Proběhlé akce

  zpět

Zvýšený výskyt potkanů na území města Žacléř

V kanalizačních šachtách a jejich okolí na území města Žacléř probíhá v současné době speciální ochranná deratizace zaměřená na výskyt potkanů.

Potkan obecný si vyhrabává nory často v okolí vod (břehy řek a potoků), v blízkosti kanalizačních šachet, hnojišť a smetišť, v domech, sklepích, ve skladištích, v silech apod.
Zvýšený výskyt potkanů můžeme očekávat v místech, kde nacházejí nejen dostatečné zdroje potravy, ale i vhodná stanoviště dané mikroklimatem, případně materiálem pro stavbu hnízd.
Jednou z příčin, proč obvykle dochází k jejich přemnožení, je snadná dostupnost zdrojů potravy, kterou potkani v kanalizaci hledají.

Z tohoto důvodu žádáme nájemníky a majitele byt. jednotek zejména na sídlištích, aby zbytky jídel nesplachovali do WC, ale likvidovali je jiným způsobem, např. prostřednictvím kontejnerů určených na komunální odpad.


Jestliže se včas neprovedou účinná preventivní opatření, mají potkani tendenci vyhledávat stále stejná místa a přežívat na nich. V případě přemnožení pak začnou migrovat i do nejbližšího okolí.


Děkujeme za pochopení.

  webkamera

  videoreportáře

  hlášení závad

  odběr sms

Aktuální informace o dění ve městě přímo do vašeho mobilního telefonu.

  odebírat sms

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace