Projekty

  zpět

Spojuje nás Bobr

Projekt "Spojuje nás Bobr", reg. č. CZ.11.2.45/0.0/0.0/15_003/0000294, je realizován městem Žacléř a Gminou Lubawka, která je vedoucím partnerem projektu. Projekt je spolufinancován Evropskou Uniií z Evrospkého fondu pro regionální rozvoj a ze státního rozpočtu ČR v rámci Operačního programu INTERREG V-A Česká republika - Polsko. Město Žacléř vybuduovalo v rámci tohoto projektu nový památník J. A. Komenského na Růžovém paloučku v Černé Vodě u Žacléře, v této lokalitě také opravilo komunikace a vydalo komiks o J. A. Komenském, Gmina Lubawka vybuduje naučnou stezku kolem přehradní nádrže Bukówka včetně potřebné infrastruktury.
Celkové výdaje projektu jsou 1.467.565,08 €, z toho Lubawka 1.176.685,08 € a Žacléř 290.880,00 €. Spolufinancování bude z 85% z rozpočtu Evropské Unie a u českého partnera 5% ze státního rozpočtu ČR.

U projektu došlo k dalšímu prodloužení termínu realizace na základě žádosti polského partnera, protože Obec Lubawka na podkladě poskytnuté vodohospodářské dokumentace neobdržela příslušná povolení, která by umožnila provádění dalších stavebních prací. Realizace projektu musí být ukončena nejpozději do 30.11.2022.

 

 

  webkamera

  videoreportáře

  hlášení závad

  odběr sms

Aktuální informace o dění ve městě přímo do vašeho mobilního telefonu.

  odebírat sms

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace