Proběhlé akce

  zpět

Výzva "Staň se občanem města Žacléř"

Od 1. 4. 2023 platí výzva města Žacléř "Staň se občanem města Žacléř". Každý, kdo se přihlásí v roce 2023 ve městě Žacléř k trvalému pobytu a splní všechny schválené podmínky, dostane odměnu 5.000 Kč. Podrobnosti k výzvě jsou v přiložených souborech.

Zastupitelstva města schválilo na svém 3. zasedání vyhlášení výzvy "Staň se občanem města Žacléř", která se spustí od 1. 4. 2023 a bude platit do 31. 12. 2023.
Záměrem této výzvy je motivovat občany, kteří již fakticky žijí v Žacléři, ale nejsou v něm z různých důvodů ještě přihlášeni k trvalému pobytu, aby tak do konce roku 2023 učinili.
Každý občan, který se za dodržení daných podmínek přihlásí k trvalému pobytu na území města Žacléř nebo jeho místních částí dostane v lednu 2024 na bankovní účet od města finanční dar ve výši 5.000 Kč. Město dostává od státu za každého trvale hlášeného obyvatele (stav k datu 1. leden) částku cca 16.500 Kč. Z ekonomického pohledu je tedy tato výzva pro město více než výhodná. Tento model již byl použit v několika městech v ČR. 
Podané žádosti o odměnu bude posuzovat vždy individuálně rada města a v případě pochybností bude žádost zamítnuta.
Podmínky pro žadatele:
1) žadatel se přihlásil k trvalému pobytu v Žacléři poprvé za posledních 10 let
2) žadatel se přihlásil k trvalému pobytu v kalendářním roce 2023
3) žadatel podal na MěÚ Žacléř žádost o uzavření darovací smlouvy a je ke dni poskytnutí finančního daru stále občanem města Žacléř
4) žadatel není dlužníkem vůči městu Žacléř

Dlouhodobý a každoroční úbytek obyvatel našeho města má řadu negativních faktorů. Dostáváme od státu méně peněz na investice a opravy a klesá také počet plátců poplatku za likvidaci odpadů a tím je pak tento poplatek vyšší pro zbývající občany města. Ve městech, kde byla obdobná výzva použita došlo k očekávanému nárůstu obyvatel, a tak věříme, že se to podaří i u nás v Žacléři a ze zvýšených příspěvků od státu pak budeme mít prospěch my všichni.

  webkamera

  videoreportáře

  hlášení závad

  odběr sms

Aktuální informace o dění ve městě přímo do vašeho mobilního telefonu.

  odebírat sms

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace