Proběhlé akce

Město Žacléř pronajme formou obálkové metody tyto byty:

Automotoklub Žacléř uspořádal první žehnání motorek. Motorkáři si pak od kostela dali 65 km dlouho spanilou jízdu. Následný den otevřených dveří nechal nahlédnout do svépomocné dílny i klubu AMK. Žacléřský automotoklub má aktuálně už přes 100 členů.

Běžecký a cyklistický závod Hraniční hlídka se v polské Opawě uskuteční tuto sobotu (27.5.) již po čtvrté. Účastníci vyrazí v obou kategoriích na trasy 20 a 54 km. Do Žacléře se stejně jako v minulých letech dostanou u Růžového paloučku, projedou Černou Vodou a Bobrem a přes hraniční přechod se vrátí na polské území.

Srdečně vás zveme k zápisu nových žáků do hudebního a výtvarného oboru Základní umělecké školy v Žacléři. Přihlášení probíhá elektronicky na internetových stránkách školy www.zuszacler.cz do 31. května 2023. Zápis pak proběhne 5. - 7. června odpoledne v budově školy.

Kruh přátel hudby Žacléř zve na závěrečný koncert sezóny. Jako tradičně to bude jazzový závěr, tentokrát v mezinárodním složení. Australská zpěvačka Ingrid James, čeští muzikanti Libor Šmoldas na kytaru a Jakub Zomer na hammondy a americký bubeník Jesse Simpson nás určitě opět přivedou do varu…

Čtvrté zasedání zastupitelstva města se bude konat 30. května od 17.30 hodin v jídelně základní školy.

V sobotu proběhne v Žacléři okrskové cvičení hasičských jednotek. Zúčastní se jednotky Žacléř, Lampertice, Bernartice, straž požarna Lubawka a straž požarna Chlemsko. Cvičení se uskuteční na objektu čp. 216 v Červené kolonii cca v 9.00. Tímto zvu všechny občany města, pokud mají zájem, mohou se přijít podívat na součinnost našich a polských jednotek v praxi. Velitel okrsku a jednotky Žacléř Pácha Milan

Přijměte pozvání na novou akci Automotoklubu Žacléř, v sobotu 20. května od 13 h před budovou automotoklubu s bohatým programem. Všichni jste srdečně zváni, nejen milovníci jedno- i dvoustopých vozidel.

Cyklistická sezóna na Žacléřsku byla zahájena a po trase z Rýchorského náměstí vyrazilly přes dvě stovky účastníků. Cíl byl tradičně na Bretu, pro každého s občerstvením a dárkem v podobě blikačky. Akce se uskutečnila v rámci česko - polského projektu „Zahájení cyklistické sezóny 2023“, r. č. : CZ.11.4.120/0.0/0.0/22_036/0003252. Foto: Jiří Pospíšil / Městské muzeum Žacléř

FBC Medvědi Žacléř uspořádali 3. ročník Florbálu. Všichni příznivci tohoto sportu se sešli poprvé v Bernarticích. Nechyběly florbalové soutěže a taneční zábava s kapelou Koneckonců.

V přiložených souborech jsou oznámení firmy ČEZ o plánovaném přerušení dodávky el. energie na květen.

Dne 30.6.2023 bude systém zasílání SMS zpráv SOJKA ukončen! SMS zprávy z města můžete nadále odebírat z nové služby MUNIPOLIS po zaregistrování na https://zacler.munipolis.cz nebo se dostavte k vyplnění přihlášky do městského muzea nebo na podatelnu městského úřadu.

ZUŠ Žacléř zve k zápisům na nový školní rok. Elektronické přihlášky se posílají během května, přijímací pohovory pak budou 5.-7. června 2023.

Zahájení cyklosezony na Žacléřsku bude letos 13. května, se startem v 10.00 od muzea. Trasa je dlouhá 34 km s cílem na Bretu. Každý účastník dostane občerstvení a dárek v podobě blikačky.

U Urnového háje je hotová nová parkovací plocha pro 3 auta. Je to první krok plánované revitalizace hřbitova. Ta se plánuje v následujících letech.

Rychlý a plný informací. To je systém munipolis, do kterého se Žacléř nově zapojil. Stáhněte si mobilní aplikaci do vašeho telefonu a budete vědět hned, co se ve městě děje. Ať už se jedná o uzavírky, svozy nebezpečného odpadu nebo kulturní akce.

Přijměte pozvání na Florbál - FBC Medvědi Žacléř srdečně zvou na Florbál - 28. dubna, od 20 h, v sále penzionu Ramon v Bernarticích

Hotovo. Parčík vedle penzionu Oliver je dokončený. Jako poslední se namontoval designový dřevěný mobiliář. V prostoru jsou i nové stromy. Podobně by se teď měl změnit i větší park naproti penzionu.

Klub žen v čele s paní Růženou Koudelkovou zve do žacléřského muzea na besedu spojenou s promítáním s profesionálním potápěčem Petrem Švaralem, který pochází ze Žacléře. Promítne a povypráví o potápění na různých místech světa – Maledivy, Chorvatsko, Kuba ad., zavzpomíná také na svůj první ponor, který se uskutečnil v rybníku v Prkenném Dole.

Jan Lebloch spolu s Městským muzeem Žacléř vás srdečně zve na seminář nejen pro začínající včelaře s názvem Včelstvo a jeho činnost, který je prvním z celého cyklu. Uskuteční se v neděli 23. dubna ve 14 h v Městském muzeu Žacléř.

Od 17.4. do 21.5. bude uzavřena silnice I/16 z Bernartic směr Královec (https://mapy.cz/s/nutamenenu) . Z tohoto důvodu dojde k odklonění průjezdných autobusových spojů linky 401 na objízdnou trasu přes Lampertice (https://mapy.cz/s/lozerozocu)

Město Žacléř nově najdete také na Instagramu. Cílem je využít tento nástroj k propagaci celého regionu Žacléřska. Ukázat krásy a zajímavosti, tipy na výlety, určitě se toho najde dost.

Foto: Jiří Pospíšil

V sále Základní umělecké školy se ve čtvrtek 13. dubna uskuteční další koncert Kruhu přátel hudby. Irina Parker opět představí své žáky. Vynikající klavíristka a pedagožka (nyní vyučující na Konzervatoři J. Ježka v Praze), se se svými žáky pravidelně zúčastňuje prestižních mezinárodních soutěží po celé Evropě i USA s mimořádným úspěchem.

Přijďte si pod vedením lektorek Anny Talábové & spol. vytvořit látkové zajíčky, vlněné ptáčky nebo ozdobit kraslice voskem. Srdečně zveme děti i dospělé, počet osob není omezen. V sobotu 8. dubna 13,30 – 16 h ve společenských prostorách Městského muzea Žacléř. Vstupné 20,- Kč.

Informační technologie se zlepšují, a i u nás nastal čas udělat krok vpřed. Město využívá pro informování občanů tištěný zpravodaj, webové stránky, facebookový profil, sms kanál a kabelovou televizi. Je toho dost, ale moderní nástroj zajišťující rychle dostupný, jednoduchý a efektivní zdroj informací chybí. Proto jsme se zapojili do systému Munipolis, který v České republice využívá přes 2000 obcí a měst.

Od 1. 4. 2023 platí výzva města Žacléř "Staň se občanem města Žacléř". Každý, kdo se přihlásí v roce 2023 ve městě Žacléř k trvalému pobytu a splní všechny schválené podmínky, dostane odměnu 5.000 Kč. Podrobnosti k výzvě jsou v přiložených souborech.

Město Žacléř nachystalo na konec března první letošní vítání občánků. Mezi čtyřmi dětmi převažovali opět chlapci.

Julie Mochová vás srdečně zve ve čtvrtek 30. 3. 2023 v 19 h do budovy Automotoklubu Žacléř na besedu, vzpomínky promítání věnované roku strávenému v Avignonu a jeho okolí. Doražte na nejspíš poslední zimní besedu do Sněženky v Žacléři! Další cestovatelské večery opět na podzim.

Letos uplyne 400 let od nástupu Arnošta Vojtěcha z Harrachu na pražský arcibiskupský stolec a zároveň 400 let od sňatku Isabely Kateřiny z Harrachu s Albrechtem z Valdštejna. Rok 2023 je Rokem Harrachů a Národní památkový ústav k němu připravil projekt, zahrnující široké spektrum akcí. Mezi nejvýznamnější patří vydání knihy s názvem Harrachové – vznešenost zavazuje.

Město Žacléř vyhlašuje třetí ročník fotografické soutěže pro širokou veřejnost - Mikroregion Žacléřsko ve fotografii. Pořizovat lze snímky barevné i černobílé, tematicky libovolné, bez omezení formátu i použitého přístroje. Soutěž je určena pro amatérské fotografy, jeden autor může přihlásit maximálně 5 snímků.

V dubnu a květnu proběhnou rekonstrukce tří propustků mezi Bernarticemi a Královcem. V rámci druhé etapy dojde i k úplné uzavírce silnice mezi Bernarticemi a Královcem, a to v období od 17.4. do 21.5.

Ve dnech 20. a 21. 4. 2023 můžete na obvyklých místech odevzdat do přistavených kontejnerů objemnější odpad jako nábytek apod. Podrobnosti v přiloženém souboru.

Zahájení cyklistické sezóny 2023 se uskuteční tradičně druhou květnovou sobotu, se startem v 10 od Městského muzea. Trasa povede českým i pohlským příhraničím a na každého účastníka čeká dárek v podobě blikačky s USB nabíjením.

V týdnu od 20.3 do 25.3.2023 bude paní doktoka Paverová na rekondičním pobytu v Lázních Třeboň. Protože se jí za ta léta co zde působí poprvé nepodařilo sehnat zástup (pediatři prostě nejsou) bude v ordinaci jen sestra, která v akutních případech zajistí vyšetření v některé z okolních ordinací. Všude je ale nutné se telefonicky objednat. Děkujeme za pochopení

Plánovaný koncert harfenistky Kateřiny Englichové a mezzosopranistky Martiny Kociánové je přeložen na středu 26. dubna v 19 h v koncertním sále ZUŠ.

Přijměte pozvání na besedu s Lucií Valchovou na téma Zodpovědnost za své zdraví v sobotu 18. března v 15 h v prostorách Městského muzea Žacléř. Pořádá Sociální a zdravotní komise Města Žacléř.

Přijměte pozvání na koncert Kruhu přátel Hudby. Ve středu 26. dubna v 19 h vystoupí v koncertním sále ZUŠ harfenistka Kateřina Englichová a mezzosopranistka Martina Kociánová.

Vietnam, Laos, Kambodža - na kole po stopách Ho Či Mina - cestovatelská beseda v baru Automotoklubu (J.A. Komenského 141), v pátek 17. března 2023 od 19 h. Jste srdečně zváni

Město Žacléř pronajme formou obálkové metody tyto byty:

Výstavu fotografií Milana Vokatého ze Žacléře nově nabízí Galerie Pošta. Žánrově pestrý výběr nabízí přírodu, zvířata, lidi i sport a humorné momentky.

Od 24. února do 31. května 2023 můžete ve volně přístupné Galerii Pošta zhlédnout výstavu fotografií Milana Vokatého ze Žacléře. Fotograf na svých snímcích zachycuje širokou škálu motivů - portréty, přírodu, zvířata i sport. (Foto: Jiří Pospíšil)

Tuto sobotu 4.3.2023 proběhne na obvyklých místech pravidelný svoz nebezpečného odpadu. Bližší podrobnosti najdete v přiloženém souboru.

Třetí jednání zastupitelstva města se bude konat 2. března od 17.30 hodin v jídelně základní školy.

Automotoklub Žacléř přichystal pro malé i velké závodníky závody na bobech. Na Poláku se sešly desítky nadšenců s jejich dopravními prostředky na sníh. Časy byly kvůli mokrému sněhu letos pomalejší, ale i tak si to všichni užili.

Město Žacléř se připojilo k dalším místům v ČR i zahraničí, která využívají digitální platformu Smart Guide (tedy Chytrého průvodce) k propagaci turistického ruchu. Stačí si aplikaci zdarma stáhnout do mobilního telefonu, vyhledat Žacléř a můžete začít. Platformu spravují zaměstnanci Městského muzea a turistického infocentra Žacléř, v přípravě je také anglická, německá a polská verze.

Automotoklub Žacléř z.s. Vás zve na cestopisný večer v pátek 10. února 2023 od 18 h ve Sněžence, během kterého Vám Julie Mochowá a Jiří Špetla přiblíží svou cestu po vzdáleném Novém Zélandu

Automotoklub Žacléř Vás srdečně zve na Závody na bobech pro děti a dospělé v neděli 12. února od 13 h na Poláku v ulici Horská

Těsně za hranicemi, v polské Opawě, proběhne tuto neděli již 20. ročník závodů v běhu na lyžích, pro děti i dospělé. Kdo by měl zájem, stačí dorazit a přihlásit se na místě.

MUDr. Zuzana Pohlová oznamuje, že v době od 6. 2. – 10. 2. 2023 budou z důvodu čerpání dovolené uzavřeny obě ordinace. Akutní případy ošetří MUDr. Vrtala v Žacléři.

Skútr, kterým technické služby upravují běžkařské stopy v Bobru, vypověděl službu. Přesto, že prošel před sezónou prohlídkou a opravou, už se mu moc pracovat nechce. Je to 13 let starý stroj a musíme proto zvažovat zajištění nové techniky na příští sezónu. Momentálně je skútr v servisu, kdy přesně bude k dispozici, zatím nevíme. Snad dáme brzy vědět, že stopy jsou opět upravené.

Město Kamienna Góra zve na březnové běžecké závody pro všechny.

Ve zdravotním středisku v ul. Hudební čp. 309 bude od zítra 7. 2. 2023 nově zprovozněna ordinace gynekologie MUDr. Pavla Trpáka. Ordinace má provozní dobu každé sudé úterý od 8:00-12:00 hodin. Ordinace se nachází v 1. patře, vstup zadním vchodem.

Informace o kandidátech a způsobu hlasování.

Dolnośląskie Centrum Rehabilitacji i Ortopedii v Kamienné Góře spolu se svým partnerem, městem Žacléř, realizuje projekt s názvem " Historyczny spacer po Dolnośląskim Centrum Rehabilitacji / Historická procházka Dolnośląskim Centrrem Rehabilitacji".

Přijměte pozvání na koncert přední české violistky Kristiny Fialové a klavíristky Jitky Čechové v koncertním sále Základní umělecké školy v úterý 31. ledna 2023 od 19 h. Rezervace vstupenek: Jiří Jirásek tel. 774 032 776, jirasekza@seznam.cz

Městské muzeum Žacléř zahájilo 14. ledna první letošní výstavu. Ta je věnovaná komiksu. Autorem je Karel Jerie, který má na svém kontě komiksové ceny a podílel se se svým bratrem Denisem na komiksovém zpracování díla Jan Amos v exilu, který v Žacléři vznikl v roce 2019. Výstava nabízí i jeho obrazy a ilustrace knih.

Poplatek za svoz komunálního odpadu činí v letošním roce 696 Kč za osobu a rok. Splatný je do konce května, hotově či elektronicky. Svozové známky na nádobách zůstávají v platnosti, nemění se.

Taneční kurz pro dospělé, od 25. února v tělocvičně v Bernarticích.

Vážení spoluobčané, jako provozovatel veřejné kanalizace se obracíme na zákazníky ve věci vypouštění odpadních vod resp. druhu odpadů, které lze kanalizací odvádět. V poslední době jsme stále častěji nuceni řešit problém nefunkčních kanalizačních přípojek, v některých případech i vnitřních rozvodů a samotných kanalizačních stok.

Městský úřad Žacléř zastoupený tajemnicí městského úřadu vyhlašuje dne 06.01.2023 výběrové řízení na obsazení pracovního místa „Investiční technik“ . (viz přílohy)

Možnost hlasování ve volbě Prezidenta ČR v případě karantény či izolace.

Vážení spoluobčané, v úterý 10.1.2023 od 9:00 do 11:00 hod. dojde k přerušení dodávky pitné vody na tlakovém pásmu VDJ Zámek. Odstávka se dotkne odběratelů v ulici Střízlivák a v Prkenném Dole. Děkujeme za pochopení.

HODNĚ OSOBNÍ I RODINNÉ SPOKOJENOSTI, MNOHO ÚSPĚCHŮ A ŠTĚSTÍ V ROCE 2023 PŘEJE MĚSTO ŽACLÉŘ

V místnostech určených pro krátkodobé výstavy budete mít od 14. ledna do 19. března 2023 možnost se seznámit s výtvarnými pracemi Karla Jerie. Věnuje se nejen komiksům, ale také knižním ilustracím, grafice a malbě. Pro Žacléř v roce 2018 vytvořil komiks věnovaný osobnosti J. A. Komenského.

Obec Lubawka ve spolupráci s českým městem Zaclerz realizuje projekt s názvem „Společné putování polsko-českým pohraničím“. Projekt si klade za cíl oživit turistický ruch na polsko-českém pomezí, posílit vazby mezi partnery a ukázat krásu našich oblastí.

Ve středu v odpoledních hodinách mohli místní obyvatelé na žacléřském náměstí zažehnout Betlémské světlo. Děkujeme skautskému středisku Hraničář Trutnov za ochotu doručit světlo k nám. Foto: Jiří Pospíšil

Věnujte prosím pozornost následující informaci o provozu městského úřadu do konce roku 2022.

Kluziště na multifunkčním sportovišti za školou je připravené. Areál je odemčený, zájemci mohou led vyzkoušet. Děkujeme chlapům z technických služeb, kteří se ledování aktivně ujali a postupně nabírají zkušenosti. Jak ledování, tak úpravu plochy i okolí hřiště budeme postupně vylepšovat.

Základní umělecká škola Žacléř Vás srdečně zve na Vánoční koncert žáků, který se koná v pondělí 19. a v úterý 20. prosince od 18 hodin. Vstupenky je možné objednat na telefonních číslech 499 776 350 nebo 774 032 776. Těšíme se na setkání

Vážení spoluobčané, v pondělí 12.12.2022 od 8:00 do 11:00 hod. dojde k přerušení dodávky pitné vody na tlakovém pásmu VDJ S. Porcelánka z důvodu rekonstrukce vodovodu. Odstávka se dotkne odběratelů v ulicích Na Pilíři, Mírová a Pod Zahradami. Děkujeme za pochopení.

Ještě v prosinci se v Žacléři dokončí 3 investiční akce. Hotové bude parkoviště v ulici Mírová, parkovací plocha vedle městského úřadu a taky je téměř dodělaný parčík před penzionem Oliver. Projekty město financovalo ze svého i pomocí dotace.

I měsíc prosinec je ve městě Žacléř bohatý na mnoho kulturních i sportovních událostí. Pro zařazení vašich akcí do měsíčních přehledů postačí včas (do poloviny předchozího měsíce) zaslat údaje na adresu muzeum@zacler.cz

MUDr. Zuzana Pohlová informuje, že v době od 23. 12. do 30. 12. 2022 bude čerpat dovolenou. Akutní případy ošetří MUDr. Vrtala v Žacléři, tel. 499876196. Bernartice výjimečně ve čtvrtek 22. 12. 2022 od 7:00-10:00 hodin + odběry.

Královéhradecký kraj nabízí pomocnou ruku lidem, kteří se kvůli rostoucím cenm energií a vysoké inflaci dostali do problémů.

Svozový kalendář na rok 2023 (platí pouze pro rodinné domy) si můžete vyzvednout také v tištěné podobě na pokladně městského úřadu (kancelář v přízemí nalevo, kde se platí poplatky za odpady).

Druhé zasedání zastupitelstva města Žacléř se uskuteční 13. prosince od 17.30 hodin ve školní jídelně.

Každou adventní neděli budou znít Rýchorským náměstím tradiční vánoční koledy. Vždy od 17 do cca 18 hodin.

Webkamera, snímající ze střechy Městského muzea Rýchorské náměstí, je zprovozněna.

O první adventní neděli 27. listopadu se slavnostně rozsvítil vánoční strom na zaplněném Rýchorském náměstí. Letos je to smrk z Mírové ulice. Svítit bude minimálně do Tří králů.

Ve středu 21. prosince budete moci od 15,30 do 16,30 h na žacléřském náměstí u vánočního stromu jako každoročně převzít Betlémské světlo od trutnovských skautů. Těšíme se na Vás

Ve společenských prostorách muzea proběhla od 25. do 27 listopadu vánoční výstava spojená s výtvarnými dílnami. Výstavu a dílny připravila Anna Talábová ve spolupráci s Klubem žen, při výtvarných dílnách dětem asistovaly Jana Musilová a Jarka Rabensteinová.

O první adventní neděli proběhlo po dvouleté odmlce na žacléřském náměstí Rozsvěcení vánočního stromu. Zazpívaly děti z místních škol a ve stáncích bylo možné zakoupit drobné dárky a občerstvení. Foto: Jana Jaklová a Jan Tošovský

V sobotu 3. 12. 2022 proběhne na pravidelných místech svoz nebezpečného odpadu, podrobnosti v přiloženém souboru.

Turnaj se uskuteční 25. prosince 2022 od 08.00 hod. v Národním domě. V každém družstvu může startovat jeden registrovaný hráč. Přihlášky přijímá Mirek Vlasák na e-mailové adrese mirek.vlasak@seznam.cz, nebo SMS na č. 608863289 do 20. 12. 2022, později přihlášená družstva již nemají nárok na věcné ceny.

Projekt „Aktivní pohraničí” je spolufinancovaný z prostředků Evropské Unie v rámci Evropského fondu regionálního rozvoje a prostředků státního rozpočtu prostřednictvím Euroregionu Nisa.

Město Žacléř spolu s okresem Powiat Lwówecki pořádá v Žacléři fotoplenéry, jejichž cílem je přiblížit hornickou historii města. Ve dnech 2. – 4. prosince 2022 budou čeští a polští fotografové hledat náměty pro své fotografie. Organizátoři by rádi pozvali všechny bývalé pracovníky dolů a jejich rodiny na setkání s fotografy v neděli 4.12. v 10 hodin před budovu městského muzea.

Svíčky firmy Reichl z Bobru budete moci zakoupit v sobotu 26. 11. 2022 v provozovně v Bobru a o první adventní neděli 27. 11. na Rýchorském náměstí

Upozorňujeme všechny občany, že pokladna úřadu bude z důvodu probíhajících inventur a zúčtování veškerých finančních operací od 2. 1. 2023 do 15. 1. 2023 uzavřena a nebudou přijímány platby v hotovosti. Děkujeme za pochopení.

V Žacléři se po dvouleté kovidové pauze soutěžilo o nejlepší vánočku pod Rýchorami. Zájem byl obrovský, a to jak ze strany pekařů a pekařek, tak ze strany veřejnosti. Právě ta vybrala nejlepší vánočku od Jitky Horké. Odborná porota zvolila za vítězku Eriku Roseckou. Hodnotilo se anonymně, a to 18 vánoček.

Vážení spoluobčané, v úterý 22. 11. 2022 od 8:00 do 12:00 hod. dojde k přerušení dodávky pitné vody na tlakovém pásmu VDJ S. Porcelánka z důvodu rekonstrukce vodovodu. Odstávka se dotkne odběratelů v ulicích Na Pilíři, Mírová a Pod Zahradami. Děkujeme za pochopení.

Slavnostní rozsvícení vánočního stromu na žacléřském náměstí, zazní vánoční písně v podání dětí ze žacléřských škol. Občerstvení pro příchozí a představení základu nového betlému, který bude každý rok doplňován o další figury. Prodej vánočních dekorací, svící a perníčků. Pořádá: Město Žacléř, starosta@zacler.cz

Charitativní akce Krabice od bot se v Žacléři uskuteční i letos. Nečekají nás lehké časy a podpora ohrožených skupin obyvatel je proto ještě důležitější. Město Žacléř se navíc na přání organizátora, Diakonie ČCE, stala partnerem Dětského domova Vrchlabí, pro které se pokusíme vybrat 16 + 16 dárků pro kluky a holky ve věku 13 – 15 let.

Pamětní medaili hejtmana Královéhradeckého kraje obdrželo 40 starostů, kteří jsou nebo byli ve funkci více než 20 let. Mezi nimi byl i Miroslav Vlasák ze Žacléře. Gratulujeme

Město Žacléř přivítalo 8 nových občánků. A to v rámci letošního třetího slavnostního aktu na městském úřadě. Tentokrát to jsou samí chlapci.

Stavební práce na kanalizaci na Babí mají probíhat do pátku 11. listopadu a silnice bude potažena vrstvou asfaltu. Práce na pokrývce začnou již zítra, do půlky listopadu má být celý úsek hotový.

Za účasti kolektivu autorů se uskutečnil v žacléřském muzeu křest knihy Žacléř - kapitoly z dějin města na úpatí Rýchor. Při té příležitosti si mohli návštěvníci také prohlédnout zajímavé archiválie zapůjčené ze Státního okresního archivu Trutnov a samotnou knihu o Žacléři zakoupit.

Město Žacléř nabízí místo provozovatele městské sauny. Více informací získají zájemci na tel. 604231746.

V sobotu 12. listopadu ve 14. hodin v jídelně Základní školy v Žacléři se uskuteční jubilejní, 10. ročník soutěže o Nejlepší vánočku pod Rýchorami. Přihlášky se přijímají na tel. 605 930 520 nebo u pečovatelské služby.

POZOR!! Tento týden (do neděle 30. 10.) bude ukončen svoz bioodpadu z velkoobjemových kontejnerů rozmístěných po městě. Kompostárna v Mladých Bukách, kam se bioodpad odváží, již v listopadu nebude tento odpad přijímat.

zpět

  webkamera

  videoreportáře

  hlášení závad

  odběr sms

Aktuální informace o dění ve městě přímo do vašeho mobilního telefonu.

  odebírat sms

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace