Proběhlé akce

  zpět

Odkládání odpadu mimo kontejnery je zakládání skládky!!!

V poslední době se vedle kontejnerů na příjezdu do města v Prkenném Dole hromadí stále více odpadků mimo k tomu určené odpadové nádoby. Jedná se zejména o komunální odpad, ale týká se to i tříděného odpadu.

Jelikož je situace již neúnosná, bude uvedené místo nepřetržitě monitorováno kamerovým systémem a na každý kontejner připevněna cedule komu je nádoba určena k použití. Uložení odpadků mimo sběrnou nádobu je posuzováno jako přestupek dle zákona č. 541/2020 Sb. o odpadech, kde hrozí uložení pokuty do 50.000 Kč.
Foto a video záznamy osob i vozidel budou následně předávány policii k projednání přestupku.


Uvedené kontejnery jsou určeny pouze! pro obyvatele osad Rýchory, Vízov a Vernéřovice, kteří hradí městu poplatek za odvoz odpadů.

Zároveň byla městská i státní policie požádána o provádění zvýšeného dohledu nad dodržováním čistoty na veřejných prostranstvích v našem městě.
Je důležité, aby si každý uvědomil, že veškerý odpad patří do sběrných nádob a snažil se svým chováním přispět k tomu, aby bylo naše město čistější.

  webkamera

  videoreportáře

  hlášení závad

  odběr sms

Aktuální informace o dění ve městě přímo do vašeho mobilního telefonu.

  odebírat sms

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace