Proběhlé akce

  zpět

Pomoc Ukrajině od Města Žacléř

Město Žacléř pomůže válkou sužované Ukrajině finančně, materiálně i nabídkou ubytování.

Finanční dar: rada města projedná poskytnutí finančního daru na podporu Ukrajiny ve výši 20 000 Kč, poukázaný na konto ... (Člověk v tísni, Charita ČR, Český červený kříž, Sbírka paměti národa, Ukrajinské velvyslanectví v Praze - dle rozhodnutí rady)

Ubytování: Město Žacléř nabídne 1 či 2 byty pro přechodné ubytování lidí prchajících z Ukrajiny

Sociální a zdravotní komise ve spolupráci s městem Žacléř také vyhlašuje výzvu na pomoc ukrajinským rodinám. Máte-li možnost poskytnout prostory k ubytování ukrajinských rodin, kontaktujte zástupce města Žacléř (starostu, místostarostu nebo členky komise). Více informací na telefonním čísle: 605 930 520. Vaše nabídky budou evidovány a v případě potřeby Vás budeme kontaktovat.

Materiální sbírka humanitární pomoci: materiální pomoc je v současné době velmi složitá kvůli velmi omezenému množství logistických kanálů a možností distribuce.
Ve spolupráci s městem Dvůr Králové, které jedná o partnerství s ukrajinským městem Buštyno, se nám ale podařilo spojit se zástupci Asociace pro evropský rozvoj Karpatského regionu. Podle jejich vyjádření z dnešního (pondělního) rána, jsou nejvíce potřeba:

- kojenecká výživa a zdravotnický materiál - obvazy, náplasti, škrtidla, léky proti bolesti, paralen, dezinfekce a další běžně prodejné medikamenty a pomůcky pro akutní pomoc.

Vše je možné přinést na Městský úřad Žacléř v pondělí a středu 8 - 12.00 a 12.30 - 17 hodin, v úterý, čtvrtek a pátek 8 - 12 a 12.30 - 14.00 (sociální odbor, paní Římanová). Nashromážděná materiální pomoc bude předána zástupcům Asociace pro evropský rozvoj Karpatského regionu v Hradci Králové, kteří zajistí její dopravu na Ukrajinu.

Humanitární sbírku pomoci pro Ozbrojené síly a domobranu Ukrajiny pořádá i Petr Macola, darované věci je možné dopravit na adresu: Petr Macola, Boberská 390, Žacléř.

Oblečení, trvanlivé potraviny, hygienické potřeby, dětské pleny a kojeneckou stravu, deky, karimatky, spacáky, obvazy různé velikosti, hydrogelové obvazy, bandáže, náplasti, dezinfekce, sterilní materiál pro opatření proti popálení, sterilní materiál pro ošetření povrchu rány, přilby, neprůstřelné vesty, taktické brýle a rukavice.

  webkamera

  videoreportáře

  hlášení závad

  odběr sms

Aktuální informace o dění ve městě přímo do vašeho mobilního telefonu.

  odebírat sms

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace