Proběhlé akce

  zpět

Popelnice na bioodpad ve městě

Od úterý 6. 4. 2021 budou pro občany města k dispozici na deseti místech po městě 240 litrové hnědé popelnice na bioodpad.

Popelnice budou umístěny u sběrných kontejnerových míst v ul. Havířská, Revoluční, Nádražní, K. Čapka, 2 ks B. Němcové, Horská, J. A. Komenského, Mírová a Na Pilíři. Podle jejich využití budeme zvažovat umístění popelnic na další místa anebo výměnu za hnědé kontejnery. Bioodpad tvoří podle průzkumů až 40% objemu komunálního odpadu, takže je to další způsob, jak snížit jeho množství a tím peníze nás všech. Popelnice budou podle zaplněnosti vyvážet Technické služby Žacléř. Do popelnic se vhazují bez plastových obalů např. zbytky pečiva, ovoce, zeleniny, skořápky od vajec, piliny, hobliny, zbytky plevele, papírová plata od vajec, ruličky od toaletního papíru, dřevěné příbory, párátka apod. Naopak do nich nepatří maso, kosti, kůže, mléčné výrobky, těstoviny, knedlíky, jedlé tuky a oleje, zvířecí trus a moč, podestýlky s exkrementy, peří, chlupy, vlasy, uhynulá zvířata, nebezpečné odpady, obalové materiály z bioplastu, vlhčené ubrousky atd.

  webkamera

  videoreportáře

  hlášení závad

  odběr sms

Aktuální informace o dění ve městě přímo do vašeho mobilního telefonu.

  odebírat sms

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace