Proběhlé akce

  zpět

ŠKODA stromky pro nejmenší fotbalisty TJ Baník Žacléř

Na sváteční pátek 17. listopadu se v areálu fotbalového oddílu TJ Baník Žacléř chystá netradiční akce. Klubu se podařilo uspět se žádostí v grantovému programu ŠKODA Stromky a tak družstva přípravek, žáků a dorostu budou vysazovat téměř 90 stromů a keřů.

Každé mládežnické družstvo spolu s trenéry bude samostatně připravovat výsadbovou jámu, učit se správně umístit sazenice a kotvící kůly, stabilizovat strom obsypáním kořenového balu a uvázáním úvazu. Areál by měly nově zkrášlit pásy keřů Svídy krvavé a bílé, Jeřábu ptačího, hranice pozemku doplní řady Javoru klen a Olše lepkavé, alej na severní straně Topol černý.
Plánovaná výsadba téměř 90 stromů a keřů by měla plnit v prostředí sportovního areálu nejen funkci okrasnou, ale především ochrannou proti větru, snížit prašnost, zvýšit zejména v letních měsících vlhkost vzduchu a omezit hlučnost okolí. Dále zrekultivovat zastaralý sportovní areál, který je místem nejen aktivních sportovců, ale projektem se výrazně zlepší podmínky i pro pasivní odpočinek. V budoucnu je v plánu vybudovat několik zpevněných stezek pro rekreační běh a vycházky.
Největší ambicí celého projektu je ukázat dětem cestu k ochraně životního prostředí a díky grantovému programu Škoda Stromky jim zároveň dát možnost aktivně přispět vlastní činností přírodě a v budoucnu sledovat výsledek své práce. Více informací nabízí web programu Škoda Stromky - www.skoda-auto.cz/o-spolecnosti/grant-skoda-stromky a web iniciativy Sázíme budoucnost - www.sazimebudoucnost.cz)

  webkamera

  videoreportáře

  hlášení závad

  odběr sms

Aktuální informace o dění ve městě přímo do vašeho mobilního telefonu.

  odebírat sms

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace