Proběhlé akce

  zpět

Setkání hornických měst a obcí ČR - Žacléř 2020

Setkání hornických měst a obcí v Žacléři, naplánované na 11.-13. září 2020 je zrušeno

První zmínka o těžbě černého uhlí na Žacléřsku je datována do roku 1570, uspořádat proto Setkání hornických měst a obcí v Žacléři u příležitosti 450. výročí byl skvělý nápad. A stále by tomu tak bylo, kdybychom žili v běžném roce. Ale právě náš výroční rok přinesl okolnosti, které nemohl nikdo předvídat. Akce nad 1000 účastníků nejsou povolené, počet virem zasažených dokonce stoupá a do data konání zbývají dva měsíce a kousek. Je proto nejvyšší čas učinit rozhodnutí.

Byť máme dostatek finančních prostředků a připravený bohatý kulturní program, nevyjímaje dobrovolníky, hudební skupiny, řemeslníky, technické zázemí i ohňostroj, neexistuje jistota, že akci budeme moci uspořádat. A to je zásadní, jak pro nás coby pořadatele, tak pro komfort návštěvníků i výše zmíněných účastníků, pro něž je účast na akci živobytím.

Požádali jsme Sdružení hornických a hutnických spolků ČR o posun akce do roku 2021. Na několik dalších let je však již pořadatelství přidělené. Dotyčná města a spolky na přípravách pracují, nebylo nám proto z pochopitelných důvodů vyhověno. Avšak uskutečnit setkání v omezeném formátu by bylo více než komplikované. Účast lze předpokládat v řádech tisíců návštěvníků, těžko bychom počet návštěvníků omezovali a volit minimalistický formát na uzavřeném prostoru jednoduše nechceme.

S lítostí tak oznamuji, že Město Žacléř ustupuje od pořádání Setkání hornických měst a obcí v roce 2020 s nadějí, že v letech klidnějších budeme mít příležitost akci uspořádat ke spokojenosti návštěvníků i pořadatelů.

Na závěr chci poděkovat všem, kteří přípravě akce věnovali velké množství času a úsilí, především Městskému muzeu Žacléř a o.p.s. Důl Jan Šverma.

 S úctou Aleš Vaníček, starosta města

 

  webkamera

  videoreportáře

  hlášení závad

  odběr sms

Aktuální informace o dění ve městě přímo do vašeho mobilního telefonu.

  odebírat sms

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace