Proběhlé akce

  zpět

Třídění? Nezájem. Tentokrát z Prkenného Dolu

O třídění odpadu se mluví často. Stojí nás to peníze, tudíž je to pochopitelné. Odpadové hospodářství je složitý systém, na jehož počátku vždy stojí odpovědnost jednotlivce. Bez toho nic dalšího pořádně fungovat nebude. A tady máme stále velké rezervy.

S kýmkoli se bavím, tvrdí, že třídí. Přesto dnes a denně vidím popelnice se sklem, plasty, papírem a naopak u sběrných hnízd kusy nábytku, staré koberce, televize atd.


Posledním z těžko pochopitelných případů lhostejnosti jsou černé kontejnery v Prkenném Dole, horní i spodní části. Ty využívají zejména chalupáři a co v nich pracovníci technických služeb nacházejí, je minimálně k naštvání. Vedle odpadu, který patří do kontejneru žlutého, modrého či zeleného, je zde velké množství stavební suti, kabelů, nádob od barev, starých krámů a všeho, čeho se při rekonstrukcích či úklidech objektů potřebují zbavit. Transport Trutnov odmítl kontejnery vyvézt, technické služby je musely přebrat, nevhodný odpad odvést na skládku, a to samozřejmě něco stojí.


Znovu a pořád opakuji, za správnou likvidaci odpadu je zodpovědný původce. Možnosti k likvidaci město Žacléř nabízí, jen chtít. Papír, sklo, plast, plechovky – klasické kontejnery po městě. Bioodpad – opět kontejnery po městě, oleje a tuky – popelnice po městě. Lednice, pračky, elektrotechnika – technické služby. Běžný domovní nepořádek, nepotřebné věci atd. – dvakrát ročně zdarma velkoobjemové kontejnery. Pokud někdo provádí rekonstrukci domu či jakéhokoli objektu, může si objednat kontejner u Technických služeb Žacléř, nebo odvést suť a materiál na skládku do Bohuslavic. V žádném případě nesmí takový materiál končit v běžných kontejnerech.


Suma sumárum – možnosti třídit jsou, stačí jen chtít. Stále se ale najdou jednotlivci, kteří dobrou snahu většiny kazí a způsobují nám všem velké škody.               Aleš Vaníček, starosta města

  webkamera

  videoreportáře

  hlášení závad

  odběr sms

Aktuální informace o dění ve městě přímo do vašeho mobilního telefonu.

  odebírat sms

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace