. Více informací na telefonu: 734 272 341

Město Žacléř pronajme formou obálkové metody tyto byty:

Sbor dobrovolných hasičů Žacléř vyhlašuje veřejnou výzvu k občanům s prosbou o pomoc při sbírání dokumentů týkajících se sboru dobrovolných hasičů Žacléř. Možná Vy, nebo někdo ve Vašem okolí ochraňuje památky z této doby na svého příbuzného a byl by ochoten je zapůjčit k pořízení kopie.

Město Žacléř vyhlašuje druhý ročník soutěže Mikroregion Žacléřsko ve fotografii. Snímky lze zasílat na mail starosta@zacler.cz do konce července, srpen bude vyhrazen pro hlasování veřejnosti a hodnocení poroty. V září připravíme výstavu, jejíž vernisáž je naplánovaná na 1. října do Galerie Pošta. Zaslané snímky budou opět prezentovány na webu a facebookovém profilu města. A. Vaníček

Od dnešního dne se mohou občané starší 80. let zaregistrovat do rezervačního systému k očkování proti Covid-19. Pro některé seniory může být proces příliš složitý, jiní nemají počítač či internet, proto Město Žacléř nabízí pomoc.

Město Žacléř nabízí pro rodinné domy zdarma užívání popelnic na tříděný odpad pro papír a plasty.

Firma Keramtech s.r.o. nabízí pracovní pozici na funkci seřizovač. Více podrobností v přiloženém souboru.

Upozorňujeme čtenáře, že knihovna je do odvolání uzavřená. O četbu ale nepřijdete. Od 4. ledna můžete napsat na email knihovny mkzacler@volny.cz nebo zavolat paní knihovnici na tlf. 774 411 978 a požádat o výměnu knih. Všem jsou výpůjčky automaticky prodloužený po celou dobu uzavření knihovny. Děkujeme za pochopení

Tento rok nebudou v našem městě jak jsme zvyklí chodit dětští Tři králové, aby vybírali penízky pro Oblastní charitu Trutnov. Kdo ale chce, tak může darovat do zapečetěné kasičky na Městském úřadu Žacléř (v přízemí kancelář "Pokladna") svůj dobrovolný příspěvek a za odměnu si odnese malý kalendář, cukříky a požehnání vašemu domu s nápisem K+M+B 2021 na samolepce.

V žacléřském Turistickém informačním centru je k dostání nová kniha věnovaná Rýchorám autora Radovana Vlčka.

Firma Keramtech s.r.o. Žacléř nabízí pracovní místo na pozici zaměstnanec do výroby.

Děti z Barevné Mateřské školy Na Pilíři nakreslily nový vánoční strom na našem náměstí. Jak se jim to povedlo, posuďte sami. Nám se líbí a malým malířům moc děkujeme. A. Vaníček, V. Herman

Historie polského města Nowa Ruda je stejně jako historie Žacléře spjata s hornictvím. Vznik společného projektu zaměřeného právě na toto téma je tak logickým vyústěním společné minulosti a současných partnerských vztahů. Bohužel, současná doba kazí připravené plány. Sešlo ze společných setkání a ani plánovaná tématická výstava nemůže být uspořádána klasickou formou. Proto zpracované materiály prezentujeme alespoň prostřednictvím elektronických médií.

MUDr. Zuzana Pohlová bude čerpat ve dnech 28.12. až 31.12.2020 dovolenou, zastupovat jí bude MUDr. Vrtala.

Barevná školka si nachystala vánoční besídku. Všechny 3 třídy vystoupily s vánoční tématikou. Děti přišel do školky taky navštívit Mikuláš s Andělem a Čerty.

I přesto, že byl letošní rok kvůli koronaviru složitý, podařily se v Žacléři téměř všechny plánované investice. Tou největší byla rekonstrukce Rýchorského náměstí. V příštím roce by mohlo vzniknout třeba nové hřiště za základní školou.

I tento rok doputuje do Žacléře Betlémské světlo. Budete jej moci od skautů převzít v úterý 22. prosince od 16 - 17 h u vánočního stromu na žacléřském Rýchorském náměstí. Akci připravilo Městské muzeum Žacléř ve spolupráci se skauty ze Střediska Hraničář Trutnov.

Letos poslední a v pořadí 12. zasedání zastupitelstva města se uskuteční v úterý 15. prosince od 18.00 v jídelně základní školy. Účast veřejnosti je i přes současná opatřením možná.

Rok 2020 plný omezení kvůli koronaviru pomalu končí. Bohužel se muselo zrušit i oblíbené setkání u rozsvěcení vánočního stromu. Vedení města přeje všem krásné Vánoce a zve k návštěvě nového náměstí.

Pomozte prožít radostnější svátky dětem z nemajetných rodin. Zabalte pěkné dárky, které by i vám udělaly radost, do krabice od bot a napište na ni věk a pohlaví dítěte, pro které je určená. Sbírka trvá od 23. listopadu do 6. prosince.

Nové svozové známky na odpadové nádoby již dorazily od firmy Transport Trutnov na náš městský úřad a občané si je můžou vyzvedávat. Na kontejnery u bytových domů již byla městem svozová známka vylepena.

Dne 5. 12. 2020 proběhne pravidelný svoz nebezpečného odpadu.

Vážení spoluobčané, ve středu 25.11.2020 od 8:00 do 10:00 hod. dojde k přerušení dodávky pitné vody na tlakovém pásmu VDJ S. Porcelánka z důvodu rekonstrukce vodovodu. Odstávka se dotkne odběratelů v ulicích Mladých horníků, Mladých horníku II a Vězeňská. Děkujeme za pochopení.

Firma ČEZ informuje, že dne 4. 12. 2020 dojde od 08:00 do 15:00 hodin k plánované odstávce elektřiny v Žacléři, ulice: Mladých horníků čp. 137 a 571 a dále Mladých horníků II čp. 136, 170 a 231.

Strojírenská firma s dlouholetou tradicí v Žacléři hledá brigádníky na pozici: Operátor keramické výroby na období listopad a prosinec 2020. Kontakt na: zatecka@koster.cz nebo tel.: 499 776 581.

Na věž kostela byly 5. listopadu vráceny hodinové ciferníky s ručičkami. Město Žacléř ve spolupráci s Římskokatolickou farností provádí opravu věže kostela. Vybudované lešení bylo využito také k instalaci nových hodinových ciferníků s ručičkami. Na realizaci akce se podílelo hned několik osob různých profesí - kovář Lubomír Živný ze Žacléře, kameník Petr Beneš s manželkou Janou, která se ujala pozlacovačských prací.

Město Žacléř opět schválilo poskytnutí grantů na rok 2021.

Vážení spoluobčané, v pátek 6.11.2020 a v pondělí 9.11.2020 dojde k přerušení dodávky pitné vody, podrobnosti jsou uvedeny níže. Děkujeme za pochopení.

zpět

  webkamera

  videoreportáře

  hlášení závad

  odběr sms

Aktuální informace o dění ve městě přímo do vašeho mobilního telefonu.

  odebírat sms

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace