Proběhlé akce

  zpět

Změna svozu popelnic pro rodinné domy

Od 1. dubna se spustí v našem městě nová služba s popelnicemi na tříděný odpad pro rodinné domy a s tím souvisí i změna svozu popelnic na komunální odpad (pouze pro rodinné domy).

Jedná se o již zveřejněný svoz popelnic na tříděný odpad papír a plast přímo z domova. O tuto službu projevilo k dnešnímu dni 197 rodinných domů. Během března rozvezou pracovníci Technických služeb popelnice zájemcům až do domu a při předání bude podepsána smlouva o výpůjčce, tedy o bezplatném užívání popelnic. Firma Transport Trutnov bude nové popelnice vyvážet ze stejného místa jako jste dosud zvyklí. Aby nedošlo k navýšení platby firmě Transport za tuto novou službu, dojde ke změně frekvence svozu komunálního odpadu pro rodinné domy (bytových domů se tato změna tedy týkat nebude).


K popelnicím obdrží rodinné domy přehledný svozový kalendář, podle kterého jednoduše poznají, jaká konkrétní popelnice bude vždy v pondělí vyvážena. První pondělí se bude vyvážet pouze popelnice na komunální odpad, druhé pondělí pouze popelnice s papírem, třetí pondělí opět pouze popelnice s komunálním odpadem a čtvrté pondělí pouze popelnice s plastem. V tomto cyklu se budou odpady vyvážet celý rok. Zásadní změna je tedy ve změně svozu komunálního odpadu, který se bude od všech rodinných domů v Žacléři i Bobru vyvážet jednou za dva týdny.

Pozitiva nové služby by měla být snížení komunálního odpadu našeho města, navýšení vytříděného odpadu, nižší zaplněnost kontejnerů na tříděný odpad po celém městě a také poskytnutí komfortu rodinám pro třídění odpadů přímo v jejich domě.


Valentin Herman, místostarosta

  webkamera

  videoreportáře

  hlášení závad

  odběr sms

Aktuální informace o dění ve městě přímo do vašeho mobilního telefonu.

  odebírat sms

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace