Proběhlé akce

  zpět

Setkání hornických měst a obcí ČR - Žacléř 2020

 

V pořadí 24. Setkání hornických měst a obcí ČR se letos uskuteční v Žacléři, od 11. do 13. září.

Konání akcí je v současné době věc krajně nejistá, se Setkáním hornických měst a obcí ČR však nadále počítáme. Přípravy po pauze opět pokračují a pevně věříme, že se v polovině září na východním okraji Krkonoš sejdeme.

Pátek je určený setkání zástupců hornických měst, obcí a spolků včetně slavnostního udílení cen Český permon. Průvod městem se začne řadit od 9. hodiny u Kulturního domu a projde přes město do historického centra, kterým je Rýchorské náměstí. Odtud je jen kousek do Kostela Nejsvětější Trojice na mši, kousek do Městského muzea s hornickou expozicí a kousek to bude i na kyvadlovou autobusovou dopravu, která zájemce doveze na prohlídku dělostřelecké tvrze Stachelberg a do Hornického skanzenu v areálu Dolu Jan Šverma. Na náměstí a v nejbližším okolí budou připravené stánky s občertvením i řemeslnnými výrobky, na pódiu se vystřídají kapely mnoha žánrů. Celodenní program zakončíme nočním ohňostrojem. Neděle se pak ponese v regionálním duchu, v plánu je setkání horníků Žacléřsko-svatoňovického uhelného revíru. 

Město Žacléř leží na východním okraji Krkonoš, v okrese Trutnov, Královéhradeckém kraji. Region je obklopený na východě a západě horami, na jihu otevřený do českého vnitrozemí a na severu do sousedního Polska. Oblastí v minulosti putovali obchodníci a táhli vojáci. Těžilo se tu černé uhlí a byla před II. světovou válkou budována pevnostní linie na obranu Československa. Region Žacléřska je místem jedinečných přírodních krás a ideálním výchozím bodem pro výlety na českou i polskou stranu Krkonoš.

 

 Aktuality:

15.4.2020 - přidán Pdf elektronický formulář přihlášky (SHMO-prihlaska-e-formular.pdf). Stačí stáhnout, vyplnit a poslat emailem na adresu pořadatele. Děkujeme

09.04.2020 - přidána Pdf pozvánka ve finálním tvaru (SHMO-pozvanka.pdf)

28.03.2020 - logo v definitivní podobě je na světě a bude nás provázet celými přípravami i samotnými oslavami

  webkamera

  videoreportáře

  hlášení závad

  odběr sms

Aktuální informace o dění ve městě přímo do vašeho mobilního telefonu.

  odebírat sms

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace