Proběhlé akce

Město Žacléř vyhlašuje druhý ročník soutěže Mikroregion Žacléřsko ve fotografii. Snímky lze zasílat na mail starosta@zacler.cz do konce července, srpen bude vyhrazen pro hlasování veřejnosti a hodnocení poroty. V září připravíme výstavu, jejíž vernisáž je naplánovaná na 1. října do Galerie Pošta. Zaslané snímky budou opět prezentovány na webu a facebookovém profilu města. A. Vaníček

Dnes (v pátek) rolbou upraveny trasy v plném rozsahu, tedy z Rýchor přes Ozón, Zámeckou spojku a Hubertusku zpět nahoru. Technické služby Žacléř dnes upravily stopy v Bobru a směrem na Královec na klasiku, zítra ráno vyrazí znovu, aby na víkend byly trasy co nejlepší. AV

Od dnešního dne se mohou občané starší 80. let zaregistrovat do rezervačního systému k očkování proti Covid-19. Pro některé seniory může být proces příliš složitý, jiní nemají počítač či internet, proto Město Žacléř nabízí pomoc.

Dnes projety běžkařské trasy v Bobru a okolí pro bruslení, další úprava bude před víkendem. Směrem z Rýchor by měla jet rolba v pátek a pak již snad najedeme na tradiční úpravu dvakrát týdně. Včera po wasserdekl velmi dobré, pak k Hubertusce dost zafoukáno, jedna duna za druhou. Dá se bruslit na Zámecké spojce, pokud se rolba dostane v pátek až tam, bude to na víkend velmi dobré. A. Vaníček

Město Žacléř nabízí pro rodinné domy zdarma užívání popelnic na tříděný odpad pro papír a plasty.

Firma Keramtech s.r.o. nabízí pracovní pozici na funkci seřizovač. Více podrobností v přiloženém souboru.

Na základě aktuálního Usnesení vlády ČR č. 1379 ze dne 23.12.2020 o přijetí krizového opatření, v příloze najdete úřední hodiny MěÚ Žacléř a pravidla provozu. Rovněž tam jsou umístěny kontakty na pracovníky MěÚ Žacléř v případě nutnosti. Děkujeme za pochopení.

Upozorňujeme čtenáře, že knihovna je do odvolání uzavřená. O četbu ale nepřijdete. Od 4. ledna můžete napsat na email knihovny mkzacler@volny.cz nebo zavolat paní knihovnici na tlf. 774 411 978 a požádat o výměnu knih. Všem jsou výpůjčky automaticky prodloužený po celou dobu uzavření knihovny. Děkujeme za pochopení

Tento rok nebudou v našem městě jak jsme zvyklí chodit dětští Tři králové, aby vybírali penízky pro Oblastní charitu Trutnov. Kdo ale chce, tak může darovat do zapečetěné kasičky na Městském úřadu Žacléř (v přízemí kancelář "Pokladna") svůj dobrovolný příspěvek a za odměnu si odnese malý kalendář, cukříky a požehnání vašemu domu s nápisem K+M+B 2021 na samolepce.

V žacléřském Turistickém informačním centru je k dostání nová kniha věnovaná Rýchorám autora Radovana Vlčka.

Firma Keramtech s.r.o. Žacléř nabízí pracovní místo na pozici zaměstnanec do výroby.

Děti z Barevné Mateřské školy Na Pilíři nakreslily nový vánoční strom na našem náměstí. Jak se jim to povedlo, posuďte sami. Nám se líbí a malým malířům moc děkujeme. A. Vaníček, V. Herman

Historie polského města Nowa Ruda je stejně jako historie Žacléře spjata s hornictvím. Vznik společného projektu zaměřeného právě na toto téma je tak logickým vyústěním společné minulosti a současných partnerských vztahů. Bohužel, současná doba kazí připravené plány. Sešlo ze společných setkání a ani plánovaná tématická výstava nemůže být uspořádána klasickou formou. Proto zpracované materiály prezentujeme alespoň prostřednictvím elektronických médií.

MUDr. Zuzana Pohlová bude čerpat ve dnech 28.12. až 31.12.2020 dovolenou, zastupovat jí bude MUDr. Vrtala.

Barevná školka si nachystala vánoční besídku. Všechny 3 třídy vystoupily s vánoční tématikou. Děti přišel do školky taky navštívit Mikuláš s Andělem a Čerty.

I přesto, že byl letošní rok kvůli koronaviru složitý, podařily se v Žacléři téměř všechny plánované investice. Tou největší byla rekonstrukce Rýchorského náměstí. V příštím roce by mohlo vzniknout třeba nové hřiště za základní školou.

I tento rok doputuje do Žacléře Betlémské světlo. Budete jej moci od skautů převzít v úterý 22. prosince od 16 - 17 h u vánočního stromu na žacléřském Rýchorském náměstí. Akci připravilo Městské muzeum Žacléř ve spolupráci se skauty ze Střediska Hraničář Trutnov.

Letos poslední a v pořadí 12. zasedání zastupitelstva města se uskuteční v úterý 15. prosince od 18.00 v jídelně základní školy. Účast veřejnosti je i přes současná opatřením možná.

Rok 2020 plný omezení kvůli koronaviru pomalu končí. Bohužel se muselo zrušit i oblíbené setkání u rozsvěcení vánočního stromu. Vedení města přeje všem krásné Vánoce a zve k návštěvě nového náměstí.

Žacléřské muzeum se otevírá veřejnosti ve čtvrtek 3. 12. a můžete si tak konečně prohlédnout novou výstavu modelů z kostiček Lego. Čekají na Vás rozměrné modely různých námětů kupř. Space, železnice, obří pohyblivé ruské kolo, modely aut, tanků, ale i Krteček či Mickey Mouse. Těšíme se na Vás. Prosíme o dodržování odstupů a nošení roušek.

Pomozte prožít radostnější svátky dětem z nemajetných rodin. Zabalte pěkné dárky, které by i vám udělaly radost, do krabice od bot a napište na ni věk a pohlaví dítěte, pro které je určená. Sbírka trvá od 23. listopadu do 6. prosince.

Nové svozové známky na odpadové nádoby již dorazily od firmy Transport Trutnov na náš městský úřad a občané si je můžou vyzvedávat. Na kontejnery u bytových domů již byla městem svozová známka vylepena.

Dne 5. 12. 2020 proběhne pravidelný svoz nebezpečného odpadu.

Vážení spoluobčané, ve středu 25.11.2020 od 8:00 do 10:00 hod. dojde k přerušení dodávky pitné vody na tlakovém pásmu VDJ S. Porcelánka z důvodu rekonstrukce vodovodu. Odstávka se dotkne odběratelů v ulicích Mladých horníků, Mladých horníku II a Vězeňská. Děkujeme za pochopení.

Firma ČEZ informuje, že dne 4. 12. 2020 dojde od 08:00 do 15:00 hodin k plánované odstávce elektřiny v Žacléři, ulice: Mladých horníků čp. 137 a 571 a dále Mladých horníků II čp. 136, 170 a 231.

Strojírenská firma s dlouholetou tradicí v Žacléři hledá brigádníky na pozici: Operátor keramické výroby na období listopad a prosinec 2020. Kontakt na: zatecka@koster.cz nebo tel.: 499 776 581.

Na věž kostela byly 5. listopadu vráceny hodinové ciferníky s ručičkami. Město Žacléř ve spolupráci s Římskokatolickou farností provádí opravu věže kostela. Vybudované lešení bylo využito také k instalaci nových hodinových ciferníků s ručičkami. Na realizaci akce se podílelo hned několik osob různých profesí - kovář Lubomír Živný ze Žacléře, kameník Petr Beneš s manželkou Janou, která se ujala pozlacovačských prací.

Město Žacléř opět schválilo poskytnutí grantů na rok 2021.

Vážení spoluobčané, v pátek 6.11.2020 a v pondělí 9.11.2020 dojde k přerušení dodávky pitné vody, podrobnosti jsou uvedeny níže. Děkujeme za pochopení.

Od nového roku nastane nejen v našem městě změna v odvozu komunálního odpadu!!

Jednání zastupitelstva města je přeloženo z 27. října na úterý 3. listopadu, od 18.00 v základní škole.

Městský úřad Žacléř bude z preventivních důvodů v pondělí a v úterý (26. a 27.10.) uzavřen. Úřední hodiny ze sváteční středy přesunujeme na čtvrtek 8.00 - 11.30 hodin. Děkujeme za pochopení

V návaznosti na mimořádná opatření Ministerstva zdravotnictví ČR a rozhodnutí vlády ČR bude Městská knihovna Žacléř od 22.10.2020 až do odvolání pro veřejnost UZAVŘENA. Výpůjční lhůty budou automaticky prodlouženy. Knihy, které máte nyní půjčené, si prosím zanechte po dobu uzavření knihovny doma. Děkujeme za pochopení a všem přejeme pevné zdraví.

MUDr. Pohlová bude mít od 23.10. do 30.10.2020 dovolenou, zastupovat jí bude MUDr. Vrtala.

V pořadí 11. zasedání zastupitelstva města se uskuteční v úterý 27. října od 18. hodin v jídelně základní školy.

Strojírenská firma s dlouholetou tradicí v Žacléři hledá nové kolegy na pozice SERIZOVAČ - OBSLUHA LISU A MANIPULANT, PŘÍPRAVÁŘ HMOTY. Kontakt na: zatecka@koster.cz nebo tel.: 499 776 581.

Vážení občané, Technické služby Žacléř od středy 14.10.2020 až do odvolání ruší úřední hodiny pro veřejnost. V případě potřeby je můžete kontaktovat telefonicky nebo e-mailem, pro platby využijte bezhotovostní platební styk. Děkujeme za pochopení.

Poklepem na základní kámen začala ve středu 23. 9. 2020 slavnostně stavba nového Domova pro seniory v Žacléři. Bude mít kapacitu 52 lůžek a nabídne klientům moderní zázemí. Hotovo má být za rok a půl.

Mykologický kroužek Trutnov přivezl do žacléřského muzea výstavu hub. K vidění bylo úctyhodných 293 druhů. Návštěvníky čekala i ochutnávka léčivých likérů.

Na základě usnesení Vlády ČR č. 994 ze dne 8.10.2020 jsou omezeny úřední hodiny Městského úřadu Žacléř dle přílohy.

V žacléřském muzeu je připravována výstava modelů z kostiček Lego, můžete se těšit na zajímavé, mnohdy i velmi rozměrné modely, na nichž jejich autoři strávili mnoho hodin času Možná budete překvapeni, co vše lze ze stavebnic Lego vytvořit. Zpřístupněna bude, jakmile budou uvolněna opatření vlády, výstava potrvá do konce roku.

8. a 9. 10. začíná nová SAUNAŘSKÁ SEZÓNA. Jako vždy čtvrtek od 15 hodin ženy a v pátek od 14 hodin muži. Těšíme se na návštěvu. Saunaclub Žacléř.

Upozorňujeme na výlukové jízdní řády na jednosměrnou uzavírku v Trutnově v ulici Náchodská. Spoje na příjezdu do Trutnova vynechají zastávky Trutnov,Poříčí,záv.; Ekvita a Náchodská, naopak zastaví na zastávkách Poříčí,Voletinská přejezd a hosp. družstvo.

Množí se dotazy na dosud nedoručené volební lístky. Městský úřad Žacléř předal všechny obálky s hlasovacími lístky České poště, která jako vždy zajišťuje jejich distribuci na adresy voličů dle trvalého bydliště. Pokud někomu obálka nedorazila, může si pro náhradní sadu lístků dojít na městský úřad, nebo ho obdrží přímo ve volební místnosti.

Vážení občané, v rámci zpracovávání Programu rozvoje města na další roky máme připravený dotazník, který bude důležitým podkladem k vypracování zmíněného dokumentu. Věnujte mu prosím chvilku času a sdělte nám tak svůj názor.

Jan Lebloch pořádá ve spolupráci s Městským muzeem Žacléř seminář pro včelaře, začínající i pokročilé. Seminář je rozdělen do 3 částí. Prozatím se uskutečnila první část ůVčelstvo a jeho činnost". O konání pokračujících seminářů na téma "Ošetřování včelstev" a "Nemoci včel" Vás budeme včas informovat

Vážení, bohužel musím oznámit další odložení koncertu Siempre Nuevo, který se měl konat ve středu 1. října. Situace se nelepší a vyhlídky minimálně do vánoc nejsou vůbec dobré. Konkrétní termíny se budou upřesňovat až podle vývoje kovidové situace. Děkuji za pochopení, Jiří Jirásek, KPH

Vážení pacienti, s ohledem na aktuální epidemiologickou situaci prosím respektujte následující opatření: ordinaci navštivte nejlépe po PŘEDCHOZÍ TELEFONICKÉ DOMLUVĚ s lékařem nebo sestrou, PLATÍ i pro ODBĚRY KRVE.

Česká pošta od 1. října mění v našem městě otvírací dobu. - z 27 hodin týdně se provozní doba snižuje na 25 - úterý, čtvrtek a pátek bude otevřeno jen do 14.00. Takže kdo dělá do dvou, má šanci ve středu a pak až v pondělí - v pondělí a ve středu dopoledne, kdy jsou úřední dny, bude zavřeno - v úterý, čtvrtek a pátek odpoledne bude otevřeno jen jednu hodinu, lze čekat šrumec

Tradiční akce žacléřského automotoklubu. Start je již tuto neděli ve 13.00 hodin před budovou automotoklubu, vedle cukrárny Kalorka. Těšíme se na vaši účast.

Od 1. 10. 2020 bude otevírací doba pošty v Žacléři změněna:

Informace o umístění volebních stanovišť pro hlasování z motorového vozidla (tzv. drive-in hlasování) pro volby do zastupitelstev krajů a do Senátu

Vážení spoluobčané, v pátek 18. 9. 2020 od 6:00 do 8:00 hod. dojde k přerušení dodávky pitné vody v ulici Nádražní. Děkujeme za pochopení.

Přihlašte se na výlet do Trpasličích skal v Gorzeszowě V sobotu 3. 10. organizujeme výlet do přírodní rezervace Trpasličí skály v polském Gorzeszowě. Vše v rámci česko-polského projektu "Česko-polské pohraničí včera a dnes". Odjezd autobusem v 8,15 h od budovy muzea na žacléřském náměstí, v 8,20 možné nastoupit na zastávce u penzionu Oliver.

Ve dnech 15. a 16. října 2020 proběhne podzimní svoz velkoobjemového odpadu.

Fotbalový klub TJ Baník Žacléř hledá šikovné děti od 5 let (kluky i holky), které mají rády pohyb a chtějí dávat góly.

2. a 3. října 2020, v případě Senátu pravděpodobně i 9. a 10. října (2. kolo), se konají volby do zastupitelstev krajů a ve volebním obvodu 39 - Trutnov i volby do 1/3 Senátu. V přílohách naleznete některé důležité informace.

Samosprávný okres Lwówek Śląski pořádá v sobotu 3. řijna 2020 ukončení cykloturistické sezóny.

V sobotu 3. 10. 2020 proběhne pravidelný svoz nebezpečného odpadu.

Houbařská sezona je v plném proudu. Nabídneme Vám možnost prohlédnout si živé houby pěkně pohromadě. Zavítejte k nám na výstavu živých hub doplněnou odborným výkladem a mykologickou poradnou, fungující po celou dobu konání výstavy. V pátek a sobotu 2.-3. října od 8,00 do 18,00 h ve společenských prostorách muzea - vchod z boku z ulice Sadové.

Město Žacléř pronajme formou obálkové metody tyto byty:

Upozorňujeme občany, že s platností od 1.9.2020 je při návštěvě úřadu opět nutné mít nasazenou roušku či obdobnou ochranu nosu a úst! Další informace jsou v přiložených souborech. Děkujeme za pochopení.

MUDr. Pohlová bude mít ve dnech 31.8., 1.9. a dále 21.9. až 23.9.2020 dovolenou. Zastupovat jí bude MUDr. Vrtala.

První ročníky akce Žacléřskem na kole se vydařil a na start na Rýchorském náměstí se postavilo přes 120 účastníků, včetně hostů z Polska. Po zdolání krátké, ale náročné trasy našli cyklisté krásné zázemí na novém hřišti v Bobru, kde si vyzvedli pamětní tričko a občerstvení. Foto: Jiří Pospíšil, Aleš Vaníček

Rehamedica Žacléř, a.s., přijme na trvalý pracovní poměr pomocnici na úklid. Nástup možný ihned. Více informací na telefonu 734 272 341, p. Drábková.

Výuka angličtiny v Žacléři, v přízemí městského muzea od 10. září. do 17. prosince Začátečníci od 17.00 Mírně pokročilí od 18.00 Cena za kurz - 15 lekcí – 900 Kč Hlásit se můžete přes messenger Josefina Ngo, email josefina.hejzlarova@gmail.com nebo telefon 724 548 059

Navázat na činnost Svazku obcí Žacléřsko chceme akcí Žacléřskem na kole - Cyklistické putování regionem. První ročník odstartuje v sobotu 22. srpna na Rýchorském náměstí a trasa v délce 28 km propojí všechny obce našeho příhraničního koutu.

Samosprávný okres Lwówek Śląski pořádá dne 12. září 2020 tradiční zahájení cykloturistické sezóny. Původně měla být sezóna zahájena v květnu, ale díky koronaviru se posunula na tento zářijový termín.

Svazek obcí Východní Krkonoše projekt s názvem Zábavné vzdělávání na území východních Krkonoš. V rámci tohoto projektu vznikla publikace o regionu východní Krkonoše, vzdělávací pracovní sešit pro děti a pexeso.

Preventivní zákaz návštěv platí tento týden ve zdravotnickém zařízení Rehamedica. Dbejte proto vydaného nařízení a návštěvy odložte na pozdější dobu. Děkujeme

Informace k volbám do Senátu Parlamentu ČR a zastupitelstev krajů, konaným ve dench 2. a 3. října 2020, případné druhé kolo senátních voleb 9. a 10. října 2020. V přílohách jsou vzory žádosti o vydání voličského průkazu.

Od pondělí 3.8.2020 do pátku 7.8.2020 bude probíhat v ul. J. Jarosche od tzv. konírny do ul. Boberská (za boberský hřibitov) rekonstrukce asfaltového povrchu a proto budou tyto ulice neprůjezdné. Omezení bude vyznačeno dopravními značkami. Děkujeme za pochopení.

V sobotu 1. 8. 2020 proběhne pravidelný svoz nebezpečného odpadu. Místa a časy jsou uvedeny v přiloženém dokumentu.

S pokládkou nových žulových obrubníků na Rýchorském náměstí přišlo mnoho dotazů na záseky, které jsou na většině z nich jasně patrné. Mnoho dotazů se nesla ve znění: „To to nemohli otočit, aby vrypy nebyly vidět?" Záseky vznikají při strojní výrobě a jsou jasně patrné i na mnoha žulových obrubnících, které lemují náměstí desítky let.

Závody MTB v Bobru pro děti.

Firma Keramtech Žacléř s.r.o. Žacléř nabízí pracovní místo "pracovník strojní údržby".

Vyhláška Města Žacléř o Ochraně nočního klidu, který je klasicky vymezen od 22.00 do 6.00 hodin, hovoří i o regulaci hlučných činností: „Každý je povinen zdržet se o nedělích a státem uznaných dnech pracovního klidu v době od 11.00 do 22.00 veškerých prací spojených s užíváním zařízení a přístrojů způsobujících hluk.“ Kompletní vyhlášku najdete na webových stránkách města www.zacler.cz

Strojírenská firma s dlouholetou tradicí v Žacléři hledá nové kolegy na pozice LISAŘ V KOVOVÝROBĚ a SEŘIZOVAČ V KERAMICKÉ VÝROBĚ. Kontakt na: zatecka@koster.cz nebo tel.: 499 776 581.

Vážení spoluobčané, ve čtvrtek 16. 7. 2020 od 8:00 do 11:00 hod. dojde k přerušení dodávky pitné vody v ulici Nádražní z důvodu rekonstrukce vodovodu. Děkujeme za pochopení.

Město Žacléř pronajme formou obálkové metody tyto byty: 2+1 v ul. J. A. Komenského 165/2 a 1+1 v ul. J. A. Komenského 165/3.

Letos poslední změna jízdních řádů začne v souvislosti s rekonstrukcí silnice na Královec platit od soboty 4. července. Ve formátu PDF si ho můžete stáhnout či vytisknout tak, jsme ho obdrželi z krajského úřadu. A. Vaníček

První zmínka o těžbě černého uhlí na Žacléřsku je datována do roku 1570, uspořádat proto Setkání hornických měst a obcí v Žacléři u příležitosti 450. výročí byl skvělý nápad. A stále by tomu tak bylo, kdybychom žili v běžném roce. Ale právě náš výroční rok přinesl okolnosti, které nemohl nikdo předvídat.

Silnice od nádraží po křižovatku na Lampertice je s omezením rychlosti průjezdná, práce na dalším úseku začnou až 7. července. Celý tento týden tak bude možný průjezd všemi směry.

Upozorňujeme občany města, že rekonstruovaný úsek silnice od nádraží směrem k Lamperticím stále není hotový. Na stavbě se pohybují finišery a bagr, proto je sem vjezd zakázán. Úsek měl být zprovozněn 5. července, bude tomu ale díky úsilí společnosti M-Silnice výrazně dříve. Proto dokončení stavby nekomplikujte, ušetříte čas stavbařům i všem občanům města. Děkuji Aleš Vaníček, starosta města

Krakonošův cyklomaraton i přes složitou situaci bude. Startuje tuto sobotu v 10.00 od trutnovského Uffa a do Žacléře závodníci dorazí od Bernartic a Křenova (dále pak Stachelberg, Maršov, Albeřice, Cestník, Pomezky...). Město Žacléř vypsalo speciální prémii, o kterou se bude spurtovat před Zeleným Mlýnem, zhruba kolem 10.25., tak přijďte zafandit. AV

Město Žacléř ve spolupráci se samosprávným okresem Lwówek Śląski pořádá v termínu 11. a 12. července 2020 tradiční cyklovýlet Údolím Bobru. Sraz účastníků je v sobotu 11. července v 9.30 hod. na Rýchorském náměstí před Městským muzeem v Žacléři. Odjezd účastníků je stanoven na 10.00 hod. Počet účastníků je omezen počtem ubytovacích míst v rekreačním středisku Łupki. Přihlášky zasílejte na email: stachelberg@post.cz Jejich příjem bude ukončen po naplnění ubytovací kapacity.

V pátek 5. června byla zahájena nová výstava v Galerii Pošta, pořádaná u příležitosti 450. výročí první písemné zmínky o dolování uhlí v regionu.

Základní umělecká škola Žacléř Vás zve k zápisu nových žáků. Letos poprvé se bude zápis konat elektronicky. Přihlášku je třeba vyplnit do 17. června na stránkách školy www.zuszacler.cz. Po vyplnění přihlášky budete vyrozuměni o přijetí přihlášky i o dalších krocích. Pokud se vám nepodařilo přihlášku vyplnit nebo nemáte internet, spojte se telefonicky na číslech 774 032 776 nebo 774 447 501.

Přijměte pozvání na slavnostní zahájení nové výstavy z prostředí hornictví 5. 6. v 17 h. Žacléřské muzeum pro Vás připravilo výjimečnou výstavu v Galerii Pošta u příležitosti 450. výročí první písemné zmínky o dolování uhlí na Žacléřsku. Návštěvníci budou moci zhlédnout unikátní soubor černobílých fotografií Wernera Schmidta ze Žacléře, dokumentující práci v podzemí i na povrchu.

Vážení občané, v úterý 2.6.2020 zahájí TSŽ výměnu vodovodního řadu v ulici Boberská. Stavba bude rozdělena do dvou etap. Etapa I. 2.6. – 15.6.2020, Etapa II. 16.6. – 3.7.2020. Dopravní omezení bude ve formě úplné uzavírky, viz přiložená dopravní situace. Žádáme tedy řidiče a rezidenty o respektování dopravního značení. Zároveň bude během výměny docházet k dílčím odstávkám, které mohou přechodně zhoršit kvalitu pitné vody (zákal). Děkujeme za pochopení, TSŽ

Od 9. 6. 2020 bude v zařízení Rehamedica opět v provozu ordinace gynekologie MUDr. Hrůzové.

Silnice z Prkenného dolu na Rýchorské náměstí je od 16. května zase průjezdná. Dál se pracuje na dodělávkách. Naopak se uzavřel úsek od nádraží po vlečku Lampertice. Tady se silnice frézuje. Hotovo by tady ale mohlo být dříve než 5. července, jak se plánovalo.

Žacléřská prádelna přijme nové zaměstnance na HPP i DPP. Podrobnější informace získáte osobně v provozovně v ul. Nádražní.

Městský úřad Žacléř, jako správce místních poplatků dle § 15 odst. 1 z. č. 565/1990 Sb., o místních poplatcích, v platném znění, sděluje poplatníkům místního poplatku za provoz systému shromažďování, sběru, přepravy, třídění, využívání a odstraňování komunálních odpadů,

Rehabilitační ambulance se od 18.5. vrací ze střediska zpět do nemocnice Rehamedica. MUDr. Černý ordinuje každou středu, objednávky na tel. 734272341. Chirurgická ambulance bude opět v provozu od 22.5.

Dobrá zpráva pro řidiče, silnice z náměstí do Prkenného Dolu bude otevřena již v sobotu odpoledne. Mějte prosím na zřeteli, že to stále bude průjezd stavbou a buďte opatrní.

Mám v mailu první připomínku k novému objížďkovému jízdnímu řádu a prosím každého, kdo má nějaké výhrady či návrhy, aby mi je zaslal nejdéle do úterý příštího týdne, tedy 19. května. Dám vše dohromady a pošlu ve středu ráno na Královéhradecký kraj. Bude to takto jednodušší, účelnější a rychlejší. Připomínky zasílejte na starosta@zacler.cz Děkuji, Aleš Vaníček

Nejdéle v pondělí dojde ke zprovoznění silnice do Prkenného Dolu a v úterý má být uzavřena silnice od nádraží směr Královec. To bude mít opět vliv na hromadnou dopravu, v příloze proto najdete jízdní řád platný od pondělí, tak, jak jsme jej obdrželi od Královéhradeckého kraje.

Nález klíčů na silnici v Bobru. Kdo je dnes odpoledne ztratil, nechť volá 605 708 206.

Od pondělí 11.05.2020 se provoz Městského úřadu vrací do normálního režimu.

zpět

  webkamera

  videoreportáře

  hlášení závad

  odběr sms

Aktuální informace o dění ve městě přímo do vašeho mobilního telefonu.

  odebírat sms

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace