Proběhlé akce

  zpět

Zdarma popelnice na tříděný odpad

Město Žacléř nabízí pro rodinné domy zdarma užívání popelnic na tříděný odpad pro papír a plasty.

V souvislosti s účinností nového zákona o odpadech jsme se rozhodli minimalizovat riziko stále se zdražující ceny za skládkovací poplatek u komunálního netříděného odpadu. Čím budeme ukládat méně komunálního odpadu, tím pomalejší zdražování celého odpadového systému nás čeká. A méně komunálního odpadu budeme mít, pokud ho co nejvíce vytřídíme na plasty, papír, sklo, kovy, oleje nebo bioodpad. Podle různých průzkumů ukládáme do našich popelnic až 60 % odpadů, které lze dále vytřídit. V průběhu ledna bude všem rodinným domům v Žacléři do poštovních schránek rozeslána nabídka na bezplatné užívání popelnic na tříděný odpad, konkrétně papír a plasty. Tímto krokem sledujeme dva cíle. Zaprvé, pokud bude několik desítek nebo stovek rodinných domů třídit odpad přímo doma, sníží se zaplněnost třídících kontejnerů po městě, jejichž počet bychom mohli postupně snižovat a zlepšit tak nevzhledný stav tzv. kontejnerových hnízd, kolem kterých je také často nepořádek. Zadruhé věříme, že pokud bude mít domácnost třídící popelnice přímo v domě, bude je tedy chtít využívat a bude odpady třídit pravděpodobně více, než to dělala doposud. Podle zkušeností z jiných měst jsme přesvědčeni, že tento způsob bude efektivní a povede ke snížení množství komunálního odpadu našeho města.
V případě zájmu o tuto službu zavolejte na tel. 777876116 nebo napište na email mistostarosta@zacler.cz, kde uvedete své jméno a bydliště.


Děkujeme tímto všem zodpovědným občanům, kteří třídí své odpady a doufáme, že je začnou třídit i ti, kteří to doposud považovali za zbytečné nebo obtěžující.


Valentin Herman, místostarosta města Žacléř

  webkamera

  videoreportáře

  hlášení závad

  odběr sms

Aktuální informace o dění ve městě přímo do vašeho mobilního telefonu.

  odebírat sms

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace