Proběhlé akce

  zpět

Spolupráce města s Dolnośląskim Centrem Rehabilitacji i Ortopedii

Dolnośląskie Centrum Rehabilitacji i Ortopedii v Kamienné Góře spolu se svým partnerem, městem Žacléř, realizuje projekt s názvem " Historyczny spacer po Dolnośląskim Centrum Rehabilitacji / Historická procházka Dolnośląskim Centrrem Rehabilitacji".

Projekt je spolufinancován Evropskou unií v rámci Evropského fondu pro regionální rozvoj prostřednictvím Euroregionu Nysa.

Cílem projektu je zvýšit počet návštěvníků regionu prostřednictvím širšího využití potenciálu přírodních a kulturních zdrojů příhraničního regionu.
Jedním z hlavních předpokladů projektu je umožnit pacientům, hostům a turistům seznámit se s bohatou historií místa DCR. Za tímto účelem se plánuje nainstalování několika tabulí, které připomenou kulturní dědictví spolu s historií místa a lidmi, kteří jej vytvářejí (historické fotografie, grafika, krátký popis).

Informace uvedené na tabulích budou doplněny o QR kódy, odkazujícími na vytvořený web s dalšími informacemi o objektech a historii. Umožní to seznámit se s kulturním dědictvím, které je nezbytné pro tuto oblasti, ale vyžaduje jisté uspořádání a rekonstrukci uliček a pěších tras spolu se zlepšením jejich estetiky, a především bezpečnosti používání a zpřístupnění lidem se speciálním omezením. Vzhledem k povaze projektu mají být obnoveny a uvedeny do provozu čtyři lampy, které nebyly nainstalovány v době výstavby zařízení, tj. lampy na betonovém podstavci a ocelové konstrukci, používané k pověšení samotné lampy. Projekt předpokládá instalaci:
informační tabule - 18 ks
lavičky - 10 ks
odpadkové koše - 5 ks
Restaurování historických lamp pozůstalých z doby výstavby objektu, tj. lamp na betonovém podstavci a ocelové konstrukce používané k zavěšení samotné lampy,
Výměna a instalace lampy - 10 ks
Příprava design podstránky / záložky s aktivními QR kódy umožňujícími návštěvu objektu pomocí mobilních zařízení.

 

 

  webkamera

  videoreportáře

  hlášení závad

  odběr sms

Aktuální informace o dění ve městě přímo do vašeho mobilního telefonu.

  odebírat sms

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace