Proběhlé akce

  zpět

Věž kostela opět zdobí hodinové ciferníky

Na věž kostela byly 5. listopadu vráceny hodinové ciferníky s ručičkami. Město Žacléř ve spolupráci s Římskokatolickou farností provádí opravu věže kostela. Vybudované lešení bylo využito také k instalaci nových hodinových ciferníků s ručičkami. Na realizaci akce se podílelo hned několik osob různých profesí - kovář Lubomír Živný ze Žacléře, kameník Petr Beneš s manželkou Janou, která se ujala pozlacovačských prací.

Manipulace s rozměrnými ciferníky i "ručičkami" rozhodně nebyla hračkou. Na zprovoznění hodinového stroje pracuje pan Václav Musil za asistence Jiřího Pospíšila ze žacléřského muzea, postupně jej budou nyní uvádět do chodu. Pan Musil se hodinovému stroji v kostele, který je krásným a zároveň složitým historickým mechanismem, věnuje již několik let. Ve věci se také angažovalo Městské muzeum Žacléř, jak přímou pomocí pracovníka Jiřího Pospíšila, tak zjišťováním informací k historii původních hodin a komunikací s Národním památkovým ústavem. (foto Jiří Pospíšil)

  webkamera

  videoreportáře

  hlášení závad

  odběr sms

Aktuální informace o dění ve městě přímo do vašeho mobilního telefonu.

  odebírat sms

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace